Tusk będzie kandydował na kolejną kadencję. Zdymisjonuje Gowina? "Decyzja w poniedziałek"

Wpisy Pawła Grasia

Wpisy Pawła Grasia (fot. Twitter.com)

Będą bezpośrednie wybory w Platformie Obywatelskiej - poinformował na Twitterze rzecznik rządu Paweł Graś. - Premier Tusk poinformował Zarząd PO, że decyzję dotyczącą obecności ministra Gowina w rządzie podejmie w poniedziałek - dodał. To najważniejsze ustalenia dzisiejszego zarządu partii.
Najpierw - właśnie w poniedziałek - szef rządu spotka się z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem - poinformowały źródła w zarządzie krajowym PO. Dopiero po tym spotkaniu Donald Tusk ma podjąć decyzję o przyszłości Gowina w rządzie.

To niejedyne ustalenia najważniejszych polityków PO. - Będę kandydował na szefa Platformy, niezależnie od decyzji co do sposobu wyboru nowego przewodniczącego - powiedział na spotkaniu Donald Tusk. Po kilkudziesięciu minutach wszystko się jednak wyjaśniło. - Jednomyślna, wstępna akceptacja Zarządu PO dla pomysłu bezpośrednich wyborów Przewodniczącego Platformy - napisał Graś.

Zarząd m.in. o wyborach w PO

Zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej zebrał się dziś o 13 w kancelarii premiera. Donald Tusk i politycy z władz Platformy rozmawiali o bieżącej sytuacji partii oraz o kalendarzu wewnętrznych wyborów. Wprowadzenie powszechnych wyborów przewodniczącego oznacza, że szefa PO wybieraliby w takim wypadku wszyscy członkowie partii, a nie - tak jak dotychczas - Konwencja Krajowa, czyli m.in. delegaci z regionów.

Tematem spotkania było również to, co działo się wokół kwestii związków partnerskich oraz ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina (uznawanego za lidera partyjnych konserwatystów).

Z kolei szef klubu PO Rafał Grupiński mówił przed spotkaniem, że zarząd nie zajmie się żadnymi kwestiami personalnymi. - Będzie normalny zarząd, będziemy rozmawiali o bieżącej sytuacji, na pewno podsumujemy ostatnie rozmowy pana premiera z posłami konserwatywnymi, ale przede wszystkim będziemy rozmawiać o wyborach w partii, o charakterze, sposobie tych wyborów, o kalendarzu tych wyborów - zaznaczył.

Zobacz także
Komentarze (142)
Tusk będzie kandydował na kolejną kadencję. Zdymisjonuje Gowina? "Decyzja w poniedziałek"
Zaloguj się
 • agap.e

  Oceniono 110 razy 78

  Następna wrzutka dzięki której tvn 24 będzie mógł się zająć naprawdę ważnymi sprawami do poniedziałku.

 • zofiadyrman

  Oceniono 145 razy 67

  Unio Europejska, zlituj się, no daj mu już to wymarzone stanowisko komisarza ds. sportu...

 • 24u

  Oceniono 81 razy 55

  Gowin wyrosl na sojusznika pis-u.

 • v_oo_d_ee_n

  Oceniono 60 razy 22

  a czy mogło być inaczej? donek zawsze kandydował, był wiecznym kandydatem na kandydata. teraz też musi sobie zapewnić jakiś back up na wypadek gdyby z obietnicy makreli (czyli merkel angeli) nic nie wyszło.

 • zdolna_polska_mlodziez

  Oceniono 72 razy 20

  a kondyduj ,kandyduj..
  jest mi to doskonale obojetne ..
  i tak nie bede na ciebie i twoja partie glosowal...

 • badziewiak66

  Oceniono 35 razy 13

  Całe szczęście , że powiedział to w czwartek. Po weekendzie ludzie zapomną i będą żyli spokojnie dalej.

 • artur701

  Oceniono 66 razy 12

  Donald Tusk to współczesny (najgorszy) król Stanisław August Poniatowski, analogii jest wiele.

 • maniakon

  Oceniono 20 razy 10

  630tys. urzednikow kazdy kosztuje nas brutto miesiecznie z zusem i 13 i premiami lekko jakies 5000zl czyli utrzymanie tylko aparatu panstwowego to 630tys. x 5000zl = 3mld.150mln. zlotych miesiecznie czyli 37,8mld. rocznie - to panstwo jest duzo drozsze i gorsze niz PRL wiec kogo obchodzi platforma - ta partia musi zniknac i wielkimi krokami do tego probuje doprowadzic - stworzyliscie gospodarczo i spolecznie druga bialorus i czas was pozegnac panowie i Tuska i Gowina i Schetyne za kilka lat bedziecie w sytuacji Stoklosy czego wam bardzo zycze!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje