Przymrozki, porywisty wiatr, a nawet śnieg. Prognoza pogody

28.02.2013 21:27
W najbliższych dniach możemy spodziewać się przelotnych opadów śniegu i przymrozków. W nocy temperatura może spaść nawet do 6 stopni poniżej zera. Będzie też silnie wiało.
Jak informuje IMGW, Europa Północna, wschodnia oraz częściowo południowa będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych, pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu wyżu z centrum nad północnym Atlantykiem. Polska będzie na skraju niżu z ośrodkiem nad północno-zachodnią Rosją, na południu kraju zaznaczy się płytka zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym. Z północnego zachodu napłynie chłodna masa powietrza polarnomorskiego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosło.

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu, w górach opady śniegu. Temp. maks. od 2 do 5 st., na północnym wschodzie i w dolinach górskich od 0 do 2 st. Wiatr umiarkowany, na Wybrzeżu umiarkowany, dość silny i porywisty, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni.

Temperatura spadnie nawet do -6 stopni

W nocy z piątku za sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, przelotne opady śniegu, na Wybrzeżu deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Temp. min. od -6 do -2 st., na Wybrzeżu około 0 st. Wiatr umiarkowany, na Wybrzeżu umiarkowany, dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

W sobotę w dzień na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na zachodnim Wybrzeżu oraz Pomorzu Zachodnim wzrost zachmurzenia do dużego i opady deszczu, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem, na Pomorzu Gdańskim przechodzące w deszcz. Temp. maks. od -1 do 1 st. na wschodzie, od 2 do 4 st. na zachodzie, Wybrzeżu i Pomorzu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 3 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe przelotne opady śniegu; nawierzchnie dróg i chodników mogą być śliskie. Temp. min. -2 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W sobotę w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, rano przelotne opady śniegu, po południu możliwe rozpogodzenia. Temp. maks. 2 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

Komentarze (39)
Zaloguj się
 • topiramax

  Oceniono 1 raz 1

  Niestety nie na tyle porywisty aby wywiało paru/e ignorantów/ek z tego kraju;)

 • ww2412

  Oceniono 4 razy -4

  premier odpowiada: krótko, max 66 lat.

 • lisowski.piotr

  Oceniono 8 razy 0

  Gazeta Wybiórcza pisze głupoty ale my pamiętajmy o dniu pamięci Żołnierzy Wyklętych to dziś!

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 4 razy -2

  To straszne, panie premierze, jak żyć?

 • micawber7

  0

  Przebudzenia sa zawsze bolesne ale konieczne.

 • zaskuba

  Oceniono 4 razy 2

  Ale się plujecie.
  A pytam się po co? Czy prognoza to taka ważna rzecz, która warunkuje cokolwiek w Waszym życiu?
  Dla mnie nie. Olewam to i zawsze traktuję z humorem. Zbyt wiele czynników wpływa na pogodę żeby można było precyzyjnie ją przepowiedzieć.
  A w końcu jest jeszcze zima i może być i śnieg i mróz i plucha. Wali mnie to.

 • kurtz71

  Oceniono 7 razy -3

  Dzisiaj jest dzień Żołnierzy Wyklętych. Dzień Inki. Dzień Pileckiego i Fieldorfa. Dzień działaczy PSL zamordowanych przed wyborami

  (pytanie jak dziś się mają mordercy, czym się różnią od nazistowskich (wielu z nich, KOMINTERNOWCÓW przecież WSPÓŁPRACOWAŁO W ZWALCZANIU PODZIEMIA Z GESTAPO DO 1941, DO BARBAROSSA i dlaczego mam płacić ich resortowe emerytury, to pytanie w kosmos prawda?)... Kiedy zaczniecie uczyć prawdy, kiedy przestaniecie kłamać o "WOJNIE DOMOWEJ Z BANDYTAMI W LESIE"...

  Przykro mi, że Gazeta, która kreowała się na główny organ polskiej opozycji, plasuje się dziś jako organ posttotalitarny, apologetów organów ucisku i zniewolenia okresu stalinizmu.

  Jeszcze bardziej dziwi mnie dzisiejsze zamydlanie megaafery w polskim budownictwie i zmowy cenowej mającej wyprowadzić miliardy (ważne są zera przed przecinkiem, bo każą nam tutaj porównywać różne rzeczy bez tego rozeznania) z naszych kieszeni. Irlanczycy ukradli cement?
  ---PRZECIW MANIPULACJI---
  jakprzetlumaczyc.blogspot.com/2013/02/wikipedia-manipulacjaabsulutna-zenada.html

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 12 razy 6

  wczoraj wieczorem i dzisiaj miał padac w warszawie snieg - gratuluje przepowiedni barany...tylko nie piszcie że sprawdzalnośc prognoz macie na poziomie 90%

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje