Duda: Polskę czeka czas dużych akcji protestacyjnych. Chcemy, aby ten rząd odszedł

Piotr Duda, przewodniczący NSZZ

Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność" (Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta)

- Nie mam złudzeń, mogę powiedzieć, że Polskę czeka czas dużych akcji protestacyjnych, nie tylko "Solidarności". Chcemy, aby ten rząd jak najszybciej odszedł od władzy. I to jest naszym celem, bo z tym premierem jako związkowcy nie mamy już o czym rozmawiać - powiedział Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność".
- Jak państwo wiecie, przygotowujemy się do strajku generalnego na Śląsku, ale także przygotowujemy się do dużych demonstracji. Pozostałych planów na pewno państwu zdradzał nie będę - zapowiedział Duda na konferencji prasowej zorganizowanej z Jarosławem Kaczyńskim.

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" zaznaczył, że związek próbował rozmów z rządem, jednak kończy się sytuacja, w której będzie walczył o swoje tylko i wyłącznie w sposób merytoryczny. - Nie mam złudzeń, mogę powiedzieć, że Polskę czeka czas dużych akcji protestacyjnych, nie tylko "Solidarności" - powiedział.

Kaczyński: Ten rząd jest tak zły, jak tylko sobie to można wyobrazić

- Chcemy, aby ten rząd jak najszybciej odszedł od władzy i to jest naszym celem, moim celem, bo zdaję sobie sprawę, że z tym premierem jako związkowcy nie mamy już o czym rozmawiać - powiedział Duda.

Poparcie dla akcji "Solidarności" zapowiedział prezes PiS. - My uważamy, że ten rząd jest tak zły, jak tylko sobie to można wyobrazić i powinien odejść. Jeżeli nie odejdzie po wotum - jeżeli zwycięży tutaj partykularyzm, łamanie przyrzeczenia poselskiego, które przecież nakazuje działać dla dobra ojczyzny, a nie dla dobra jednej partii - to wtedy oczywiście my jesteśmy zdecydowanie za tym, żeby ten rząd odszedł i będziemy wszelkimi przewidzianymi przez prawo środkami do tego dążyć - zapowiedział Kaczyński.

Zobacz także
Komentarze (248)
Duda: Polskę czeka czas dużych akcji protestacyjnych. Chcemy, aby ten rząd odszedł
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 396 razy 218

  Pan Duda wreszcie przestał opowiadać jakieś bajki o niezależności związku tylko oficjalnie mówi że razem z prezesem będą obalać rząd

 • jajagam

  Oceniono 373 razy 129

  Niestety, ja bez trudu jestem sobie w stanie wyobrazić rząd o wiele gorszy. Zgroza mnie ogarnia, gdy znów słyszę o działaniach Jarosława Kaczyńskiego podejmowanych dla dobra ojczyzny.

 • mitexmitex

  Oceniono 205 razy 107

  Panie Duda już był taki co w latach 80 tych wyprowadził i otumanił naród wszyscy oszuści i złodzieje mają się dobrze a biedę klepią ci co za nich nadstawiali karki

 • fakiba

  Oceniono 289 razy 103

  Wreszcie oficjalnie wystąpili razem na konferencji główny pisior i kierownik jego bojówek

 • e-komentarz

  Oceniono 312 razy 90

  "Z tym premierem jako związkowcy nie mamy już o czym rozmawiać"
  To pogadajcie z Glińskim. A nam wytłumaczcie jakim cudem oderwanie
  ludzi od pracy i wysłanie na protesty poprawi sytuację w kraju.
  Już tylko PIS popiera wotum, nawet Ziobro nie poprze.
  Nie macie większości, także wśród społeczeństwa.
  Pogódźcie się z tym, "protestanci związkowi"...

 • felss

  Oceniono 282 razy 88

  Zapal se oponkę, pajacu.

 • voxdiaboli

  Oceniono 148 razy 70

  Zaczynacie się bać? O proszę jaka niespodzianka:)
  Mam nadzieję,że stanie cały Śląsk i ludzie w końcu zrozumieją jak są dymani przez tyle lat i tyle lat żyją obiecankami o lepszym jutrze:)
  Pieprzyć taką rzeczywistość jaką mamy, emigrację zarobkową, 2 mln bez pracy, głodujące dzieci,
  buców w stylu wałęsy, kwacha i jego kawiorowej lewicy, pieprzyć pis, pieprzyć psl.
  Won od koryta, precz. I niech rodzi się nowa demokracja, ta prawdziwa jaką kreują islandczycy.

 • jans0091

  Oceniono 54 razy 46

  Solidarność nas wte gó.......o wprowadziła to powinna to naprawić .Już budować więzienie zamiast stadionów , więżniów obecnych przenosimy do nowych , nowych posłów więżniów zamykamy do starych więzień. Mam siedemdziesiąt lat i dwadzieścia metrów bieżących chodnika , podczas odśnieżania dostalem wylewu, w szpitalu pani doktór powiedziała że byłem najebany a ja gorzałę ostatni raz widziałem na komunii

 • sparky6

  Oceniono 85 razy 43

  Bezrobotni a szczegolnie mlodzi bezrobotni Weizmann za morde POmrocznosc

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje