Komorowski o Kaczyńskim: Do końca swoich dni będzie się wstydził tych słów

02.03.2013 17:07
Jarosław Kaczyński / Bronisław Komorowski

Jarosław Kaczyński / Bronisław Komorowski (Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Wojciech Olkuśnik / AG)

To spokojne słowa są najlepszym lekarstwem na głupie zachowania - oświadczył w rozmowie z "Wprost" Bronisław Komorowski. - Myślę, że liczący się polityk, który śpiewał: "Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie", będzie się do końca swoich dni wstydził, że 20 lat po odzyskaniu wolności pozwolił sobie zasugerować, że wolna ojczyzna jest tylko wtedy, kiedy on jest u władzy - dodał prezydent, odnosząc się do Jarosława Kaczyńskiego.
Prezydent w najnowszym wywiadzie, którego udzielił Piotrowi Najsztubowi z "Wprost", po raz kolejny zaapelował do Polaków o wyważone sądy. Na pytanie dziennikarza, czy spokojna dyskusja jest możliwa, gdy duża część kraju fetuje Jarosława Kaczyńskiego jako "jedynego, prawdziwego premiera niemal podziemnej Polski", Bronisław Komorowski odpowiedział, że wierzy w zdrowy rozsądek Polaków.

"Ale każdy ma prawo do autokompromitacji..."

- Osobiście wierzę w zdrowy rozsądek ogromnej większości Polaków, którzy potrafią odróżnić, co jest humbugiem politycznym, a co prawdą, nawet trudną czy bolesną, ale prawdą... I jak ktoś udaje, że jest premierem, a wszyscy widzą, że nie jest, to popada w śmieszność. Każdy ma prawo do autokompromitacji... - stwierdził, dodając o prezesie PiS, że ten będzie się jeszcze wstydził śpiewania "Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie" 20 lat po odzyskaniu wolności.

Prezydent dodał też, że jest zaniepokojony, że tylu Polaków przekonują słowa specjalistów Antoniego Macierewicza nt. katastrofy smoleńskiej. Pytany, czy sam jest zainteresowany ustaleniami zespołu kierowanego przez polityka PiS, opowiedział krótko: - Nie.

- Tym, co ogłasza komisja Macierewicza, nie interesuję się, bo mam swoją opinię i wiedzę, która wynika z raportu powołanej przez polskie państwo oficjalnej komisji. Nie traktuję więc dywagacji Antoniego Macierewicza jako źródła liczącej się wiedzy o katastrofie, raczej jako źródło wiedzy o zjawiskach społecznych i mentalnych - skwitował Bronisław Komorowski.

Zobacz także
Komentarze (562)
Zaloguj się
 • trajkotek

  0

  Komorowski to polityk-dżentelmen ...
  kompromitację kobiet - przemilczy, na 100%!!!

  "Macica pod zaborami" >>> glosmichnika.blox.pl/2013/03/wolna-racz-nam-wrocic-Panie.html

 • hardy1

  Oceniono 2 razy 2

  "Autokompromitacja". Dobre, właściwe określenie na postępowanie Kaczyńskiego&pretorianie jego.

 • annx78

  Oceniono 1 raz 1

  Pierwszy Szkodnik RP z zza grobu jeszcze straszyć będzie..

 • jedyny_twardziel

  Oceniono 1 raz -1

  Każda Polka, Polak,
  W swej umysłowości,
  Ma inny obraz:
  " Świetlanej Wolności ".

 • piesion

  Oceniono 2 razy 0

  A MOŻE JUŻ DOŚĆ O prezesiku?

 • debilnypemieltucek

  Oceniono 6 razy 2

  i kto to powiedzial
  panujacy nam z nadania putina
  wierny nkwd
  cabia bonek komuchowski
  on to ma chonol i ucciwosc
  na gebie wypisane
  iale im mniej rozumny czyli prawie debil to tym posluszny swojemu panu putinowi
  zrobili go pezynedem po zamordowaniu
  PRAWDZIWEGO PRZEZYDENTA

 • antyinteligent

  Oceniono 5 razy -1

  Polskie lewicuchy wysrane z radzieckiej dupy uczą się demokracji eliminując fundament społeczny nie wykształcony i przerabiają go na przestępców i tanią siłę roboczą.Wykształcone świnie ominęły krok ewolucyjny i bezczelnie upierają się przy swojej radzieckiej dydaktyce dla cudzych dzieci.Ku...,wykształcone świnie przebrane za demokratów,nie macie mandatu prawnego do sprawowania władzy w Polsce.Wasza para konstytucja jest narzędziem przestępstwa a nie prawa.W imieniu prawa Trybunału Karnego nakładam na was areszt domowy i przywołuje do rozwiązania bezprawnie funkcjonującego Parlamentu i rządu!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje