Były szef ABW od jutra doradcą w MON

Były szef ABW Krzysztof Bondaryk

Były szef ABW Krzysztof Bondaryk (Fot. Sławomir Kaminski / Agencja Gazeta)

Były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztof Bondaryk obejmie od jutra stanowisko doradcy ministra obrony narodowej do spraw bezpieczeństwa cybernetycznego - ustalił reporter TOK FM Darek Zalewski.
Zgodnie z porozumieniem Ministerstwa Obrony Narodowej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pozostający w dyspozycji szefa ABW gen. Krzysztof Bondaryk będzie oddelegowany do pracy w MON, gdzie obejmie obowiązki doradcy ministra do spraw bezpieczeństwa cybernetycznego i pełnomocnika do tworzenia Narodowego Centrum Kryptologii. NCK to wspólny projekt MON i ABW.

Bondaryk od stycznia 2008 r. do 15 stycznia 2013 r. był szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Podał się do dymisji w związku z planowaną reformą służb specjalnych. Od tego czasu pozostawał w dyspozycji szefa ABW.

Premier podczas konferencji prasowej w styczniu, pytany o dymisję Bondaryka, uspokajał: - Okoliczności tej dymisji są jak na polskie warunki cywilizowane i nie mają w sobie nic tajemniczego lub zaskakującego. Powodem dymisji był brak zgody na wizję reformy służb specjalnych przedstawioną przez szefa MSW Jacka Cichockiego.

Zobacz także
 • Były szef ABW Krzysztof Bondaryk "Rzeczpospolita": Prezydent chce Bondaryka w BBN
 • Święczkowski: Bondaryk bardzo osłabił służby. Nie zasłużył, by mówić o nim "generał"
 • Krzysztof Bondaryk Biernacki: Bondaryk nie zbierał haków na Tuska. Graś: Teraz będzie doradzał premierowi
Komentarze (21)
Były szef ABW od jutra doradcą w MON
Zaloguj się
 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 25 razy 25

  no to od jutra z 15 tys emerytury z abw i drugie tyle jako cywilny doradca w mon

  BY POLAKOM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ!!!

 • karol_7

  Oceniono 20 razy 20

  Doprawdy multiinstrumentalista jak Wodecki (z całym szacunkiem dla tego drugiego) KPN-owski histotyk raptem specem od kryptologii, jak boni od cyfryzacji
  a ta atefa z erą-T-mobile to miała jakieś zakończenie

  żenada

 • dinowar

  Oceniono 15 razy 15

  PełOwskie kolesiostwo w czystej postaci! Żyć nie umierać! Żałosny chłop "znalazł" se synekurę (duża kasa i zero odpowiedzialności) u jeszcze bardziej żałosnego kolesia. Chyba, że Koziej tak chciał, bo i tak, to on MON-em rządzi. A widać, że strachliwy MON i jego siły niezbrojne obawiają sie cyberataków. Jak nie ma realnego wroga, to chociaż wirtualny musi się znaleźć. HAhahahahahahaha!

 • bloodyrevolutioniscoming

  Oceniono 15 razy 15

  Cena wierności, lojalności no i spokoju.

 • dziadekjam

  Oceniono 12 razy 12

  Kolejna synekura?

 • dziwny22

  Oceniono 3 razy 3

  Historycy popierają się, tak samo jak muzycy /PGNiG/ i tak samo jak archeolodzy, nauczyciele i lekarze. A gdzie fachowcy od rządzenia? Nie mają siły przebicia. Coraz gorzej wyglada ta polska ukladanka i to zarówno z góry na dół jak i z dołu do góry.

 • iremus

  Oceniono 2 razy 2

  Krzysztof Aleksander Bondaryk (ur. 12 grudnia 1959 w Białymstoku) ....W 1983 ukończył historię na Wydziale Humanistycznym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku...Od 1980 do 1986 był rozpracowywany przez funkcjonariuszy służb specjalnych (nie bójmy się tego określenia eSBe)
  Czy można mieć lepsze kwalifikacje ? Nie w III RP.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje