18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Katastrofa balonu w Egipcie. W sieci pojawił się film dokumentujący wypadek [WIDEO]

Do wybuchu doszło na wysokości 300 m

Do wybuchu doszło na wysokości 300 m (Fot. Uncredited AP)

W katastrofie turystycznego balonu, który eksplodował we wtorek w Egipcie zginęło 18 osób, a trzy zostały ranne. Przeżyli jedynie pilot i dwoje pasażerów. Do wybuchu doszło na wysokości 300 m. W internecie pojawił się film dokumentujący tę tragedię.
Do wypadku doszło nad polem trzciny cukrowej w wiosce ad-Dhabaa pod Luksorem. Balon przewożący 21 zagranicznych turystów nagle stanął w ogniu i eksplodował w wyniku zapłonu gazu. Zginęli niemal wszyscy pasażerowie. Przeżyły jedynie trzy osoby. Jeden z pasażerów oraz pilot są w stanie krytycznym.Dziś w internecie pojawił się film dokumentujący tę katastrofę. Na wideo zamieszczonym w serwisie YouTube.com widać wyraźnie, że lecący balon najpierw zaczyna wyraźnie dymić. Po kilkudziesięciu sekundach czasza balonu eksploduje i pojazd zaczyna szybko spadać.

Zobacz także
Komentarze (44)
Katastrofa balonu w Egipcie. W sieci pojawił się film dokumentujący wypadek [WIDEO]
Zaloguj się
 • globalneocipienie

  Oceniono 79 razy 61

  Kto już był w Egipcie i skorzystał z wycieczki autokarowej do Luksoru, ten chyba wie jak miejscowym się śpieszy do Allacha. Wyprzedzanie na trzeciego cystern bez oświetlenia późnym wieczorem to norma w egipskich autokarach. Nawet najwięksi polscy piraci drogowi cieszyli się, że cało wrócili do hotelu.

  Przestańcie więc pisać, że przerażają was komentarze na forum. Nie oceniamy zdarzenia, tylko mentalność miejscowych - dziadostwo, pogoń za szybką kasą, bałaganiarstwo, syf na ulicach, chamskie podrywy. Zwiedziłem kiedyś cały Egipt od północy na południe. Była przygoda, więc było fajnie. Ale już więcej tam nie pojadę, bo nie mam takiej potrzeby, no i też trochę boję się o swoje życie w tym państwie.

 • marek99az1

  Oceniono 48 razy 40

  Trudno pojąć dlaczego właśnie te cztery zdjęcia, na których niewiele widać, wymagają deklaracji, że oglądający ma skończone 18 lat. Przecież nieraz na stronie gazeta.pl widzieliśmy dużo bardziej drastyczne zdjęcie bez konieczności takiej deklaracji.

 • iammoon

  Oceniono 32 razy 18

  Po kilkudziesięciu MINUTACH ?

 • cometto-pl

  Oceniono 16 razy 16

  Czasza balonu nie eksplodowała, tylko została przepalona i uwolniła gorące powietrze.

 • hiszpan25

  Oceniono 12 razy 12

  szkoda ludzi... bezdyskusyjny fakt... ale co do merytoryki samej publikacji to gdzie tu niby miala miejsce eksplozja? nastapil pozar co widac, zapewne powloka balonu ulegla przepaleniu w wyniku czego stracila szczelnosc, uszlo gwaltownie powietrze i balon spadl na ziemie... jaka eksplozja?!

 • dr.remix

  Oceniono 15 razy 9

  Procedury bezpieczeństwa jak 36 Pułku Specjalnym.

 • lokad

  Oceniono 34 razy 6

  Przerażają mnie te komentarze. Znieczulica dzisiejszych czasów zbliża się do limitu.

 • frajtak

  Oceniono 15 razy 5

  "...i pojazd zaczyna szybko spadać..." Balon to nie pojazd, bo nie jeździ... hmmm..

 • stanstill

  Oceniono 49 razy 5

  90% komentujacych to debile. Ale czego sie tutaj spodziewac, to Polska. Wielka szkoda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje