Były szef ABW od jutra doradcą w MON

01.03.2013 16:21
Były szef ABW Krzysztof Bondaryk

Były szef ABW Krzysztof Bondaryk (Fot. Sławomir Kaminski / Agencja Gazeta)

Były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztof Bondaryk obejmie od jutra stanowisko doradcy ministra obrony narodowej do spraw bezpieczeństwa cybernetycznego - ustalił reporter TOK FM Darek Zalewski.
Zgodnie z porozumieniem Ministerstwa Obrony Narodowej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pozostający w dyspozycji szefa ABW gen. Krzysztof Bondaryk będzie oddelegowany do pracy w MON, gdzie obejmie obowiązki doradcy ministra do spraw bezpieczeństwa cybernetycznego i pełnomocnika do tworzenia Narodowego Centrum Kryptologii. NCK to wspólny projekt MON i ABW.

Bondaryk od stycznia 2008 r. do 15 stycznia 2013 r. był szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Podał się do dymisji w związku z planowaną reformą służb specjalnych. Od tego czasu pozostawał w dyspozycji szefa ABW.

Premier podczas konferencji prasowej w styczniu, pytany o dymisję Bondaryka, uspokajał: - Okoliczności tej dymisji są jak na polskie warunki cywilizowane i nie mają w sobie nic tajemniczego lub zaskakującego. Powodem dymisji był brak zgody na wizję reformy służb specjalnych przedstawioną przez szefa MSW Jacka Cichockiego.

Zobacz także
Komentarze (21)
Zaloguj się
 • supertlumacz

  0

  Nie mogę patrzyć na tę aryjską sylwetkę, na te aryjskie rysy twarzy, na ten aryjski nos.

 • iremus

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe dlaczego do monu nie wezmą na doradcę Lecha elektryka? Przecież on to chociaż był kapralem w wojsku i umie zasalutować. A forsa mu się przyda. Utrzymać taki wielki dom to całe nieszczęście (ja sprzedałbym w pizdu i kupiłbym sobie kawalerkę a może panienkę).

 • iremus

  Oceniono 2 razy 2

  Krzysztof Aleksander Bondaryk (ur. 12 grudnia 1959 w Białymstoku) ....W 1983 ukończył historię na Wydziale Humanistycznym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku...Od 1980 do 1986 był rozpracowywany przez funkcjonariuszy służb specjalnych (nie bójmy się tego określenia eSBe)
  Czy można mieć lepsze kwalifikacje ? Nie w III RP.

 • michu-najlepszy

  0

  Nie jest to trudna roszada, Kasa + tupolew + obecnie wtyka w wojsku zwana doradztwem i decyzja nie prezydenta tylko naczelnego wodza Władimira.
  Z poważaniem

 • dziadekjam

  Oceniono 1 raz 1

  Bondaryk będzie Radusdiowi doradzał jak córusie, tudzież synusiów DOSTOJNIKÓW w dyskretny sposób na popłatnych stołeczkach sadzać.

 • dziwny22

  Oceniono 3 razy 3

  Historycy popierają się, tak samo jak muzycy /PGNiG/ i tak samo jak archeolodzy, nauczyciele i lekarze. A gdzie fachowcy od rządzenia? Nie mają siły przebicia. Coraz gorzej wyglada ta polska ukladanka i to zarówno z góry na dół jak i z dołu do góry.

 • dziadekjam

  Oceniono 12 razy 12

  Kolejna synekura?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje