Wiceprezydent Wenezueli: Chavez walczy o życie

01.03.2013 06:34
Zwolennik Hugo Chaveza

Zwolennik Hugo Chaveza (Fot. Carlos Garcia Rawlins REUTERS)

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez, który w grudniu ub.r. przeszedł na Kubie kolejną operację usunięcia nowotworu, a od 10 dni przebywa w szpitalu wojskowym w Caracas, "walczy o życie i zdrowie" - poinformował wiceprezydent Nicolas Maduro.
Podczas spotkania z przedstawicielami krajów należących do Boliwariańskiej Alternatywy dla Ameryki (ALBA) wiceprezydent przyznał też, że obecny etap leczenia Chaveza jest "złożony i trudny". Maduro dodał, że od grudniowej operacji usunięcia nowotworu prezydent przechodził "trudne momenty". Jednak każdy z tych etapów udało mu się przezwyciężyć - podkreślił. W państwowej telewizji wiceprezydent powiedział z kolei, że Chavez "oddał ciało i duszę tym, którzy nic nie mają" i dlatego zaniedbał swoje zdrowie.

Od wyjazdu na Kubę 10 grudnia 2012 r. 58-letni Chavez nie pokazywał się publicznie. Mimo to rząd zapewnia, że przywódca wciąż jest u władzy. Prezydent oddycha przez rurkę intubacyjną, utrudniającą mówienie, ale komunikuje się ze swymi współpracownikami w inny sposób, m.in. wydając polecenia na piśmie.

Krążące co jakiś po serwisach społecznościowych plotki na temat śmierci Chaveza Maduro określił jako "kłamstwa i złośliwości. - To dzieła mniejszości ludzi małych i jadowitych - stwierdził. Dwa miesiące przed wyjazdem Chavez został wybrany na kolejną sześcioletnią kadencję. Stan zdrowia nie pozwolił mu jednak na powrót do ojczyzny na zaprzysiężenie, które miało odbyć się w styczniu. Do Caracas wrócił dopiero w połowie lutego.

Zobacz także
Komentarze (34)
Zaloguj się
 • muerte.muerte

  Oceniono 2 razy 0

  Fiu, fiu wiodaca nowina na stronie lewackiej GW. Kto z was, pismacy zalosni, nastepny?

 • maksimum

  Oceniono 11 razy 1

  Jeszcze kilka miesiecy temu Chavez klamal w czasie wyborow ze jest zdrowy i bedzie rzadzil krajem,a chodzilo o to by nie spotkal go los Caucescu.Oklamal narod jeszcze raz i wpedzil go w nedze na kolejne lata.

 • maksimum

  Oceniono 9 razy -3

  Chavez znowu oszukal narod i zafundowal mu biede na kolejnych 6 lat.

 • maxymus1

  Oceniono 8 razy 2

  Jeżeli jest przyjacielem biednych, to i moim! A jeżeli mieszka w pałacach i tylko tak mówi, to wtedy nie.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 11 razy -1

  Boliwarianski "Socjalizm albo smierc" w praktyce.
  Iras al infierno lindo, compadre.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 11 razy -1

  Sarkozy zlecił zamordowanie Chveza kilka lat temu: www.voltairenet.org/article177049.html

 • drugi.cudak

  Oceniono 12 razy -2

  I tu też jest prawda, a prawda amerykanców w oczy kole
  www.youtube.com/watch?v=C_2hiGSFT6Q&feature=gv

 • leming27

  Oceniono 42 razy 8

  www.youtube.com/watch?v=N716-wNnlaw
  Tu jest prawda na temat Chaveza.
  Amerykana przeszkadza ,ze Wenezuela rzadzi aborygen , ktorem zalezy na swoich ludziach, a nie na bogactwie i wyprzedazy wenezuali za grosze. Problem USA polega na tym , ze Chavez ma 100 % poparcja wsrod ubogie ludnosci, ktora stanowi 80 % wenezueli, 20 % mimo swojego bogactwa nie wygra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje