Polski gangster aresztowany w Hiszpanii jest już w kraju. Był poszukiwany od 1990 roku

27.02.2013 09:31
Policja

Policja (Fot. Daniel Adamski / Agencja Gazeta)

Podejrzany o zamordowanie w 1990 r. dwóch członków gangu z Pruszkowa Bogdan G. trafił już do Polski - informuje śląska policja. Mężczyzna został zatrzymany w grudniu ub. roku w Hiszpanii.
Bogdan G. to postać z policyjnej toplisty poszukiwanych. Z Polski uciekł prawdopodobnie w 1990 r. - po tym, gdy podczas porachunków z członkami gangu z Pruszkowa miał zabić dwóch z nich. Poszukiwaniami zajęli się policjanci z zespołu poszukiwań celowych wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Katowicach. 51-letniego obecnie Polaka poszukiwano międzynarodowym listem gończym.

- Na przestrzeni kilku ostatnich lat ustalono, że poszukiwany od dłuższego czasu może przebywać w Hiszpanii. Wydany został za nim europejski nakaz zresztowania. Śledczy nawiązali współpracę z hiszpańskimi policjantami, która w efekcie, w grudniu ub. roku, doprowadziła do ustalenia i zatrzymania Bogdana G. - poinformował rzecznik śląskiej policji podinspektor Andrzej Gąska.

Wpadł przez niewielką kradzież

Według informacji medialnych na ślad mężczyzny trafiono nieoczekiwanie podczas badania sprawy niewielkiej kradzieży w centrum handlowym w Bilbao. Został zatrzymany przed domem, w którym miał mieszkanie. Posługiwał się fałszywymi dokumentami.

Jak donosiły media, mężczyzna w przeszłości miał żyć m.in. z kradzieży samochodów na zamówienie, a także zajmować się handlem diamentami. W środę śląska policja poinformowała o przetransportowaniu Bogdana G. do Polski - samolotem w policyjnej asyście. O jego dalszym losie zdecydują Prokuratura Okręgowa w Warszawie i sąd. Za zabójstwa, o które jest podejrzany, może mu grozić nawet dożywotnie więzienie.

Zobacz także
 • Policja 23 lata temu zabił dwóch gangsterów z Pruszkowa. Teraz wpadł w Hiszpanii
Komentarze (15)
Polski gangster aresztowany w Hiszpanii jest już w kraju. Był poszukiwany od 1990 roku
Zaloguj się
 • klan_fan

  Oceniono 15 razy 11

  Skazać a potem dać nagrodę za wyręczenie wymiaru sprawiedliwości.

 • jestemzalegalem

  Oceniono 15 razy 11

  A taka bida ponoc w Hiszpani, a wszyscy tam emigruja ;)

 • snajper21

  Oceniono 16 razy 8

  Wyręczył policję i jeszcze go karać? Nasz wymiar "sprawiedliwości" wypuszcza na wolność
  tych,których policja zatrzymała za łamanie prawa. Nie dotyczy rowerzystów po piwku!

 • kingstonny

  Oceniono 6 razy 6

  Oczywiscie, gangsterek jest anonimowy. Ale, to jeszcze nic. Nawet o ile zostanie skazany, i wyrok bedzie tzw prawomocny, to tez pozostanie anonimowy. ZADEN demokratyczny kraj na swiecie, od Norwegii do Nowej Zelandii, nie troszczy sie tak o ukrycie tozsamosci swoich bandytow jak Polska. No ale, moze to i racja. Wszak mogli by sie obrazic za pokazanie buzi jednego czy drugiego i np. kazac kompanom spalic sedziemu chalupe. Jezeli polski system troskliwego ukrywania tozsamosci bandytow jest taki genialny i prawy, to dlaczego nie ma go zaden demokratyczny kraj? Bo tam, szanowny przestraszony sadzie, tozsamosc bandyty jest oglaszana wszem i wobec w momencie formalnego oskarzenia. Ku przestrodze innym, rozumiesz wysoki - acz strachliwy, sadzie? Ku przestrodze.

 • shedows1969

  Oceniono 21 razy 5

  Wszyscy do tej Hiszpanii. Pan A też do Hiszpanii, czyżby przecierał szlaki dla nowej generacji gangsterów, chwilowo będących jeszcze przy "wadzy"

 • zenblue1

  Oceniono 5 razy 3

  Nie widzę zdjęcia w GW--może to ten zamaskowany w kominiarce ?

  www.fakt.pl/Donald-Tusk-gra-w-pilke-Ostatni-mecz-Tomasza-Arabskiego,artykuly,201557,1.html
  ---

 • stan-1

  Oceniono 2 razy 2

  "Za zabójstwa, o które jest podejrzany, może mu grozić nawet dożywotnie więzienie. "

  Nic mu nie zrobią, przecież każdy litościwy sąd go uwolni.

 • bezlitosny.453

  Oceniono 8 razy 2

  Sa gorsi np , pedofile i inni dewianci seryjni mordercy jak np pękalski , ten człowiek jest przy nich nikim , i mam nadzieje ze bedzie cieszyl sie jeszcze wolnoscia

 • stachkaz47

  Oceniono 1 raz 1

  I zrobili przykrość naszym POLICJANTOM.
  Komu teraz ucieknie. Tylko patrzeć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje