"Przerażające... Wypowiedź troglodyty". Politycy oburzeni uwagą Wałęsy nt. gejów

- Tutaj może być skończony - powiedział o Lechu Wałęsie w ?Faktach po Faktach" Jerzy Wenderlich. - Z ludzkiego punktu widzenia była to wypowiedź przerażająca. Była to wypowiedź troglodyty - dodał poseł SLD, odnosząc się w ten sposób do uwagi byłego prezydenta, by gejów w Sejmie sadzać w ostatnich ławkach. - Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie go teraz zapraszał jako autorytetu moralnego - dodał polityk.
Lech Wałęsa wzbudził olbrzymie kontrowersje swoją piątkową wypowiedzią na temat "praw" mniejszości seksualnych. - Powinni siedzieć w ostatniej ławie sali plenarnej. A nawet dalej, za murem - tak obrazowo na antenie TVN24 prawa homoseksualistów opisał polski zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla.

- Dziwi mnie, że dopiero teraz zauważono, że Wałęsa nie panuje nad tym, co mówi, że ma poglądy dalekie od ogólnej poprawności politycznej - skomentował tę wypowiedź byłego prezydenta w dzisiejszych "Faktach po Faktach" europoseł Adam Bielan.

"Prezydent jako wykładowca na świecie może być skończony"

W dużo ostrzejszych słowach z Wałęsą rozprawił się Jerzy Wenderlich. Poseł SLD zwrócił uwagę, że osoba, której przyznano Pokojową Nagrodę Nobla za krzewienie pokoju i tolerancji, nie może pozwalać sobie na takie uwagi. - Z punktu widzenia ludzkiego była to wypowiedź przerażająca. Była to wypowiedź troglodyty - podsumował wicemarszałek Sejmu.

I dodał, że Wałęsa, który zarabia głównie jeżdżąc z wykładami po świecie, może być "skończony". - Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie zapraszał Lecha Wałęsy jako autorytetu moralnego, wiedząc, co powiedział. Ta wypowiedź przyćmi jego wcześniejsze dokonania - skwitował poseł Sojuszu.

"Ta uwaga była niefortunna. Nie powinna była się zdarzyć"

Dużo oględniej o byłym prezydencie wypowiedział się z kolei europoseł Platformy Jacek Protasiewicz, który ocenił uwagę Wałęsy jako "niefortunną i która nie powinna się zdarzyć".

- Nie cieszyła mnie ta wypowiedź, ale też z niej nie będę robił wielkiego problemu, bo to nie jest wypowiedź polityka wpływającego na kształt prawa w Polsce, tylko polityka komentującego rzeczywistość - tłumaczył polityk.

Więcej o:
Komentarze (394)
"Przerażające... Wypowiedź troglodyty". Politycy oburzeni uwagą Wałęsy nt. gejów
Zaloguj się
 • wiktoridanna

  Oceniono 387 razy 271

  Lech Wałęsa był naszym prezydentem, więc zamilknę na jego temat. W końcu to społeczeństwo w swoim czasie go wybrało, a ono takie właśnie jest, prezydent Wałęsa mówi to, co myśli z grubsza ta sama, raczej nieoświecona i nie mająca ochoty na oświecenie (nie mylić z wykształceniem!!!) część społeczeństwa. Nic nowego. Ale nie on się powinien wstydzić, nie on. Gdzie ci intelektualiści, gdzie edukatorzy, gdzie cała "wykształcona" (ale, jak widać, niekoniecznie mądra) warstwa społeczna? Co robili przez te prawie już 30 lat? KOŁYSALI KOŁTUNA, więc to zdziwienie jest nie na miejscu... Ale mówił też L. Wałęsa o innych rzeczach, o szkodliwym finansowaniu partii politycznych, o zniekształcających demokrację procedurach partyjnych przy wyłanianiu kandydatów itd. ...Nad tym, jakby cicho. Ciekawe, czemu??

 • xtalatx

  Oceniono 351 razy 223

  Najbardziej przerażający jest fakt, że zauważono to po 25 latach, choć Orianna Fallaci ostrzegała

 • ja_to_pierre_dolain

  Oceniono 369 razy 183

  Po trzydziestu latach ktoś wreszcie głośno powiedział, że Wałęsa to troglodyta. Lepiej późno niż wcale.

 • wari

  Oceniono 317 razy 161

  Wałęsa sprawdzi się jako mówca w krajach arabskich i w Korei Północnej. Wszyscy udawali przez lata, że nie jest idiotą i prostakiem. Nic w tym zaskakującego, zawsze taki był.

 • marcych111

  Oceniono 70 razy 52

  przecież on już tak od ładnych paru lat.. parafrazując: "nie chcem a pie...lem".. dopiero teraz wszyscy tacy zdziwieni..

 • juzek560

  Oceniono 81 razy 51

  Ciekawe, czy dalej go będą zapraszać za granicą, żeby im bełkotał o demokracji i prawach człowieka. Raz miałem okazję być na czymś takim. Ten burak tak bredził, że nie wiadomo było o co chodzi, ale tłumaczka mówiła z sensem jakiś przygotowany wcześniej tekst , no i wszyscy się zachwycali, że ten Wałęsa to jest jednak troche inteligentniejszy od małpy :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX