Królowa Elżbieta II trafiła do szpitala. To problemy żołądkowe

03.03.2013 17:01
Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II (Fot. POOL REUTERS)

Elżbieta II trafiła dziś na obserwację do szpitala w centrum Londynu z objawami ostrego nieżytu żołądka i jelit; odwołano zaplanowaną na najbliższe dni wizytę monarchini we Włoszech - podał rzecznik Pałacu Buckingham. Królowa jest w dobrym nastroju - informuje.
- Królowa została przyjęta do szpitala króla Edwarda VII w związku z objawami nieżytu żołądka i jelit. Wszystkie oficjalne zobowiązania w najbliższym tygodniu zostały odłożone lub odwołane - poinformował rzecznik.

To pobyt profilaktyczny

86-letnia Elżbieta II jest w tym samym szpitalu, w którym od grudnia 2011 r. trzykrotnie przebywał jej małżonek, 91-letni książę Edynburga Filip, a ostatnio ciężarna księżna Cambridge Kate. Pobyt monarchini w szpitalu określa się jako profilaktyczny, a jego celem ma być lepsze zdiagnozowanie objawów. Pobyt przewidziano wstępnie na dwa dni.

Zaplanowana na środę i czwartek wizyta królowej i jej małżonka w Rzymie została odwołana. W wyznaczonym na wtorek spotkaniu z posłami Izby Gmin i Parlamentu Europejskiego zastąpi ją następca tronu, książę Walii Karol.

Królowa to okaz zdrowia

Dotychczas Elżbieta II trzykrotnie przebywała w szpitalu: w 1982 r., gdy usunięto jej ząb mądrości, w 1994, gdy skręciła nadgarstek podczas jazdy konnej, oraz w 2009 r., gdy z kolana usunięto jej kawałek tkanki chrząstkowej. Monarchini jest okazem zdrowia. Uważa, że głowie państwa nie wypada skarżyć się na dolegliwości związane z wiekiem. Od czasu do czasu cierpi jednak na bóle pleców. W 2006 r. nadwerężyła plecy, przebywając na wakacjach w letniej rezydencji Balmoral w Szkocji. Odwołała wówczas zaplanowane zwiedzanie nowo otwartego stadionu piłkarskiego Arsenalu w północnym Londynie. Także z powodu bólu pleców w październiku 2012 r. musiała poprosić księcia Karola, by wyręczył ją w uroczystości nadawania tytułów szlacheckich z okazji 60-lecia jej panowania. Kilka dni wcześniej, przebywając w Szkocji, opuściła niedzielne nabożeństwo.

Ostatnią publiczną imprezą, w której Elżbieta II wzięła udział, było przyznanie odznaczeń medalistom olimpijskim w czwartek. W sobotę odwołała wyjazd do walijskiego Swansea, gdzie miała uczestniczyć w uroczystościach wojskowych z okazji dnia patrona Walii, świętego Dawida. Monarchini jest honorowym pułkownikiem 3. Królewskiego Walijskiego Batalionu.

Zobacz także
Komentarze (46)
Królowa Elżbieta II trafiła do szpitala. To problemy żołądkowe
Zaloguj się
 • gr_ub_y

  Oceniono 72 razy 50

  A u nas dyspozytor karetki odłożyłby słuchawkę nawet jakby sam papież zadzwonił, a co dopiero Elżbieta 2.

 • villiers

  Oceniono 32 razy 28

  >>> Królowa została przyjęta do szpitala króla Edwarda VII <<<
  Skoro jest to pełna nazwa - piszemy Szpital Króla Edwarda VII. ( do Szpitala Króla Edwarda VII )

 • nie-tak

  Oceniono 42 razy 18

  Moze nie wytrzymała wieści o aferze zatrudniania dzieci w Meksyku do produkcji wyrobów sprzedawanych za drogie pieniądze w Anglii rodziców najmłodszej synowej?

 • ukos

  Oceniono 19 razy 13

  Dyspepsja głowy państwa to problem polityczny dużej wagi.

 • emkfadrat

  Oceniono 21 razy 9

  a może by zadzwonić na dyżurkę i podpytać pielęgniarkę o stan zdrowia królowej. ;P wszystko będzie jasne.

 • villiers

  Oceniono 15 razy 7

  Mały kłopot. Z głodu się jeszcze nikt nie ze.... .

 • pismaki_klamia

  Oceniono 17 razy 7

  Wkrótce abdykuje, po papieżu, królowej Beatrix (córce księcia Bernharda założyciela grupy Bilderberg).

  Bilderbergowie idą w odstawkę, za kulisami muszą się dziać niezłe zmagania.

  Nadchodzi wiek kontynentalnej Eurazji, jako czynnika stabilizacji i prosperity na całym świecie.

 • gosc747

  Oceniono 10 razy 6

  i przyjęli ją tak z miejsca? nie musiala czekać pół roku na swoją kolejkę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje