Wałęsa o miejscu na multipleksie dla TV Trwam: Nie wolno dawać małpie brzytwy

- Nie wolno dawać małpie brzytwy - tak Lech Wałęsa skomentował w Radiu Zet sprawę procesu koncesyjnego Telewizji Trwam. Dodał też, że ewentualny rząd PiS może doprowadzić tylko do rewolty w państwie.
- Jestem przekonany, że z tymi patriotycznymi, religijnymi rzeczami można się nawet zgodzić - mówił w Radiu Zet Lech Wałęsa, odnosząc się do działalności Telewizji Trwam. - Natomiast politykowanie w stylu polityki Rydzyka jest skandalem, jest przeciwko wierze, przeciwko Kościołowi - stwierdził. Ostro wypowiedział się też o marszach poparcia dla toruńskiej telewizji. - Ja się pytam, kto za tym stoi, kto podpuszcza Polaków. Prędzej czy później polska się upomni o tych, którzy próbowali ją niszczyć - podsumował.

Kryzys? Bo nie posłuchali Wałęsy

Wałęsa stwierdził, że o wysokie bezrobocie w Polsce nie można obwiniać Donalda Tuska. - Stan kraju, Europy, świata jest taki, jaki jest. Nie mamy pomysłów, programów, struktur. Nie posłuchano Wałęsy - stwierdził. Jego recepta na kryzys to: "system prezydencki, szybkość, dekrety, 100 milionów jako uwłaszczenie Polaków". - To były programy, które rozwiązywałyby te problemy - podkreślił Wałęsa.

Były prezydent bardzo pozytywnie ocenił też obecny rząd. - Lepszego premiera długo nie znajdziemy. Rzadko tak mówiłem o politykach. To jest na te czasy wyjątkowy premier - mówił o Tusku. Jego zdaniem, źródłem problemów w polskim życiu politycznym jest natomiast zła ordynacja wyborcza i finansowanie partii.

Kwaśniewski sprawcą wszystkich nieszczęść

- Ładnie grał, ładnie się ubierał, ładnie mówił, ale nic nie robił - tak Wałęsa podsumował politykę Aleksandra Kwaśniewskiego. Nazwał go też "sprawcą wszystkich nieszczęść". - Wziął ochłapy, na najniższym poziomie wprowadził nas do NATO i UE. Gdyby ktoś mi takie warunki dał jak Kwaśniewskiemu, to by nie mógł przy stole wysiedzieć - stwierdził były prezydent.

Lech Wałęsa odniósł się tez do nowych projektów politycznych Janusza Palikota. - W diagnozie, w poszukiwaniach popieram Palikota, ale nie wspieram, kiedy próbuje rozwiązywać problemy jak saper bez znajomości rzeczy - ocenił.

Niech mniejszość nie wchodzi na głowę większości

Wałęsa ocenił, że wprowadzenie związków partnerskich jest wstępem do legalizacji małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. - Dziś chodzi o to, a jutro będzie chodziło o dzieci i inne rzeczy. Przecież to jest problem postępujący i to się tak zakończy jak w innych krajach - ocenił były prezydent.

Mimo to Lech Wałęsa uznał potrzebę przyjęcia rozwiązań dotyczących np. dziedziczenia i odwiedzin w szpitalu. - To wszystko jest do uregulowania. Ale jeszcze raz powtarzam: nie wchodzić na nazwy i rzeczy sprawdzone przez wieki. Organizować swoje, nazywać się po swojemu. Nie żadne małżeństwa, bo małżeństwa mają inne zadania i cele. Nazwać się inaczej: supermałżeństwa, nadmałżeństwa - podkreślił. Trzeba pozwolić na różnice, ale niech mniejszości nie wchodzą na głowę większości! - podsumował Wałęsa.

Więcej w Radio Zet

Zobacz także
 • Lech Wałęsa Wałęsa: Trzeba izolować tych, którzy dziś używają kamieni, gdy jest epoka intelektu
 • Lech Wałęsa broni Pussy Riot Wałęsa pisze do Putina: Uwolnij Pussy Riot
Komentarze (312)
Wałęsa o miejscu na multipleksie dla TV Trwam: Nie wolno dawać małpie brzytwy
Zaloguj się
 • jamj

  Oceniono 610 razy 316

  "Nie wolno dawać małpie brzytwy."
  ===========================
  Kto jak kto, ale ten facio wie najlepiej co może narobić małpa z brzytwą. Sam też kiedyś dostał brzytwę...

 • andrzej.frant

  Oceniono 381 razy 289

  Lechu im starszy, tym lepszy.
  Ciągle nie może pogodzić się z wygraną Kwaśniewskiego w wyborach, mimo że już razem gorzałę walili.

 • jestemzalegalem

  Oceniono 271 razy 149

  Rydzyk sam sobie podlozyl noge, gdy bral te niby pozyczke od redemtporytow. Wiadomo, ze to nie byla zadna pozyczka tylko darowizna. A od darowizny tzreba placic podatek. Rydzyk sobie wykombinowal, ze wezmie niby pozyczke i oszuka fiskusa. Nie przewidzial jednak, ze beda potrzebne dokumenty nt splaty tej "pozyczki".

  Jak widac pazernosc nie poplaca, a chciwy zawsze dwa razy traci.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 164 razy 94

  Daliśmy ci brzytwę i coś ku... narobił !

 • patriotaa

  Oceniono 435 razy 81

  Pierwszą małpa z brzytwą w Rzeczypospolitej to jest małpa o imieniu BOLEK

 • qazokm

  Oceniono 87 razy 65

  Wczoraj w Superstacji dzwoni telewidz i na Wałęsę:
  Jeździ z tymi wykładami do Ameryki, co zdanie to bez sensu, kto mu za to płaci?

  A prowadzący: myślę, że ci, co go zapraszają, hehe!

 • badziewiak66

  Oceniono 235 razy 59

  Niechcem ale muszem napisać ze ten elektryk już od dawna nawet nogi nikomu nie poda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje