Wiosna tuż-tuż. Od przyszłego tygodnia coraz cieplej

Pogodynka Polsatu zapowiada szybkie nadejście wiosny

Pogodynka Polsatu zapowiada szybkie nadejście wiosny (Fot. Gazeta.pl)

Wysokie ciśnienie, pogodne niebo i nawet 9 stopni Celsjusza - taką pogodę na początek najbliższego tygodnia zapowiada Paulina Sykut-Jeżyna. Pogodynka Polsatu zapewnia, że jeszcze przez kilka najbliższych dni w górach będą panowały dobre warunki narciarskie, bo temperatura w nocy będzie utrzymywać się poniżej zera.
Wyraźna zmiana w pogodzie czeka nas od przyszłego tygodnia. Jednak kilka najbliższych dni, w tym weekend, przypomni nam o zimie. Wtedy, szczególnie na południu i wschodzie Polski, sypnie śniegiem, a temperatura spadnie miejscami poniżej zera.Typowe przedwiośnie zacznie się już od najbliższego poniedziałku. Z każdym dniem będzie coraz cieplej, nawet do 9 st. C na zachodzie kraju.

Według synoptyków prawdziwe ocieplenie czeka nas w drugim tygodniu marca, kiedy termometry mogą pokazać nawet 14 st. C, a może i więcej.

Zobacz aktualną prognozę pogody>>>

Pogoda na najbliższe dni

Nad Europą będzie dominował wyż z centrum w rejonie Irlandii, jedynie krańce południowe i północno-wschodnie rejony kontynentu znajdą się w zasięgu niżów. Polska będzie pod wpływem wyżu, w tej samej ciepłej masie powietrza polarnomorskiego.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami wyjdzie słońce, głównie na północy i południu kraju, wieczorem na Wybrzeżu możliwy deszcz. Temp. maks. od 3 do 5 st., w kotlinach górskich od 1 do 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu umiarkowany, dość silny i porywisty, w porywach do 60 km na godz.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, w strefie nadmorskiej deszczu. Temp. min. od -2 do 0 st., na Wybrzeżu 1 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, na Wybrzeżu umiarkowany, dość silny i porywisty, w porywach do 65 km na godz.

W piątek w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, w strefie nadmorskiej deszczu. Temp. maks. od 1 do 4 st., w kotlinach górskich od 0 do 2 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, na Wybrzeżu w porywach do 60 km na godz.

Zobacz także
 • Pogoda na dzień i nadchodzącą noc Zima powoli odpuszcza. Mokro, ślisko i spadające sople [POGODA]
 • Ten dzień utkwił mocno w pamięci Johna Kolesidisa, fotoreportera agencji Reutera z Aten. Z powodu potężnej ulewy, która przeszła wczoraj przez stolicę Grecji, ulicami płynęły strumienie wody, które zabierały ze sobą wszystkie napotkane po drodze przedmioty. - Kiedy piłem poranną kawę czekając aż deszcz nieco przestanie padać, nagle usłyszałem kobiecy głos wzywający pomocy - relacjonuje O krok od tragedii w Atenach. Potężna ulewa omal nie zatopiła kobiety [ZDJĘCIA]
Komentarze (22)
Wiosna tuż-tuż. Od przyszłego tygodnia coraz cieplej
Zaloguj się
 • symbolique

  Oceniono 106 razy 90

  chetnie bym pokazał tej pogodynce kawałek radomia nocą

 • keyne

  Oceniono 24 razy 20

  Piękna kobieta. :)

 • tupkal

  Oceniono 18 razy 18

  zgodnie ze ustaleniami Martina Lingstroma słuchanie tych bzdur o pogodzie jest możliwe wyłącznie, gdy połączone jest z podnieceniem seksualnym wywołanym przez prezentującego lub prezentującą ......
  tak samo działają zresztą reklamy

 • pierwszy_leming

  Oceniono 18 razy 12

  Breaking News

 • putin2000

  Oceniono 11 razy 11

  Udało wam się z tą pogodynką, udało. Inaczej nawet bym wzroku nie zatrzymał na tytule newsa.

 • mal49

  Oceniono 7 razy 7

  Znowu wiosna zaczyna się od W-wy, która oczywiście leży na równiku :)))))))

 • last.man.standing

  Oceniono 12 razy 6

  To dobra wiadomość, ale z drugiej strony znak, że wkrótce Gazownia znowu zacznie pierd***** o globalnym ociepleniu.

 • klamp

  Oceniono 2 razy 2

  może mi ktoś wyjaśnić co oznacza, że wszystko jest albo "UMIARKOWANE i słabe" albo "UMIARKOWANE, silne i porywiste" albo "UMIARKOWANE porywiste"? skoro wszystko jest umiarkowane to po co to dodawać?

 • ulebyk

  Oceniono 1 raz 1

  A brat Michnika dalej z gwarancją nietykalności od III RP?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje