Królowa Elżbieta II trafiła do szpitala. To problemy żołądkowe

03.03.2013 17:01
Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II (Fot. POOL REUTERS)

Elżbieta II trafiła dziś na obserwację do szpitala w centrum Londynu z objawami ostrego nieżytu żołądka i jelit; odwołano zaplanowaną na najbliższe dni wizytę monarchini we Włoszech - podał rzecznik Pałacu Buckingham. Królowa jest w dobrym nastroju - informuje.
- Królowa została przyjęta do szpitala króla Edwarda VII w związku z objawami nieżytu żołądka i jelit. Wszystkie oficjalne zobowiązania w najbliższym tygodniu zostały odłożone lub odwołane - poinformował rzecznik.

To pobyt profilaktyczny

86-letnia Elżbieta II jest w tym samym szpitalu, w którym od grudnia 2011 r. trzykrotnie przebywał jej małżonek, 91-letni książę Edynburga Filip, a ostatnio ciężarna księżna Cambridge Kate. Pobyt monarchini w szpitalu określa się jako profilaktyczny, a jego celem ma być lepsze zdiagnozowanie objawów. Pobyt przewidziano wstępnie na dwa dni.

Zaplanowana na środę i czwartek wizyta królowej i jej małżonka w Rzymie została odwołana. W wyznaczonym na wtorek spotkaniu z posłami Izby Gmin i Parlamentu Europejskiego zastąpi ją następca tronu, książę Walii Karol.

Królowa to okaz zdrowia

Dotychczas Elżbieta II trzykrotnie przebywała w szpitalu: w 1982 r., gdy usunięto jej ząb mądrości, w 1994, gdy skręciła nadgarstek podczas jazdy konnej, oraz w 2009 r., gdy z kolana usunięto jej kawałek tkanki chrząstkowej. Monarchini jest okazem zdrowia. Uważa, że głowie państwa nie wypada skarżyć się na dolegliwości związane z wiekiem. Od czasu do czasu cierpi jednak na bóle pleców. W 2006 r. nadwerężyła plecy, przebywając na wakacjach w letniej rezydencji Balmoral w Szkocji. Odwołała wówczas zaplanowane zwiedzanie nowo otwartego stadionu piłkarskiego Arsenalu w północnym Londynie. Także z powodu bólu pleców w październiku 2012 r. musiała poprosić księcia Karola, by wyręczył ją w uroczystości nadawania tytułów szlacheckich z okazji 60-lecia jej panowania. Kilka dni wcześniej, przebywając w Szkocji, opuściła niedzielne nabożeństwo.

Ostatnią publiczną imprezą, w której Elżbieta II wzięła udział, było przyznanie odznaczeń medalistom olimpijskim w czwartek. W sobotę odwołała wyjazd do walijskiego Swansea, gdzie miała uczestniczyć w uroczystościach wojskowych z okazji dnia patrona Walii, świętego Dawida. Monarchini jest honorowym pułkownikiem 3. Królewskiego Walijskiego Batalionu.

Zobacz także
Komentarze (46)
Zaloguj się
 • pyrazgzikiem

  0

  Jak człek na świeczniku, to nawet jego rozwolnieniu na pierwszych stronach gazet napiszą. Toż to poruta!

 • glemp1

  Oceniono 1 raz 1

  Skoro została hospitalizowana, to niezłe sranie musiało ją dopaść...

 • harperk

  Oceniono 2 razy 0

  sraka krolowej na pierwszej stronie GWoonianej

 • harperk

  Oceniono 2 razy 0

  yehhbal yom pies, wd000pie to mam

 • calli

  Oceniono 2 razy 2

  Niemiecko-żydowska familia rządzi Wielką Brytania, koń by się uśmiał :)

 • flyemirates.pl

  Oceniono 2 razy 0

  Jej choroba nazywa się JP II - bis czyli takie samo kurczowe trzymanie się władzy do końca, mimo fatalnego stanu zdrowia.

 • czytelnik23-is-me

  Oceniono 1 raz 1

  typowa choroba dyplomatyczna, bo miała się spotkać w czasie pobytu we włoskim Rzymie z Papieżem, a Papieża nie ma...

 • alijenn

  Oceniono 3 razy 3

  to bardzo wazna informacja, stara pijaczka poprostu szla na detox...

 • gosc747

  Oceniono 10 razy 6

  i przyjęli ją tak z miejsca? nie musiala czekać pół roku na swoją kolejkę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje