Komorowski o Kaczyńskim: Do końca swoich dni będzie się wstydził tych słów

Jarosław Kaczyński / Bronisław Komorowski

Jarosław Kaczyński / Bronisław Komorowski (Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Wojciech Olkuśnik / AG)

To spokojne słowa są najlepszym lekarstwem na głupie zachowania - oświadczył w rozmowie z "Wprost" Bronisław Komorowski. - Myślę, że liczący się polityk, który śpiewał: "Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie", będzie się do końca swoich dni wstydził, że 20 lat po odzyskaniu wolności pozwolił sobie zasugerować, że wolna ojczyzna jest tylko wtedy, kiedy on jest u władzy - dodał prezydent, odnosząc się do Jarosława Kaczyńskiego.
Prezydent w najnowszym wywiadzie, którego udzielił Piotrowi Najsztubowi z "Wprost", po raz kolejny zaapelował do Polaków o wyważone sądy. Na pytanie dziennikarza, czy spokojna dyskusja jest możliwa, gdy duża część kraju fetuje Jarosława Kaczyńskiego jako "jedynego, prawdziwego premiera niemal podziemnej Polski", Bronisław Komorowski odpowiedział, że wierzy w zdrowy rozsądek Polaków.

"Ale każdy ma prawo do autokompromitacji..."

- Osobiście wierzę w zdrowy rozsądek ogromnej większości Polaków, którzy potrafią odróżnić, co jest humbugiem politycznym, a co prawdą, nawet trudną czy bolesną, ale prawdą... I jak ktoś udaje, że jest premierem, a wszyscy widzą, że nie jest, to popada w śmieszność. Każdy ma prawo do autokompromitacji... - stwierdził, dodając o prezesie PiS, że ten będzie się jeszcze wstydził śpiewania "Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie" 20 lat po odzyskaniu wolności.

Prezydent dodał też, że jest zaniepokojony, że tylu Polaków przekonują słowa specjalistów Antoniego Macierewicza nt. katastrofy smoleńskiej. Pytany, czy sam jest zainteresowany ustaleniami zespołu kierowanego przez polityka PiS, opowiedział krótko: - Nie.

- Tym, co ogłasza komisja Macierewicza, nie interesuję się, bo mam swoją opinię i wiedzę, która wynika z raportu powołanej przez polskie państwo oficjalnej komisji. Nie traktuję więc dywagacji Antoniego Macierewicza jako źródła liczącej się wiedzy o katastrofie, raczej jako źródło wiedzy o zjawiskach społecznych i mentalnych - skwitował Bronisław Komorowski.

Zobacz także
 • Andrzej Rozenek Rozenek: PO się rozkłada, wiekowy Kaczyński nie ma siły, aby rządzić
Komentarze (562)
Komorowski o Kaczyńskim: Do końca swoich dni będzie się wstydził tych słów
Zaloguj się
 • led2007

  Oceniono 183 razy 87

  Kaczyński żyje w świecie alternatywnym, który istnieje tylko w jego skołatanej psychice. Dajcie mu tam pozostać, nie warto się nim zajmować...

 • hrabia_onejski

  Oceniono 156 razy 78

  Aby się wstydzć, trzeba ten wstyd mieć w sobie. U prezesa jest tylko buta, pycha i nienawiść.

 • mordred

  Oceniono 138 razy 78

  Może on, śpiewając "Ojczyzną wolną..." miał na myśli tę mityczną Wolskę, o której też śpiewał.

 • senny

  Oceniono 135 razy 73

  Żeby sie wstydzić, trzeba mieć poczucie przyzwoitości. U socjopaty to nieosiagalne.

 • miroslawa133

  Oceniono 115 razy 69

  Prezes ma swój własny swiat, w którym wstyd nie istnieje. Ma wlasnego premiera, własnych ekspertow, własnych ministrow. Tylko w ten sposób moze zaspokoic swoje
  niedoścignione pragnienie władzy. Innej mozliwosci nie ma i nie bedzie miał nigdy. Najgorsze jest to, że sam w to wszystko uwierzył.

 • e-komentarz

  Oceniono 121 razy 65

  1/4 społeczeństwa bredzi o zniewoleniu, 3/4 wie że żyjemy w wolnym kraju.
  Podobne proporcje pozostaną po siódmych z kolei przegranych przez PIS wyborach.
  Nic to. Przeżyliśmy spawacza, przeżyjemy JarKacza...

 • costa3500

  Oceniono 92 razy 58

  Wszyscy wiedzą czym parał się ojciec gnoma Jarusia,budował PR za czasów Salina,,równocześnie walczył z żołnierzami wyklętymi którzy uważani byli za wrogów ludu,a ten pajac wychowany na komunistycznym chlebie rżnie patriotę i bojownika.

 • kotschroedingera01

  Oceniono 98 razy 50

  politycy mają to do siebie, ze nie wstydzą się swoich słów, a w przypadku kłamczyńskiego mam wątpliwości czy on w ogóle wie, jak się to słowo pisze, "wstyd" a moż "wstyt"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje