Czad: żołnierze twierdzą, że zabili groźnego terrorystę - "Jednookiego" Moktara Belmoktara

Moktar Belmoktar

Moktar Belmoktar (Fot. REUTERS TV Reuters)

- Czadyjscy żołnierze zabili w północnym Mali Moktara Belmoktara, groźnego terrorystę Al-Kaidy odpowiedzialnego za atak na pole gazowe w Algierii - ogłosił główny dowódca czadyjskiej armii.
- W sobotę nasi żołnierze zniszczyli bazę dżihadystów w górach Ardar i Ifoghas w północnym Mali i zabili kilkunastu terrorystów, w tym Belmoktara - powiedział gen. Zakaria Ngobongue. To Belmoktar, zwany "Jednookim", zorganizował styczniowy atak na pole gazowe w Algierii, w rezultacie którego zginęło 36 cudzoziemców.

Informacja o śmierci terrorysty nie została potwierdzona przez żadne inne źródło. Podobnie zresztą jak wczorajsze doniesienia prezydenta Czadu, który ogłosił, że jego armia zabiła Abu Zeida - drugiego z głównych dowódców Al-Kaidy w regionie. Przedstawiciele władz miasta Kidal - bazy wojsk uczestniczących w operacji w Mali - do sensacyjnych doniesień odnoszą się sceptycznie. Ich zdaniem informacje o śmierci kolejnych groźnych terrorystów to wizerunkowa zagrywka władz Czadu - odpowiedź na rzeczywiste porażki, które żołnierze tego kraju ponieśli w ostatnich dniach.

Zobacz także
 • Instalacje na polu gazowym Amenas w Algierii Algieria: Porywacze kazali zakładnikom założyć pasy z ładunkami wybuchowymi
Komentarze (9)
Czad: żołnierze twierdzą, że zabili groźnego terrorystę - "Jednookiego" Moktara Belmoktara
Zaloguj się
 • papaleone

  Oceniono 6 razy 4

  Zabili go i uciekł.
  Terroryści mieli liczebną przewagę.
  Było ich dwóch.

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 4 razy 4

  Tak jak już ze 20 razy zabili Khamisa Kadafiego...

 • cezar85

  Oceniono 7 razy 1

  nie lepiej było wykolić mu drugie i czekać na jego kolejne wizje

 • edd.y

  Oceniono 12 razy 0

  Zabili a moze uciekl? Postawcie jeszcze pare znakow zapytania na koncu zdania
  i przeprowadzcie sondaz. Zaglosujemy. Bedziemy debatowac razem z wami
  zalosnymi pismakami GW. Slyszalem, ze Michnik mial wypadek. Mozecie to
  potwierdzic lub zaprzeczyc? Najciekawsze sa niepotwierdzone newsy.

 • calli

  Oceniono 6 razy -2

  Miejmy nadzieję, że to nieprawda i ten bohater zada jeszcze najeźdźcom niejeden cios i ciężkie straty.

  Belmoktar jest Algierczykiem wżenionym (czterokrotnie - ma 4 żony;) w najważniejsze rody malijskie i tuareskie i walczy o swoje państwo Azawad. Nie kradnie terytorium, bo północne Mali od ponad czterech wieków jest krajem Tuaregów i to raczej Mali (a właściwie francuscy kolonizatorzy) zagrabiło tę część Afryki i wcieliło do swego terytorium. Tuaregowie mają pełne prawo walczyć o wolność i niepodległość swego kraju, podobnie jak kiedyś m.in. Polacy.

  Przy okazji, Belmoktar nie zastrasza również miejscowej ludności, bo a) formalnie (poprzez ożenek) jest jej członkiem, przedstawicielem i jednym ze zwierzchników (czymś w rodzaju księcia), b) od lat jest nazywany 'arabskim Robin Hoodem', bo swoich pobratymców i mieszkańców terenów, na których działa aktywnie wspiera finansowo i militarnie. Ba, nawet przez więzionych przez siebie i uwolnionych za okup obywateli zachodnich jest określany jako człowiek cywilizowany i prawy (mniej więcej w ten sposób określił go m.in. kanadyjski dyplomata, który spędził w jego niewoli ponad 4 m-ce). Podobnie jak i jego ludzie, którzy są bojownikami i patriotami o wysokim morale i stopniu zdyscyplinowania a nie zbieraniną bandytów, jak przedstawia ich judeo-jankeska i natowska propaganda.

  A że nie lubi jankeskich i francuskich okupantów, to tylko chwała bohaterowi za rozum i przyzwoitość. Tak więc nie wierz wszystkim bzdurom, które wyczytasz w judeo-jankeskim GazWybie, bo to w 99% kłamliwe brednie są.

 • harperk

  Oceniono 8 razy -4

  znowu szczekacie GWedahtury pod dyktando Pieknej 12?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje