Jarosław Wałęsa o słowach ojca: Złapałem się za głowę

04.03.2013 08:35
- Te słowa paść nie powinny. To, co powiedział nasz ojciec, nie było oficjalną deklaracją naszej rodziny. Muszę z nim porozmawiać - przyznał w RMF FM Jarosław Wałęsa, odnosząc się do ostatnich słów swojego ojca na temat gejów. Były prezydent wywołał burzę wypowiedzią, że geje w Sejmie powinni zajmować ostatnią ławkę albo "siedzieć za murem".
- Kategorycznie powiem - zaczął europoseł PO Jarosław Wałęsa. - Z ojcem się nie zgadzam. Chciałbym porozmawiać z nim na ten temat. Powiem mu, że żyjemy już w innym świecie - obiecał.

"Wszyscy wiemy, że on jest trudnym rozmówcą"

- Wszyscy znamy mojego ojca i wiemy, że jest trudnym rozmówcą. Jeżeli wydaje mu się, że ma w czymś rację, to trudno będzie go przekonać. Ja mam nadzieję, że z całą rodziną usiądziemy i wyciągniemy z tego wnioski. Każdy ma prawo być konserwatystą. Ja po części rozumiem, jak mój ojciec mówi o paradach równości, że nie chce widzieć tych gołych, czy prawie gołych ludzi całujący się na ulicach. Ma do tego prawo. To nie są nawet kwestie moralne, tylko estetyczne. Ale też nie powinien zabraniać, czy zakazywać ludziom swoich reprezentacji w Sejmie - tłumaczył eurodeputowany.

A jak polityk Platformy zamierza przekonać ojca do zmiany poglądów? - To, co on robił, czyli walczył o wolność, a teraz mamy naturalną progresję tego, co robił. Choć wszyscy wiemy, że mój ojciec jest trudnym rozmówcą - przyznał.

"Ojciec potrafi wyciągać wnioski"

Zdaniem europosła PO "dobrze by było, gdyby [Lech Wałęsa - red.] miał teraz problemy na Zachodzie". Skoro nie chce słuchać głosów w kraju, może jego koledzy nobliści przekonają go, że nie ma do końca racji - mówił Wałęsa.

- Mój ojciec potrafi wyciągać wnioski, uczyć się na błędach - dodał.

Czy Jarosław Wałęsa popiera związki partnerskie? - Nie chcę, ale muszę o tym rozmawiać. Powinniśmy uregulować tę kwestię, bo dyskusja robi się już dziecinna. Tata mówi, że geje powinni siedzieć w ostatnim rzędzie, Palikot od razu deklaruje, że posadzi ich w pierwszym. Powinniśmy unikać takiej dziecinady - apelował.

"Mniejszość wchodzi na głowę"

Lech Wałęsa w piątek w TVN24 powiedział, że homoseksualiści "muszą wiedzieć, że są mniejszością, i do mniejszych rzeczy się przystosować". - Doprowadziliśmy do tego, że ta mniejszość wchodzi na głowę większości - przekonywał.

Dopytywany, czy homoseksualista powinien siedzieć w ostatniej ławie w Sejmie, odparł: - Oczywiście, że tak. Jak sprawiedliwość, to sprawiedliwość. (...) A nawet jeszcze za murem. Jestem demokratą w 100 procentach, ale nie żeby jeden procent wchodził mi na głowę.

Jak mówił, homoseksualiści nie powinni jemu i "jego wnukom zawracać głowy".Zobacz także
Komentarze (118)
Zaloguj się
 • topiramax

  0

  "Złapałem się za głowę"....hehehehehe...Człowieku z Noblem na wyrost, w język się ugryź i będzie coś pożytecznego.

 • blski

  Oceniono 1 raz -1

  Lech jest niezwykle inteligentnym i zdolnym czlowiekiem. To co pwiedzial jest niczym innym jak opinia zdecydowanej wiekszosci spoleczenstwa. Te wszystkie mniejszosci maja prawo egzystowac, ale nie powinny miec tak zdecydowanego wplywu jak oni sobie tego zycza. Wladze powinny brac po uwage ich zyczenia czy rzadania, ale tylko dopoki nie sa one w konflikcie z wola wiekszosci. Wszelkie mniejszosci sa zwykle zorganizowane, jak tez politycznie aktywne, wobec czego wiele ich slychac, dobrze zorganizowane mniejszosci wielokrotnie sa ponadnarodowe i moze sie zdarzyc, ze majac silne wplywy beda rzadzic krajem nawet wbrew woli i interesie wiekszosci

 • kibic_rudego

  Oceniono 2 razy 2

  "oficjalną deklaracją naszej rodziny jest okradanie Polski - przyznał w RMF FM Jarosław Wałęsa,"

 • masz01

  Oceniono 2 razy 0

  Jaruś - złap się za ch...a.
  Co obecnie robiłbyś gdyby nie ojciec?
  Słuchaj ojca jak dobrze mówi!

 • obserwator-lornetkowy

  Oceniono 5 razy 3

  słuchaj tatusia grzdylu, bo ma rację

 • ta56

  Oceniono 5 razy -1

  To że mniejszość w Polsce wchodzi na głowę większości to prawda i nie ma co na ten temat dyskutować. Trzeba dać odpór tej zgrai póki czas, bo za jakiś czas zdominują normalnych obywateli całkowicie. Pojęcia zostaną odwrócone i heteroseksualni wstydliwie będą się przemykać między opłotkami, a zdeklarowane pedzie będą brylować na salonach. To nie są żadne fantazje. Widząc bardzo agresywną ofensywę tych środowisk można się spodziewać najgorszego. A że mają poparcie omotanego przez gejowsko-lesbijskie sitwy zgniłego zachodu, tym bardziej są niebezpieczni dla normalności.

 • nino.rota

  Oceniono 6 razy 4

  "muszą wiedzieć, że są mniejszością, i do mniejszych rzeczy się przystosować". - Doprowadziliśmy do tego, że ta mniejszość wchodzi na głowę większości"

  w tym akurat Lechu ma racje.

 • badziewiak66

  Oceniono 7 razy 5

  Tak wygląda właśnie ta władza !! Wynajęli za grube miliony cynicznych krętaczy z agencji pr byle tylko odwrócić uwagę opinii publicznej od uwagi nad stanem państwa. Ten rząd Tuska i pozostałych cwaniaków na te akcje agencji pr wydał już dziesiątki milionów złotych z naszych podatków. Skończył się temat Waśniewskiej zaczął się serial "Wałęsowie". Teraz zły Bolesław będzie robił dobry pr synowi. Pisałem Wam , że ta cała niby kłótnia małżonków Wałęsa został przez te same agencje pr wymyślona. Ma być równie zły Pan Bolesław i dobra Danusia. O co chodzi ? Duża forsa poszła na to żeby ludzie nie mścili się za Bolesława Wałęsę na jego rodzinie. Ludzie nie zapomną tej motorówki , tej "nocnej zmiany" , kradzieży dokumentów z IPN i popierania SB-ków i walki o utrzymanie władzy przez poprzednie służby - opokę Pana Bolesława . Na czym się dorobiła rodzina Wałęsy ? Kto im umożliwił awans społeczny ? Co zawdzięczają ludzie starego systemu Panu Bolesławowi ? Wiadomo o swoich się dba. Teraz ta akcja to dwa w jednym. Po pierwsze odwrócenie uwagi od stanu państwa , po drugie robienie dobrego pr potomkom Wałęsy. Za to zapłaciliśmy my podatnicy , bo ktoś zapłacił Gazecie by robić ludziom wodę z mózgu. To właśnie z tego żyje Pan Adam. Krytykuje a potem kasuje za wybielenie.

 • ai.p

  Oceniono 4 razy 2

  Jarek wykastruj sie by być podobnym do Grodzkiego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje