Tusk będzie kandydował na kolejną kadencję. Zdymisjonuje Gowina? "Decyzja w poniedziałek"

28.02.2013 15:55
Wpisy Pawła Grasia

Wpisy Pawła Grasia (fot. Twitter.com)

Będą bezpośrednie wybory w Platformie Obywatelskiej - poinformował na Twitterze rzecznik rządu Paweł Graś. - Premier Tusk poinformował Zarząd PO, że decyzję dotyczącą obecności ministra Gowina w rządzie podejmie w poniedziałek - dodał. To najważniejsze ustalenia dzisiejszego zarządu partii.
Najpierw - właśnie w poniedziałek - szef rządu spotka się z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem - poinformowały źródła w zarządzie krajowym PO. Dopiero po tym spotkaniu Donald Tusk ma podjąć decyzję o przyszłości Gowina w rządzie.

To niejedyne ustalenia najważniejszych polityków PO. - Będę kandydował na szefa Platformy, niezależnie od decyzji co do sposobu wyboru nowego przewodniczącego - powiedział na spotkaniu Donald Tusk. Po kilkudziesięciu minutach wszystko się jednak wyjaśniło. - Jednomyślna, wstępna akceptacja Zarządu PO dla pomysłu bezpośrednich wyborów Przewodniczącego Platformy - napisał Graś.

Zarząd m.in. o wyborach w PO

Zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej zebrał się dziś o 13 w kancelarii premiera. Donald Tusk i politycy z władz Platformy rozmawiali o bieżącej sytuacji partii oraz o kalendarzu wewnętrznych wyborów. Wprowadzenie powszechnych wyborów przewodniczącego oznacza, że szefa PO wybieraliby w takim wypadku wszyscy członkowie partii, a nie - tak jak dotychczas - Konwencja Krajowa, czyli m.in. delegaci z regionów.

Tematem spotkania było również to, co działo się wokół kwestii związków partnerskich oraz ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina (uznawanego za lidera partyjnych konserwatystów).

Z kolei szef klubu PO Rafał Grupiński mówił przed spotkaniem, że zarząd nie zajmie się żadnymi kwestiami personalnymi. - Będzie normalny zarząd, będziemy rozmawiali o bieżącej sytuacji, na pewno podsumujemy ostatnie rozmowy pana premiera z posłami konserwatywnymi, ale przede wszystkim będziemy rozmawiać o wyborach w partii, o charakterze, sposobie tych wyborów, o kalendarzu tych wyborów - zaznaczył.

PYTANIE Według medialnych doniesień, Donald Tusk będzie chciał skłonić Jarosława Gowina do odejścia z rządu, jeśli ten sam nie zrezygnuje ze stanowiska. To byłby dobry ruch premiera?

 • Tak, Gowin ze swoimi konserwatywnymi poglądami nie pasuje do PO i rządu
 • Tak, bo na jego działaniach i wypowiedziach traci koalicja
 • Nie, Jarosław Gowin jest dobrym ministrem i nie ma powodu, by odchodził ze stanowiska
 • Nie, problemem dla PO nie jest Gowin, ale Grzegorz Schetyna - lider największej frakcji wewnątrz PO
Zobacz także
Komentarze (142)
Zaloguj się
 • ko_menta_tors

  0

  Poglądy ideologiczne Gowina są mi zdecydowanie obce... Natomiast doceniam - i ma tu moje poparcie - jego działania, służące dobru Państwa: otwarcie zawodów, likwidacja minisądów...

 • pseudo12345

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Premierze, proszę sobie nie igrać z narodem. Jest wielu zainteresowanych robieniem Ministrowi Gowinowi złej opinii. Ale społeczeństwo zna jego wartość. Mówię o tej części społeczeństwa, która jest zajęta pracą i nie hasa w internecie od rana od artykułu do artykułu pisząc niejednokrotnie wulgaryzmy i obelgi bez żadnych konkretów, ponieważ nie czyta nawet tych artykułów, lecz same tytuły, które są niezgodne z treścią tych artykułów, co jest zrobione zupełnie świadomie. Naród wie, jaki jest stan sądownictwa. Znikomy procent ma zaufanie do wymiaru sprawiedliwości. Myślę, że Pan też doskonale zna wartość Ministra Gowina.

 • eldemon

  0

  Graś, pomyślałeś kiedyś przy tym pisaniu na Twitterze o Polsce?

 • zygosz

  0

  Dobrze sie uklada, Gowin
  PO na lopatki rozklada,
  teraz juz z gorki poleci,
  Tusk i jego otoczenie do
  smieci poleci .

 • pseudo12345

  0

  Najbardziej wartościowy minister w rządzie do odejścia!!!!???? To już teraz wiem, dlaczego każdy tytuł artykułów o Ministrze Gowinie był nie tylko niezgodny z treścią artykułu, ale też robiący Ministrowi złą opinię. Zrobiono z niego człowieka, który nie przestrzega prawa, chociaż jest wręcz odwrotnie, uświadomiono naród, że likwiduje sądy, co odbierano jako fizyczną likwidację, sugerowano że się cieszy z upadku państwa, wreszcie że jest przeciwnikiem związków partnerskich przemilczając niezgodność projektów ustaw z konstytucją. Jeżeli to jest prawda to to nie jest już mój kraj.

 • kkes

  Oceniono 3 razy 3

  Infantylne są te zagrywki Matoła i jego piesków. Nie wiem czy to próba zastraszania Gowina czy co. Przecież nawet małe dzieci wiedzą, że żeby Matoł był przy korycie to potrzebny mu jest do tego Gowin. Bez tego koniec matoła, koniec PO, a początek rozliczania tych 6 lat, a tu już tak wesoło może nie być. A poza tym rekonstrukcja już była także Cieć puszcza śmierdzące bąki i nic poza tym

 • dryl1

  Oceniono 2 razy 2

  Kopacz gały jak zwykle ma problemy z decyzją. Żałosny mały człowieczek.

 • 44rodowicz

  Oceniono 3 razy -3

  Dlaczego dopiero w poniedziałek?
  Chyba tylko po to by mógł pobrać jeszcze jedną pensję. Fałszywy katolik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje