Sikorski: Nie wystartuję na szefa PO. Schetyna się waha. Byłby mocnym kontrkandydatem Tuska

01.03.2013 09:38
Radosław Sikorski i Jarosław Gowin

Radosław Sikorski i Jarosław Gowin (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

Radosław Sikorski nie będzie startował w wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej. Szef MSZ zapowiedział to w RMF FM. Równocześnie stwierdził, że "mocnym kontrkandydatem" Donalda Tuska byłby Grzegorz Schetyna. Ale, jak zastrzegł Sikorski, "Schetyna się waha", a Tusk "wygrał już dla PO kilka wyborów".
- Wygra i kolejne - zapewnił Sikorski, dodając, że (postulowane przez Tuska) powszechne wybory przywódcy partii "są jakby wpisane w kod DNA Platformy Obywatelskiej". Komentując sytuację Jarosława Gowina, (miał wczoraj usłyszeć od Tuska, że albo sam poda się do dymisji, albo zostanie wyrzucony z rządu, potem Tusk zapowiedział, że "w poniedziałek podejmie decyzję o przyszłości Gowina w rządzie), Sikorski odpowiedział enigmatycznie: "nastąpiło pewne zapętlenie personalno-polityczne"

Sikorski czci pamięć Żołnierzy Wyklętych

Sikorski uczcił też pamięć Żołnierzy Wyklętych, których Dzień Pamięci przypada właśnie dzisiaj. Złożył życzenia weteranom i oddał hołd tym, którzy zginęli.

- Przekazałem jego historię znanemu reżyserowi z Hollywood (Romanowi Polańskiemu - dodaje RMF FM). - podkreślił szef polskiego MSZ. - Rotmistrz Pilecki jest dla mnie patronem Żołnierzy Wyklętych. Mógłby powstać film na miarę "Pianisty" - dodał.

Tarcza antyrakietowa: "Trzecia faza będzie na mur beton"

Minister Spraw Zagranicznych mówił też o tarczy antyrakietowej - zapowiedział, że trzecia faza jej budowy będzie "na mur beton". Tę pewność dało mu spotkanie z nowym sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym. - Mamy do czynienia z kimś, kto rozumie, że najbliższym partnerem USA jest Europa - stwierdzi gość "Kontrwywiadu".

Zobacz także
Komentarze (29)
Sikorski: Nie wystartuję na szefa PO. Schetyna się waha. Byłby mocnym kontrkandydatem Tuska
Zaloguj się
 • eldemon

  Oceniono 11 razy 3

  Szkoda, że nie będzie kandydował! Taki uczciwy, szlachetny patriota! Taki piękny amerykansky!

 • maniakon

  Oceniono 8 razy 2

  tusk proponuje nastepujacych kandydatow: siebie, pania zosie - sprzataczke w siedzibie w wa-wie na umowie smieciowej, Irka z Ustrzyk Dolnych ktory dopiero sie zapisal i kolege ktory niefortunnie przyznal sie w tym homofobicznym kraju do tego ze jest gejem - po co wiec robic te wybory? placi za to podatnik bo przeciez likwidacja finansowania partii politycznych z budzetu podobnie jak finansowanie kosciola i wszystko inne co platforma obiecywala jakos jej nie wyszlo!

 • tot14

  Oceniono 9 razy 1

  Platforma przynajmniej stwarza wrażenie, że jest partią demokratyczną ;-) Prawo i Sprawiedliwość w swoim statucie ma coś takiego:

  "1. Prezes PiS jest najwyższą władzą wykonawczą PiS.

  3. W trakcie trwania kadencji Rada Polityczna może wybrać pełniącego obowiązki Prezesa PiS na okres do trzech miesięcy spośród Wiceprezesów PiS w przypadku, gdy Prezes PiS:

  - zrezygnował z funkcji albo utracił lub zawiesił członkostwo w PiS,
  - czasowo utracił możliwość sprawowania funkcji."

  źródło: www.pis.org.pl/bip/index.php?page=doc&id=5

  Drodzy internauci, nazywacie Polskę pod rządami PO reżimem, to jak w takim razie nazwiecie statut PISu?

  Anioł "Mądremu wystarczą 2 słowa, a głupiemu to i referatu mało, jak to powiedział Sofronow" ;-)

 • morowy

  Oceniono 2 razy 0

  Co m nie to obchodzi i tak już na Was nie będę głosował

 • city-zen

  0

  Radek! Nie zapraszaj do nas wojny dla korzyści petrodolara. Odważ się powiedzieć nie, a zostaniesz bohaterem narodu. Na drony na polskim niebie też się niedługo zgodzisz?

 • 3honorcia

  Oceniono 4 razy 0

  JEZELI SCHETYNA WYSTARTUJE W WYBORACH TO Z GORY WIADOMO,ZE PO PRZEGRA

 • tp70

  Oceniono 8 razy 0

  PISOWCA poznać zaraz jak się odezwie, otworzy plugawą gębę i w pokoju śmierdzi. Ten nieporadny język polski tych "PRAWDZIWYCH POLOKÓW" od pługa. Natychmiast bluzga jadem i chamstwem. Takie rydzykowe 00

 • czynnik.rakotworczy

  Oceniono 8 razy 0

  jakiś błąd w temacie, powinno być - "Schetyna się jeszcze wataha"

 • kjackie12012

  Oceniono 9 razy -1

  W dziedzinie sprawności w pozbywaniu się swoich oponentów, Tusk przypomina mi Stalina. Tylko forma i skala inna. Olechowski, Rokita, Płażyński, Gilowska, Śpiewak - to juz historia. Teraz kolej na następnych. PO to już nie partia, tylko patriarchat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje