CBŚ zatrzymało poszukiwanego za zabójstwa byłego łotewskiego policjanta

03.03.2013 14:26
CBŚ

CBŚ (Fot. policja.pl)

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało w Białymstoku byłego funkcjonariusza łotewskiej policji, poszukiwanego od 3 lat w całej Europie m.in. za zabójstwa.
Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę nad ranem w jednym ze sklepów na terenie Białegostoku. - Był poszukiwany od 3 lat europejskim nakazem aresztowania przez Europol, m.in. za zabójstwa, a także za udział w międzynarodowej, zorganizowanej grupie o charakterze zbrojnym - powiedział Piotr Bieniak z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że Łotysz prawdopodobnie od roku przebywał na terenie Polski. - Jego zatrzymanie nie było łatwe, ponieważ często zmieniał miejsca, w których mieszkał, telefony, samochody, a także wygląd - dodał Bieniak.

Policjanci cały czas obserwowali gangstera, czekając na dogodny moment do jego zatrzymania. W niedzielę około 2 został obezwładniony w jednym ze sklepów nocnych na terenie miasta. Był całkowicie zaskoczony i nie stawiał oporu. Znaleziono przy nim dokument tożsamości innej osoby, do której starał się upodobnić.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie będzie czekał na ekstradycję.

Zobacz także
Komentarze (18)
CBŚ zatrzymało poszukiwanego za zabójstwa byłego łotewskiego policjanta
Zaloguj się
 • papigo

  Oceniono 15 razy 5

  hahaha, zapewne czekali az zakupi alkohol i pozniej milicjanci mu zabrali.

 • cezar85

  Oceniono 7 razy 3

  " Policjanci cały czas obserwowali gangstera" - cały rok czy cały czas podczas zatrzymania?

 • abw12300

  Oceniono 13 razy -1

  Oj coś i się wydaje, że będą mieć chłopy niemały problemik, bo jak się o tym dowie Pan Radosław S. to ich zaraz zrąbie i każe jeszcze tego Pana przeprosić za zatrzymanie, bo to na pewno był ktoś z demokratycznej opozycji Białorusi, jak go Łukaszenka poszukiwał.

 • ax-les-thermes

  Oceniono 26 razy -2

  Badge is cool, Eagle-octopus... almost like from movie with agent 007.

 • ja_nieznany

  Oceniono 22 razy -6

  oczekiwanie na ekstradycje = kto da wiecej za wypuszczenie bandziora

 • shtalman

  Oceniono 32 razy -6

  Dlaczego go jeszcze nie mogli poobserwowac ze 2 lata? Sukces byby wiekszy gdyby go przymkneli po 5 latach. Intryguje mnie historia tego bandyty, co jadl, jak spal, z kim sie spotykal, jakiego szamponu uzywal, no po prostu mnostwo drobiazgow mozna bedzie wyciagnac po takiej intesywnej trzyletniej obserwacji.

 • pedersdorfer

  Oceniono 17 razy -7

  Dla was gangster,zabójca.Coś mi tu śmierdzi Poprawnoscią polityczną ,dlaczego policjant zmienił orięntacje polityczna i dokonał zabójstwa/ itp; Może miał juz dośc korupcji w Państwie uzależnienia łotwy Od masońskiej,Bolszewickiej UE.tak samo było w USA z Policjantem co strzelał do skorumpowanych kolegów.Powiem wam MIAŁ DOŚC tego systemu.

 • zenek.1950

  Oceniono 39 razy -11

  Od 3 lat na podstawie listu szukany, a dalej czytam, że cały czas był obserwowany, a policja czekała na sposobnosć jego zatrzymania. Ludzie przez 3 lata !?

 • dziadekjam

  Oceniono 37 razy -13

  "Znaleziono przy nim dokument tożsamości innej osoby, do której starał się upodobnić."
  ====================================================================
  Czy to były dokumenty mężczyzny, czy kobiety?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje