Hofman: "Jak prezydent nie obroni Gowina, to już go nie ma"

01.03.2013 13:34
Adam Hofman, rzecznik PiS

Adam Hofman, rzecznik PiS (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Nasze drzwi nie są zupełnie zamknięte dla ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina - powiedział Adam Hofman. Rzecznik PiS skomentował tak zapowiedzi Donalda Tuska, że w poniedziałek podejmie decyzję w sprawie obecności Gowina w rządzie.
Czy gdyby Gowin zdecydował się odejść z PO, znalazłoby się dla niego miejsce w PiS? O to właśnie dziennikarze zapytali dziś Adama Hofmana.

- Jarosław Gowin doskonale wie, będąc w polityce od dawna, że nie ma w polityce czegoś takiego jak zupełnie zamknięte drzwi. Nasze drzwi nie są zupełnie zamknięte - powiedział rzecznik PiS. Dopytywany, czy Prawo i Sprawiedliwość podjęłoby rozmowy z Gowinem, Hofman odparł, że jego partia jest gotowa "na rozmowy o zmianie władzy w Polsce właściwie z każdym". - Na rozmowy dla rozmów i przepychanki szkoda czasu - dodał.

"Jak prezydent nie obroni Gowina, to już go nie ma"

Odnosząc się do ministerialnej przyszłości Gowina, Hofman powiedział, że "gdyby miało być spokojnie, to nie byłoby komunikatu o poniedziałku, tylko nic by na zarządzie się nie wydarzyło".

- To jest jasny sygnał. Tusk daje jeszcze parę dni na reakcję niektórych środowisk. Jeśli reakcja prezydenta i ważnych osób w PO nie będzie zdecydowana w obronie Gowina, to już go nie ma - uważa Hofman. - Być może prezydent mocno postawi się po stronie Gowina i to zmieni układ sił, ale na to nie wygląda - dodał.

Jaka przyszłość Gowina? "Jestem politykiem PO i pozostanę nim"

Premier Donald Tusk poinformował podczas czwartkowego posiedzenia zarządu PO, że w poniedziałek podejmie decyzję ws. obecności Gowina w rządzie. "I don't like Mondays" - napisał minister sprawiedliwości na Twitterze, dołączając link do piosenki grupy The Boomtown Rats.

Jak piszą na Twitterze Wiadomości TVP, Gowin pytany, czy jeśli straci stanowisko w rządzie, to odejdzie z PO, odparł: "Jestem politykiem PO i pozostanę nim".

Zobacz także
Komentarze (124)
Zaloguj się
 • tadeusz1939

  0

  panie hoffman dla pana drzwi otwarte sa tylko do piekla

 • kakaz39

  Oceniono 2 razy 2

  Pan Hofman po wyczyszczeniu kuwety u Prezesa ,nagle zają się losem Gowina ?

 • fifakowski

  Oceniono 6 razy 6

  Czy wypowiedź każdej dziwki (takiego czegoś, co daje dópy za pieniądze), musi być upubliczniana i komentowana? Po co zajmować się pierdami hoffmanówny? Przecież ona kopnie w żyć polskęzbawa psychola przy pierwszej okazji.

 • yani-51

  Oceniono 7 razy 7

  niby czemu Prezdent ma bronic Gowina ktory probuje podzielic i oslabic PO

 • antyinteligent

  Oceniono 1 raz 1

  Może być jeszcze gorzej.Powołanie kolejnej głowy Kościoła rozpocznie drugą cześć starcia socjologicznego. Egzekwowanie przyjaźni o której przebąkiwał Romney zacząć się może od wyjaśnienia niektórych teorii spiskowych z udziałem wybitnych polskich laureatów

 • klara551

  Oceniono 5 razy 5

  Jak zwykle pan H. dał popis pisowej retoryki . Drzwi niezupełnie zamknięte to tak jak szklanka w połowie pełna lub równocześnie w połowie pusta a w duchu strach,że Gowin może okazać się tym który zmiecie pisrzecznika z listy ulubieńców prezesa .

 • antyinteligent

  Oceniono 6 razy -4

  Nie wystarczy nagana.Myślę,że trzysta szubienic wystarczy.Na szczęście protokołu znoszącego karę śmierci panowie Jekyle nie podpisali

 • antyinteligent

  Oceniono 6 razy -4

  Niebawem Tusk poda do dymisji cały rząd.Polski rząd będzie zdyscyplinowany przez Trybunał w Strasbourgu do wypłaty odszkodowań milionom Polaków bez średniego wykształcenia za przestępstwo eksterminacji pedagogicznej w szkołach dla dzieci.Ciekawe czy wystarczy te sto miliardów w budżecie.No i drugi problem to ukaranie odpowiedzialnych za utrzymywanie radzieckiego regulaminu małp w szkołach dla dzieci.Chyba nie wystarczy nagana

 • ukos

  Oceniono 4 razy 2

  Nie Komoruski, tylko prezydent? Oj, PrezesPan pogoni na rekolekcje do Konina!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje