Przymrozki, porywisty wiatr, a nawet śnieg. Prognoza pogody

28.02.2013 21:27
W najbliższych dniach możemy spodziewać się przelotnych opadów śniegu i przymrozków. W nocy temperatura może spaść nawet do 6 stopni poniżej zera. Będzie też silnie wiało.
Jak informuje IMGW, Europa Północna, wschodnia oraz częściowo południowa będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych, pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu wyżu z centrum nad północnym Atlantykiem. Polska będzie na skraju niżu z ośrodkiem nad północno-zachodnią Rosją, na południu kraju zaznaczy się płytka zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym. Z północnego zachodu napłynie chłodna masa powietrza polarnomorskiego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosło.

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu, w górach opady śniegu. Temp. maks. od 2 do 5 st., na północnym wschodzie i w dolinach górskich od 0 do 2 st. Wiatr umiarkowany, na Wybrzeżu umiarkowany, dość silny i porywisty, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni.

Temperatura spadnie nawet do -6 stopni

W nocy z piątku za sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, przelotne opady śniegu, na Wybrzeżu deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Temp. min. od -6 do -2 st., na Wybrzeżu około 0 st. Wiatr umiarkowany, na Wybrzeżu umiarkowany, dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

W sobotę w dzień na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na zachodnim Wybrzeżu oraz Pomorzu Zachodnim wzrost zachmurzenia do dużego i opady deszczu, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem, na Pomorzu Gdańskim przechodzące w deszcz. Temp. maks. od -1 do 1 st. na wschodzie, od 2 do 4 st. na zachodzie, Wybrzeżu i Pomorzu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 3 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe przelotne opady śniegu; nawierzchnie dróg i chodników mogą być śliskie. Temp. min. -2 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W sobotę w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, rano przelotne opady śniegu, po południu możliwe rozpogodzenia. Temp. maks. 2 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

Komentarze (39)
Przymrozki, porywisty wiatr, a nawet śnieg. Prognoza pogody
Zaloguj się
 • diego1977

  Oceniono 219 razy 179

  Pisaliście mongoły cały dzień, że od poniedziałku wiosna. Więc jak to w końcu jest??

 • wmc-33

  Oceniono 156 razy 132

  Przez parę dni zapowiadali wiosnę, ale zamiast niej przyszła zima. Ciężko zrozumieć, dlaczego przepowiadanie pogody z kilkudniowym wyprzedzeniem jest niemożliwe, za to zmiany klimatu w skali globalnej można dość precyzyjnie przewidzieć ze wszystkimi niuansami na kilkadziesiąt lat z góry. Być może meteorolodzy to idioci, a klimatolodzy to sami geniusze.

 • nedlog123

  Oceniono 38 razy 34

  bo to będzie taka wiosna, tyle że zimowa.

 • razb1947

  Oceniono 62 razy 34

  Debile nawet na kilka dni do przodu nie potrafią przewidzieć jaka będzie pogoda.

 • wolnemiastoursynow

  Oceniono 33 razy 23

  Proszę nie obrażać Mongołów.
  A co do artykułu...
  Przymrozek w lutym?!
  Czy was już tam całkiem zrestrukturyzowali?
  W lutym taka pogoda to ODWILŻ a nie przymrozek.. ech..

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 12 razy 6

  wczoraj wieczorem i dzisiaj miał padac w warszawie snieg - gratuluje przepowiedni barany...tylko nie piszcie że sprawdzalnośc prognoz macie na poziomie 90%

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje