Podwładni zaatakowali bosmana na okręcie rakietowym

Okręt rakietowy 'Hermelin'

Okręt rakietowy 'Hermelin' (youtube.com)

Co najmniej czterech żołnierzy Bundesmarine znęcało się na okręcie rakietowym "Hermelin" nad przełożonym. W czasie incydentu statek cumował w porcie w Bejrucie.
Bundeswehra jest zaniepokojona wiadomością o ataku na przełożonego. Bosman został na okręcie rakietowym "Hermelin" zaatakowany przez kilku starszych matów.

Dowództwo Operacji Sił Zbrojnych w Poczdamie potwierdziło, że taki incydent miał miejsce i, że czterech marynarzy zostało wysłanych z powrotem do Niemiec. Zaatakowany bosman ma nadal przebywać na pokładzie.

Co się działo na "Hermelinie" 15 lutego?

Wieczorem 15 lutego 2013, podczas postoju okrętu w bejruckim porcie czterech starszych matów wyciągnęło półnagiego bosmana z koi, po czym przywiązało go do stołu za pomocą taśmy samoprzylepnej i pasa. Niemcowi pochodzenia tajlandzkiego marynarze wymalowali na nodze napis "Tu mieszkają Mongołowie". Jako pierwsza doniosła o tym incydencie monachijska "Süddeutsche Zeitung".

Podjęte kroki

Zatrzymano już co najmniej 13 osób. W związku z panującą na statku ciasnotą w kręgach Bundeswehry wychodzi się z założenia - pisze monachijska gazeta - że również inni spośród 36-osobowej załogi musieli wiedzieć, co się działo na okręcie. Wszczęto w tej sprawie śledztwo.

Na temat motywu ataku rzecznik Dowództwa Operacji Sił Zbrojnych powiedział: - Z dotychczasowych przesłuchań nie wynika, by incydent miał podłoże ksenofobiczne. Tłumaczy się go raczej konfliktami interpersonalnymi.

Podobno dwaj żołnierze wykasowali na rozkaz przełożonych zdjęcia, które zrobili w tym czasie komórkami. Przy czym podkreślono, że nie byli pod wpływem alkoholu.

Sprawą zajęła się prokuratura

Jak podało dowództwo w Poczdamie, 22 lutego, z powodu podejrzenia o atak na przełożonego, sprawę przekazano w ręce prokuratury w Rostocku.

Okręt rakietowy "Hermelin" uczestniczy w misji pokojowej ONZ UNIF u wybrzeży Libanu. Ma za zadanie udaremniać przemyt broni i kontrolować drogi morskie.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''Zobacz także
 • Tak właśnie wygląda dorsz. (Fot. Wikimedia Commons / Matthew Godbout) Niemcy ostrzegają: Wątróbka z bałtyckich ryb niebezpieczna dla ludzi
 • Prostytutki "Niemcy stały się największym burdelem w Unii Europejskiej"
Komentarze (64)
Podwładni zaatakowali bosmana na okręcie rakietowym
Zaloguj się
 • guantanamo_all_inclusive

  Oceniono 118 razy 78

  Karl Dönitz przewraca się w grobie. Niemiec pochodzenia tajlandzkiego w Kriegsmarine tfu Bundesmarine

 • dziadekjam

  Oceniono 81 razy 71

  Podejrzewanie Niemców o działania ksenofobiczne? Absurd! Przecież napisali na nodze Tajlandczyka "Tu mieszkają Mongołowie". To wybitnie internacjonalna postawa.

 • lubicielka

  Oceniono 82 razy 54

  Mieszkam w Niemczech od 3 lat. Piszę z obserwacji, autopsji i rozmów : NIEMCY nienawidzą nawet swoich braci z byłych Niemiec wschodnich. Ale serce mi rośnie patrząc na ich nację. To czego chciał Hitler okres powojenny przerobił na wspaniała karę dla tego ksenofobicznego narodu: miasta niemieckie zaludnia mieszanina Turków, Włochów, Rosjan, Kurdów, Syryjczyków, Meksykanów, Portugalczyków, Polaków. W klasach szkolnych w większych miastach niemieckie dzieci to 15 -20 % ogółu. Moja córka chodzi do jednej z najlepszych szkół w mieście. Na 20 dzieci w klasie 4 to Niemcy "z rodziców" Niemców. Reszta to tak maksymalnie kosmopolityczna mieszanka, że moja córa oprócz niemieckiego uczy się hiszpańskiego, angielskiego i... rosyjskiego. Cudo!!!

 • jwarenn

  Oceniono 51 razy 39

  To , że za 3-4 pokolenia Niemców będzie "jak na lekarstwo" - nie martwi mnie zbytnio , tylko jak PO ułoży sobie stosunki z Kalifatem Berlińskim ?

 • jerjar

  Oceniono 41 razy 33

  " Z dotychczasowych przesłuchań nie wynika, by incydent miał podłoże ksenofobiczne. Tłumaczy się go raczej konfliktami interpersonalnymi."

  Ble, ble... Gdyby napisali na przykład "Muminki", może bym uwierzył, ale "Mongołowie"?

 • plumgazeta

  Oceniono 15 razy 13

  Tajlandczycy to ładni chłopcy.
  Niepotrzebnie sie do nich usmiechał, czym sprowokował.

 • grymas50

  Oceniono 21 razy 13

  Tak zaczęła sie Rewolucja Pażdziernikowa. Salwa z "Aurory" obwieściła kONIEC WYZYSKU.

 • vomitorium1

  Oceniono 18 razy 12

  serdecznie mi wisi
  co marynarze napisali na bosmanie
  ale dla jasności
  w marynarce są od dawna dziwaczne rytuały (np przy przekraczaniu równika
  w amerykańskiej to zrobili niemcy nazywa się ”code red”)
  a napisali "Tu mieszkają Mongołowie (Mongos)"
  (tylko w slangu uczniowskim słowo ”mongo” pochodzi od choroby (mongolizmu)
  i oznacza debila kretyna idiotę)

 • misiupisiu2

  Oceniono 12 razy 10

  nie bali sie nawet bosmana .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje