PO przed PiS. Ruch Palikota i PSL na progu wyborczym

01.03.2013 11:52
- Pod koniec lutego na PO chciało głosować 29 proc. ankietowanych, którzy deklarowali chęć udziału w wyborach; na PiS gotowych było oddać głos 26 proc., a na SLD 12 proc. badanych. Do Sejmu weszłyby jeszcze: Ruch Palikota i PSL (po 5 proc.) - wynika z sondażu TNS Polska.
Wśród osób, które wyrażały zainteresowanie udziałem w wyborach parlamentarnych, 18 proc. nie było zdecydowanych, której partii udzielić poparcia. Wśród pozostałych osób najwięcej głosów zebrałaby Platforma Obywatelska. Zamiar głosowania na nią zadeklarowało 29 proc. badanych, którzy zapowiadali "zdecydowanie" lub "raczej" pójście do wyborów. Niewiele mniej - 26 proc. - badanych deklarowało poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości.

PSL i Ruch Palikota po 5 proc

Dwucyfrowy, 12-proc. wynik uzyskał ponadto Sojusz Lewicy Demokratycznej, którego notowania - zwraca uwagę TNS Polska - po wahnięciu na początku lutego wróciły do poziomu zbliżonego z początku roku. Oprócz tych trzech partii do parlamentu weszłyby także: PSL i Ruch Palikota, które dostałyby po 5 proc. głosów. W piątek, 22 lutego Aleksander Kwaśniewski ogłosił, że wraca do polityki i razem z Ruchem Palikota będzie starał się stworzyć wspólną, centrolewicową listę wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Solidarna Polska (2 proc.), Nowa Prawica oraz PJN (po 1 proc.) wskazywane były już przez pojedyncze osoby.

W pierwszej połowie lutego w sondażu TNS Polska na PO chciało głosować 33 proc., PiS - 29 proc. a SLD, Ruch Palikota i PSL - dostałyby po 6 proc. głosów.

TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 22-26 lutego na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 959 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje partyjne były określane na liczącej 498 osób grupie ankietowanych deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach.

Zobacz także
Komentarze (210)
Zaloguj się
 • makuu7

  0

  Niech w końcu zacznie lewica rządzić.

 • drobi19

  0

  Mądre decyzje SLD, a sukces gwarantowany !

 • lokin18

  0

  Tak więc, lewica musi zacząć rządzić.

 • mkuu10

  0

  Jestem tylko i wyłącznie za SLD, bardzo lubię tą partię.

 • klov13

  0

  Lewica to sens na lepszą przyszłość.

 • bigen15

  0

  Bardzo dobrze SLD, lewica musi zacząć rządzić !

 • bigen15

  0

  Jestem za SLD i Kwaśniewskim, powodzenia, życzę sukcesów

 • pide12

  0

  Jestem za SLD, głosowałem na nich.

 • prol12

  0

  SLD, życzę Wam powodzenia, podejmujcie słuszne decyzje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje