Powiernictwo Polskie przegrało z Eriką Steinbach i przestanie istnieć?

28.02.2013 06:00
Po lewej oryginalny plakat niemieckiej propagandy z 1942 z okupowanej Norwegii

Po lewej oryginalny plakat niemieckiej propagandy z 1942 z okupowanej Norwegii "Nordycy - Walczą za Norwegię". Po prawej przeróbka Powiernictwa Polskiego z Eriką Steinbach (Materiały prasowe)

Powiernictwo Polskie będzie musiało zapłacić za ulotki, na których zestawiło Erikę Steinbach z żołnierzem SS. Niemiecki sąd zasądził karę w wysokości 50 tys. euro plus 60 tys. zł kosztów sądowych. I to może oznaczać koniec Powiernictwa, które nie dysponuje takimi sumami - podaje "Gazeta Wyborcza". - W ten sposób można zamknąć usta każdemu, kto staje w obronie polskich interesów - uważa szefowa organizacji Dorota Arciszewska-Mielewczyk.
Istniejące od 2005 r. Powiernictwo Polskie, które powstało jako odpowiedź na Związek Wypędzonych, ma wpłacić 50 tys. euro na rzecz właśnie organizacji Steinbach. Powiernictwo nie ma jednak ani pieniędzy, ani majątku. Ostatnio nie opłaciło nawet domeny internetowej i nie ma już swojej strony. - Proszę mi wskazać organizację patriotyczną czy stowarzyszenie poszkodowanych przez III Rzeszę albo Kresowiaków, które dysponują taką kwotą - mówi dzisiejszej "GW" posłanka PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk.

Jak dodała szefowa Powiernictwa, według niej wyrok niemieckiego sądu to próba zamknięcia ust tym, którzy stają w obronie polskich interesów. - Może dojść do tego, że polski komornik będzie ściągał pieniądze dla niemieckiej organizacji po wyroku niemieckiego sądu. Czy my jesteśmy jeszcze suwerennym krajem? - pyta działaczka.

I przyznaje, że Powiernictwo rozważa zakończenie lub zawieszenie funkcjonowania.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
Komentarze (192)
Zaloguj się
 • fred_die

  0

  "Może dojść do tego, że polski komornik będzie ściągał pieniądze dla niemieckiej organizacji po wyroku niemieckiego sądu."
  A co niby robiła komisja majątkowa? To samo tylko na rzecz innego obcego państwa. No ale jak krajem rządzą niewolnicy na sznurku episkopatu to normalnie nigdy nie będzie, priorytety są złe, nie liczy się Polska tylko obcy interes

 • almagus

  Oceniono 2 razy 2

  Chyba już nikt nie ma wątpliwości o marnych kwalifikacjach tych wybrańców Prawa i Sprawiedliwości oraz o prywacie wbrew naszym interesom!

  "Prawdziwym Polakom" Poloki nie odpowiadajom.
  Sami dranie uwalili Traktat Poczdamski, a my w jednym kraju i konstytucja równych, ale kościołowi dali.
  To Mniejszość i krewni mają prawo oraz przypisani spadkobiercy.
  Dekretem złamali ustalenia Konferencji Poczdamskiej, na co E. Steinbach właściwie zareagowała, bo skoro oddają poniemieckim poniemieckie?
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,11226258,Powiat_klodzki_walczy_o_odszkodowanie_za_zamek_oddany.html
  - Furtkę komisji otworzył protokół ustaleń komisji wspólnej rządu i Konferencji Episkopatu z marca 2006 r. podpisany przez wicepremiera i szefa MSWiA Ludwika Dorna oraz biskupa płockiego Stanisława Wielgusa, wsparty pismem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - podkreśla Baldy. Protokół uznał, że kościelne instytucje mogą się domagać sukcesji np. po niemieckich zgromadzeniach zakonnych.
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13478309,Manifestacja_w_Opolu___Niemcom_kamienice__Polakom.html#BoxWiadTxt
  Te Kleropoloki to som jakieś zboki!

  Przedśmiertny zoskicyc. Krajanie ziemi szarpanej.
  Miast Rzeźnik jezdeś Fryc. Artysta sztuki doznanej.
  Kombinuj te nowe tryndy. Boś tryndów tych ofiara.
  Gryzom „godzille” jak myndy. Co majom obcych do gara.
  Spoko, my się nie damy. Tukej czy może tam.
  Bo my som śląskie Pany. A sfora to nam cham.
  Niech rzyć majom proboszcza. Bo ino nadstawić mogom.
  Nos taki PALANT NIE OBSZCZA. Bo my som przeciw wrogom.
  Wieki co z nos zrobiły? To wunderwaffe krzyża.
  Ten podział co przegniły. I gófno sfory poniża.
  Niechaj te nazikatole. Aberacje swe ćwiczą.
  Jo i Ruski pergole, a oni z ksindzym prawicą!
  2013-02-28 almagus

  almagus.blox.pl/html

 • szczuras99

  Oceniono 1 raz 1

  No i bardzo dobrze ze zabawka tej PiSdy Arciszewskiej zostanie zlikwidowana .

 • iremus

  Oceniono 2 razy 2

  A w oświadczeniu majątkowym szefowa organizacji napisała że ma 800tys zł zgromadzonych w walucie i działkę budowlaną wartości 800tys. zł
  orka.sejm.gov.pl/osw7.nsf/0/F0B41DB15CDA87A9C12579F4005062F8/%24File/OSW71_007.pdf

 • sigizm

  Oceniono 1 raz -1

  wszystko trzeba robić z głową, bo jak brak głowy, to nic się na to nie poradzi..... taki ładny plakat, i ten wytrzeszcz oczu blondynki, p. Steinbach ładnie tam wyszła, powinna być zadowolona; dodam, że tych, co w średniowiecznych garnkach, nasi to natłukli całkiem nieźle, pewnie dlatego p. Erika Steinbach się obraziła

 • kajmanowicz

  Oceniono 1 raz 1

  No wreszcie zabieraja sie za karanie stylu dowolnego w pieniactwie.To i tak za długo trwało.Trzeba będzie teraz zważac na to co sie pisze,mowi i maluje.Mozna tylko przyklasnąc pani Steinbach za obronę swojej godności.Kilka takich wyroków a skonczy sie obrzucanie błotem niewinnych ludzi.

 • lese_majeste

  0

  a co na to Rzeczpospolita, w ekipie rządzącej BdV zasiadali byli SS-mani i byli czynni członkowie NSDAP, co przyznała nawet Erica Steinbach

 • bayadera

  Oceniono 3 razy -1

  Zalosne. Organizacja, ktora reprezentuje Polakow a zachowuje sie jak telewizja w Tel Awiwie!.
  Przebieranie kogokolwiek w mundury SS czy wyzywanie od nazistow nie jest argumentem w zadnej powaznej dyskusji. To ordynarna pyskowka.

 • seviers

  Oceniono 3 razy 1

  No tak to już jest, jak za poważne sprawy biorą się pisowscy nieudacznicy płci obojga (w tym przypadku durna Dorka A-M)!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje