Były szef ABW od jutra doradcą w MON

Były szef ABW Krzysztof Bondaryk

Były szef ABW Krzysztof Bondaryk (Fot. Sławomir Kaminski / Agencja Gazeta)

Były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztof Bondaryk obejmie od jutra stanowisko doradcy ministra obrony narodowej do spraw bezpieczeństwa cybernetycznego - ustalił reporter TOK FM Darek Zalewski.
Zgodnie z porozumieniem Ministerstwa Obrony Narodowej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pozostający w dyspozycji szefa ABW gen. Krzysztof Bondaryk będzie oddelegowany do pracy w MON, gdzie obejmie obowiązki doradcy ministra do spraw bezpieczeństwa cybernetycznego i pełnomocnika do tworzenia Narodowego Centrum Kryptologii. NCK to wspólny projekt MON i ABW.

Bondaryk od stycznia 2008 r. do 15 stycznia 2013 r. był szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Podał się do dymisji w związku z planowaną reformą służb specjalnych. Od tego czasu pozostawał w dyspozycji szefa ABW.

Premier podczas konferencji prasowej w styczniu, pytany o dymisję Bondaryka, uspokajał: - Okoliczności tej dymisji są jak na polskie warunki cywilizowane i nie mają w sobie nic tajemniczego lub zaskakującego. Powodem dymisji był brak zgody na wizję reformy służb specjalnych przedstawioną przez szefa MSW Jacka Cichockiego.

Zobacz także
Komentarze (21)
Były szef ABW od jutra doradcą w MON
Zaloguj się
 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 25 razy 25

  no to od jutra z 15 tys emerytury z abw i drugie tyle jako cywilny doradca w mon

  BY POLAKOM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ!!!

 • karol_7

  Oceniono 20 razy 20

  Doprawdy multiinstrumentalista jak Wodecki (z całym szacunkiem dla tego drugiego) KPN-owski histotyk raptem specem od kryptologii, jak boni od cyfryzacji
  a ta atefa z erą-T-mobile to miała jakieś zakończenie

  żenada

 • dinowar

  Oceniono 15 razy 15

  PełOwskie kolesiostwo w czystej postaci! Żyć nie umierać! Żałosny chłop "znalazł" se synekurę (duża kasa i zero odpowiedzialności) u jeszcze bardziej żałosnego kolesia. Chyba, że Koziej tak chciał, bo i tak, to on MON-em rządzi. A widać, że strachliwy MON i jego siły niezbrojne obawiają sie cyberataków. Jak nie ma realnego wroga, to chociaż wirtualny musi się znaleźć. HAhahahahahahaha!

 • bloodyrevolutioniscoming

  Oceniono 15 razy 15

  Cena wierności, lojalności no i spokoju.

 • dziadekjam

  Oceniono 12 razy 12

  Kolejna synekura?

 • dziwny22

  Oceniono 3 razy 3

  Historycy popierają się, tak samo jak muzycy /PGNiG/ i tak samo jak archeolodzy, nauczyciele i lekarze. A gdzie fachowcy od rządzenia? Nie mają siły przebicia. Coraz gorzej wyglada ta polska ukladanka i to zarówno z góry na dół jak i z dołu do góry.

 • iremus

  Oceniono 2 razy 2

  Krzysztof Aleksander Bondaryk (ur. 12 grudnia 1959 w Białymstoku) ....W 1983 ukończył historię na Wydziale Humanistycznym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku...Od 1980 do 1986 był rozpracowywany przez funkcjonariuszy służb specjalnych (nie bójmy się tego określenia eSBe)
  Czy można mieć lepsze kwalifikacje ? Nie w III RP.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje