Wałęsa o homoseksualistach: W Sejmie powinni siedzieć za murem

01.03.2013 20:20
- Ja sobie nie życzę, żeby ta mniejszość, z którą się nie zgadzam, wychodziła na ulice i moje dzieci i wnuki bałamuciła jakimiś tam mniejszościami - powiedział Lech Wałęsa na antenie "Faktów po faktach". Zdaniem byłego prezydenta, w Sejmie posłowie o orientacji homoseksualnej powinni siedzieć "za murem".
- Ja jestem starej daty i nie myślę się zmienić. Rozumiem, że są różni ludzie, różnej orientacji i mają prawo do swojej różności. Tylko niech nie wchodzą w organizację rzeczy przez wieki rozwiązanych - stwierdził były prezydent. - Ja sobie nawet nie życzę słuchać tego wszystkiego. Niech oni to sobie uprawiają między swoimi, niech mnie i moim wnukom nie zawracają głowy - kontynuował.

Lech Wałęsa w rozmowie z dziennikarzem TVN24 kilkakrotnie podkreślał, że jest stuprocentowym demokratą. Dlatego uważa, że "nie może mniejszość wchodzić na głowę większości". - Oni muszą wiedzieć, że są mniejszością i muszą do mniejszych rzeczy się przystosować. A nie wchodzić na największe szczyty, największe godziny - stwierdził Wałęsa. Jego zdaniem w Sejmie homoseksualiści powinni siedzieć w ostatniej ławie. - Albo nawet dalej, za murem - powiedział.

Niech się nie nazywają małżeństwami. Niech sobie robią swoje.

- Mniejszość nie może przeszkadzać większości - powtarzał były prezydent, twierdząc, że homoseksualiści nie powinni manifestować swoich poglądów w centrach miast i podczas "głównego czasu". - Zróbmy to sprawiedliwie: macie 5 proc., więc możecie dojść do pierwszej ulicy, a dalej nie. Macie 5 proc., tyle ile was jest. A oni chcą na główne ulice, na główny czas - powiedział.

Zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla zaznaczył, że nie poparłby kandydatury Anny Grodzkiej na stanowisko wicemarszałkini Sejmu. Jego zdaniem reprezentuje ona zbyt mały odsetek społeczeństwa, a mniejszości powinny dostać tyle przywilejów, ile wynikałoby z ich liczebności.

Zobacz także
Komentarze (1154)
Zaloguj się
 • dyrthjk

  Oceniono 1 raz 1

  przynajmniej na starość zaczął zbierać Plusy dodatnie!
  niech mu odwagi starczy do końca!

 • glizelda

  0

  jakze pedalstwo moze siedzec w sejmie? co oni tam beda reprezetowac? ja tego nie rozumie, pewnie to zeby dwa pedaly pracowaly w ogumieniu zeby adidasa nie bylo, fuuuuj zdrowy chlop nie da sie drugiemu obmacywac po duupie,moze to beda robic w sejmie>?

 • stefan1111111

  Oceniono 2 razy 2

  DOBRZE MÓWI JA TEŻ SOBIE NIE ŻYCZĘ ABY MOJE DZIECKO OGLĄDAŁO NA ULICY DEWIANTÓW

 • waldi_46

  Oceniono 2 razy 2

  to był NOBEL polityczny żeby uchronić Bolka a on przecież był chroniony przez SB więc pieprzenie o pokojowym noblu gó... warte .

 • amron53

  Oceniono 4 razy 2

  ot, kolejny bardzo miłosierny katolik; p. Wałęsa reprezentuję demokrację w wydaniu Kalego...wstyd...

 • h853

  Oceniono 7 razy 1

  W koncu Wałęsa cos mądrego powiedział. Już nie wiadomo było za co otrzymał tego Nobla.Bo Polacy są teraz bardziej zniewoleni , demoralizowani niż za niby złej komuny.
  Też tak uważam że mniejszość nie może narzucać swojej demoralizacji większości.Bo to wtedy nie jest demokracja tylko demoralizacja. Dewiacje nie mogą się panoszyć winni ze wstydem siedzieć cicho. Chyba nie takiej wolności chcieliśmy 23 lata temu. Wolnośc do dobrego ,nie do złego .Comoseksualizm to zło

 • opt

  Oceniono 5 razy 3

  I wyszła słoma z butów a głupota i buta z tępej pały. Nobel chyba w grobie się przewraca jak słyszy ,że kretynom nadaje się jego nagrody.

 • bigark

  0

  "Twoje dzieci" to nasze - nie zauważyłeś? Siedziałeś wtedy na płocie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje