Polski gangster aresztowany w Hiszpanii jest już w kraju. Był poszukiwany od 1990 roku

27.02.2013 09:31
Policja

Policja (Fot. Daniel Adamski / Agencja Gazeta)

Podejrzany o zamordowanie w 1990 r. dwóch członków gangu z Pruszkowa Bogdan G. trafił już do Polski - informuje śląska policja. Mężczyzna został zatrzymany w grudniu ub. roku w Hiszpanii.
Bogdan G. to postać z policyjnej toplisty poszukiwanych. Z Polski uciekł prawdopodobnie w 1990 r. - po tym, gdy podczas porachunków z członkami gangu z Pruszkowa miał zabić dwóch z nich. Poszukiwaniami zajęli się policjanci z zespołu poszukiwań celowych wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Katowicach. 51-letniego obecnie Polaka poszukiwano międzynarodowym listem gończym.

- Na przestrzeni kilku ostatnich lat ustalono, że poszukiwany od dłuższego czasu może przebywać w Hiszpanii. Wydany został za nim europejski nakaz zresztowania. Śledczy nawiązali współpracę z hiszpańskimi policjantami, która w efekcie, w grudniu ub. roku, doprowadziła do ustalenia i zatrzymania Bogdana G. - poinformował rzecznik śląskiej policji podinspektor Andrzej Gąska.

Wpadł przez niewielką kradzież

Według informacji medialnych na ślad mężczyzny trafiono nieoczekiwanie podczas badania sprawy niewielkiej kradzieży w centrum handlowym w Bilbao. Został zatrzymany przed domem, w którym miał mieszkanie. Posługiwał się fałszywymi dokumentami.

Jak donosiły media, mężczyzna w przeszłości miał żyć m.in. z kradzieży samochodów na zamówienie, a także zajmować się handlem diamentami. W środę śląska policja poinformowała o przetransportowaniu Bogdana G. do Polski - samolotem w policyjnej asyście. O jego dalszym losie zdecydują Prokuratura Okręgowa w Warszawie i sąd. Za zabójstwa, o które jest podejrzany, może mu grozić nawet dożywotnie więzienie.

Zobacz także
Komentarze (15)
Zaloguj się
 • kingstonny

  Oceniono 6 razy 6

  Oczywiscie, gangsterek jest anonimowy. Ale, to jeszcze nic. Nawet o ile zostanie skazany, i wyrok bedzie tzw prawomocny, to tez pozostanie anonimowy. ZADEN demokratyczny kraj na swiecie, od Norwegii do Nowej Zelandii, nie troszczy sie tak o ukrycie tozsamosci swoich bandytow jak Polska. No ale, moze to i racja. Wszak mogli by sie obrazic za pokazanie buzi jednego czy drugiego i np. kazac kompanom spalic sedziemu chalupe. Jezeli polski system troskliwego ukrywania tozsamosci bandytow jest taki genialny i prawy, to dlaczego nie ma go zaden demokratyczny kraj? Bo tam, szanowny przestraszony sadzie, tozsamosc bandyty jest oglaszana wszem i wobec w momencie formalnego oskarzenia. Ku przestrodze innym, rozumiesz wysoki - acz strachliwy, sadzie? Ku przestrodze.

 • stachkaz47

  Oceniono 1 raz 1

  I zrobili przykrość naszym POLICJANTOM.
  Komu teraz ucieknie. Tylko patrzeć.

 • zimmel

  0

  Pamiętaj,że kto kradnie z głodu nie padnioe.

 • compost

  0

  Zszedł na psy i kradł mydło w centrum handlowym. Co z a smutny koniec kariery zawodowej.

 • stan-1

  Oceniono 2 razy 2

  "Za zabójstwa, o które jest podejrzany, może mu grozić nawet dożywotnie więzienie. "

  Nic mu nie zrobią, przecież każdy litościwy sąd go uwolni.

 • starszy-65

  Oceniono 2 razy 0

  Pewnie zostanie zwolniony z aresztu za kaucją w wysokości 10 tys.zł

 • jkredman

  Oceniono 2 razy 0

  znowu Pruszków, czy miasto nie powiedziało wyraźnie że nie życzy sobie używania nazwy miasta do określania gangsterów, jak chodziło o Ziobrę to gazeta postulat poparła, a teraz sama idzie drogą Zbigniewa Ziobry

 • kot2ka

  Oceniono 6 razy 0

  Zabił 2 gangsterów i może teraz dostać dożywocie !!!! Za zabicie tych osób powinie w mądrym państwie otrzymać jeszcze pochwałę. Ale w durnym państwie jakim jest rządzona przez takich samych polityków Polska ,gdyby tych zabitych postawiono przed sądem, to mało że by się toczyła ta sprawa latami na nasz koszt ,to potem jeszcze takich drani byśmy żywili w pierdlu i by nas kosztowali krocie. Co najwyżej Bogdan G powinien odpowiadać za inne swoje grzeszki !!!!!!

 • bezlitosny.453

  Oceniono 8 razy 2

  Sa gorsi np , pedofile i inni dewianci seryjni mordercy jak np pękalski , ten człowiek jest przy nich nikim , i mam nadzieje ze bedzie cieszyl sie jeszcze wolnoscia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje