"Przerażające... Wypowiedź troglodyty". Politycy oburzeni uwagą Wałęsy nt. gejów

02.03.2013 22:39
Lech Wałęsa

Lech Wałęsa (Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta)

- Tutaj może być skończony - powiedział o Lechu Wałęsie w "Faktach po Faktach" Jerzy Wenderlich. - Z ludzkiego punktu widzenia była to wypowiedź przerażająca. Była to wypowiedź troglodyty - dodał poseł SLD, odnosząc się w ten sposób do uwagi byłego prezydenta, by gejów w Sejmie sadzać w ostatnich ławkach. - Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie go teraz zapraszał jako autorytetu moralnego - dodał polityk.
Lech Wałęsa wzbudził olbrzymie kontrowersje swoją piątkową wypowiedzią na temat "praw" mniejszości seksualnych. - Powinni siedzieć w ostatniej ławie sali plenarnej. A nawet dalej, za murem - tak obrazowo na antenie TVN24 prawa homoseksualistów opisał polski zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla.

- Dziwi mnie, że dopiero teraz zauważono, że Wałęsa nie panuje nad tym, co mówi, że ma poglądy dalekie od ogólnej poprawności politycznej - skomentował tę wypowiedź byłego prezydenta w dzisiejszych "Faktach po Faktach" europoseł Adam Bielan.

"Prezydent jako wykładowca na świecie może być skończony"

W dużo ostrzejszych słowach z Wałęsą rozprawił się Jerzy Wenderlich. Poseł SLD zwrócił uwagę, że osoba, której przyznano Pokojową Nagrodę Nobla za krzewienie pokoju i tolerancji, nie może pozwalać sobie na takie uwagi. - Z punktu widzenia ludzkiego była to wypowiedź przerażająca. Była to wypowiedź troglodyty - podsumował wicemarszałek Sejmu.

I dodał, że Wałęsa, który zarabia głównie jeżdżąc z wykładami po świecie, może być "skończony". - Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie zapraszał Lecha Wałęsy jako autorytetu moralnego, wiedząc, co powiedział. Ta wypowiedź przyćmi jego wcześniejsze dokonania - skwitował poseł Sojuszu.

"Ta uwaga była niefortunna. Nie powinna była się zdarzyć"

Dużo oględniej o byłym prezydencie wypowiedział się z kolei europoseł Platformy Jacek Protasiewicz, który ocenił uwagę Wałęsy jako "niefortunną i która nie powinna się zdarzyć".

- Nie cieszyła mnie ta wypowiedź, ale też z niej nie będę robił wielkiego problemu, bo to nie jest wypowiedź polityka wpływającego na kształt prawa w Polsce, tylko polityka komentującego rzeczywistość - tłumaczył polityk.

Zobacz także
Komentarze (394)
Zaloguj się
 • mdax

  0

  Po tej wypowiedzi, jeszcze sie upierał, że ma racje! I stwierdził, że stracił już 30 000 zł za wykład, który odwołano z powodu tej wypowiedz. Nie straciłeś tych pieniędzy, bo widac nigdy Ci sie nie należały.

 • poskadno

  Oceniono 1 raz 1

  oburzeni politycy to pewnie panowie którzy swymi penisami taplają się w kale swoich kochasi wyciągając owsiki na światło dzienne fuuuuj tak na marginesie proszę o dopowiedz czy odbyt jest organem płciowym ? nie? to znaczy że pedalstwo jest zboczeniem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • edilbu

  0

  Dlaczego tak wiele osób przekłamuje wypowiedż Pana Wałęsy.Zapoznajcie się jeszcze raz z tym wywiadem,chyba,że przekręcacie fakty celowo.

 • ciemnywsiok

  Oceniono 2 razy -2

  Wałęsa był nikim,zawirowania polityczne doprowadziły tego pospolitego buraka na szczyt jako bojownika o wolność i dobrobyt ludzi pracy,jaki dobrobyt wywalczył to widać,za to jego buractwo ,jak widać jest w pełnym rozkwicie.

 • razb1947

  Oceniono 2 razy 2

  Lech Wałęsa bardzo dobrze powiedział jak 95% Polaków.

 • razb1947

  Oceniono 2 razy 2

  Temat o gejach i lisbijkach nakręcają bez przerwy dziennikarze chyba wśód nich to są geje i lisbijki.

 • jan3211

  Oceniono 1 raz 1

  Lech Wałęsa tym jednym powiedzeniem przywrócił rozum "europejskim pomazańcom" chorej seksualności.
  Wałęsa ma charakter w porównaniu do tych mydłków , którzy udają inteligentów.

 • jan.sprzeczny

  Oceniono 3 razy 1

  Wałęsa co gębę otworzy to ojczyźnie wstyd przynosi.

 • harvest65

  Oceniono 1 raz 1

  Nigdy żle o Panu Prezydencie nie mówiłem. Tolerowałem dziwne wyskoki i słowa. Ale teraz nie mogę, muszę to powiedzieć. Jako osoba heteroseksualna mająca wielu kolegów w tym i gejów , muszę to wyrzucić z siebie. To nie tylko "troglodyta" ale zwykły "burak". Wstyd mi . On jeszcze siedzi na drzewie, już jaskiniowcy byli od tej osoby kulturalniejsi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje