Podwładni zaatakowali bosmana na okręcie rakietowym

27.02.2013 17:32
Okręt rakietowy

Okręt rakietowy "Hermelin" (youtube.com)

Co najmniej czterech żołnierzy Bundesmarine znęcało się na okręcie rakietowym "Hermelin" nad przełożonym. W czasie incydentu statek cumował w porcie w Bejrucie.
Bundeswehra jest zaniepokojona wiadomością o ataku na przełożonego. Bosman został na okręcie rakietowym "Hermelin" zaatakowany przez kilku starszych matów.

Dowództwo Operacji Sił Zbrojnych w Poczdamie potwierdziło, że taki incydent miał miejsce i, że czterech marynarzy zostało wysłanych z powrotem do Niemiec. Zaatakowany bosman ma nadal przebywać na pokładzie.

Co się działo na "Hermelinie" 15 lutego?

Wieczorem 15 lutego 2013, podczas postoju okrętu w bejruckim porcie czterech starszych matów wyciągnęło półnagiego bosmana z koi, po czym przywiązało go do stołu za pomocą taśmy samoprzylepnej i pasa. Niemcowi pochodzenia tajlandzkiego marynarze wymalowali na nodze napis "Tu mieszkają Mongołowie". Jako pierwsza doniosła o tym incydencie monachijska "Süddeutsche Zeitung".

Podjęte kroki

Zatrzymano już co najmniej 13 osób. W związku z panującą na statku ciasnotą w kręgach Bundeswehry wychodzi się z założenia - pisze monachijska gazeta - że również inni spośród 36-osobowej załogi musieli wiedzieć, co się działo na okręcie. Wszczęto w tej sprawie śledztwo.

Na temat motywu ataku rzecznik Dowództwa Operacji Sił Zbrojnych powiedział: - Z dotychczasowych przesłuchań nie wynika, by incydent miał podłoże ksenofobiczne. Tłumaczy się go raczej konfliktami interpersonalnymi.

Podobno dwaj żołnierze wykasowali na rozkaz przełożonych zdjęcia, które zrobili w tym czasie komórkami. Przy czym podkreślono, że nie byli pod wpływem alkoholu.

Sprawą zajęła się prokuratura

Jak podało dowództwo w Poczdamie, 22 lutego, z powodu podejrzenia o atak na przełożonego, sprawę przekazano w ręce prokuratury w Rostocku.

Okręt rakietowy "Hermelin" uczestniczy w misji pokojowej ONZ UNIF u wybrzeży Libanu. Ma za zadanie udaremniać przemyt broni i kontrolować drogi morskie.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''Zobacz także
Komentarze (64)
Zaloguj się
 • przytomny2

  0

  "A booosman ... tylko zapiął pł..." ... pardon w tym stanie nie bardzo miał co i jak zapiąć ...
  ale zakląć "ech do czorta ... " to już pewnie mógł!?

 • nrozsklov

  Oceniono 2 razy -2

  najwiekszym wrogiem niemca jest inny niemiec, cala ta rasowa mieszanina to tylko podsuwane kozly ofiarne, zeby mialo herrenrasse na czym wyladowac swoje frustracje i sadystyczne sklonnosci, wynikajace z tego, ze w tym kraju sie NIC nie zmienilo z powodow z jakich wybuchl tutaj juz raz faszyzm, a ta obecnosc obcych cial decydujaco i skutecznie zapobiega temu, ze niemieccy robole nie moga sie zjednoczyc i obalic wyzysk i kapitalizm

 • markufo1

  Oceniono 1 raz 1

  ...lecą rakiety lecą Europo na 800...mongołowie czytają czytają...

 • nrozsklov

  Oceniono 4 razy 0

  wiem, ze na polakow sluzacych w tym obecnym werhmachcie dlubia na meblach napisy "wynoscie sie z tad polaczki" i okradaja im szafki oraz znecaja sie psychicznie

  duch hitlera w tej armi jest zywy i zdrowy, niemcy czekaja na znak do przeprowadzenia czystki, oficerzy i podoficerzy udzielaja wkazowej jak strzelac do uciekinierow aby zabic

  musztra w niemieckim wojsku to jak oboz koncentracyjny, niemiec zanim zacznie katowac innych najpierw przechodzi wszystkie te cierpienia na wlasnej skorze, jak przezyje jest robotem, jest bronia gotowa do mordowania i znecania sie, na wlasnej rodzinie, dziaciach, na kazdym kogo podsuna mu pod bagnet albo szmeisera

  jebane faszystowskie ku...

 • harperk

  0

  okret rakietowy..............tja GWedahtury

 • ciotka_ltd

  Oceniono 2 razy 2

  Przeciez to jakas bzdura - jak widac, pismaki Agory nie tylko angielskiego nie znaja, ale i niemiecki im nie lezy. Wszystko wskazuje na to, ze podoficerowie odplacili starszemu ranga pieknym za nadobne, a cala przemoc ograniczyla sie do napisu na nodze. I naprawde jest tu obojetne, czy sqrwysyn bosman byl z pochodzenia Tajem, Szwabem czy Polakiem.;)

 • blue911

  Oceniono 5 razy 3

  I po co komu ta wiadomosc??? Co za dno.

 • pwttpwtt

  Oceniono 3 razy 3

  A bosman,
  tylko zapiął płaszcz i westchnął "ech do czorta, nie daję łajbie żadnych szans"
  Dziesięć w skali Boforta........

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje