Duda: Polskę czeka czas dużych akcji protestacyjnych. Chcemy, aby ten rząd odszedł

26.02.2013 15:42
Piotr Duda, przewodniczący NSZZ

Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność" (Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta)

- Nie mam złudzeń, mogę powiedzieć, że Polskę czeka czas dużych akcji protestacyjnych, nie tylko "Solidarności". Chcemy, aby ten rząd jak najszybciej odszedł od władzy. I to jest naszym celem, bo z tym premierem jako związkowcy nie mamy już o czym rozmawiać - powiedział Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność".
- Jak państwo wiecie, przygotowujemy się do strajku generalnego na Śląsku, ale także przygotowujemy się do dużych demonstracji. Pozostałych planów na pewno państwu zdradzał nie będę - zapowiedział Duda na konferencji prasowej zorganizowanej z Jarosławem Kaczyńskim.

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" zaznaczył, że związek próbował rozmów z rządem, jednak kończy się sytuacja, w której będzie walczył o swoje tylko i wyłącznie w sposób merytoryczny. - Nie mam złudzeń, mogę powiedzieć, że Polskę czeka czas dużych akcji protestacyjnych, nie tylko "Solidarności" - powiedział.

Kaczyński: Ten rząd jest tak zły, jak tylko sobie to można wyobrazić

- Chcemy, aby ten rząd jak najszybciej odszedł od władzy i to jest naszym celem, moim celem, bo zdaję sobie sprawę, że z tym premierem jako związkowcy nie mamy już o czym rozmawiać - powiedział Duda.

Poparcie dla akcji "Solidarności" zapowiedział prezes PiS. - My uważamy, że ten rząd jest tak zły, jak tylko sobie to można wyobrazić i powinien odejść. Jeżeli nie odejdzie po wotum - jeżeli zwycięży tutaj partykularyzm, łamanie przyrzeczenia poselskiego, które przecież nakazuje działać dla dobra ojczyzny, a nie dla dobra jednej partii - to wtedy oczywiście my jesteśmy zdecydowanie za tym, żeby ten rząd odszedł i będziemy wszelkimi przewidzianymi przez prawo środkami do tego dążyć - zapowiedział Kaczyński.

Zobacz także
Komentarze (248)
Zaloguj się
 • t_uptus

  0

  Duda , lokaj komuchow w latach 80 tych , teraz lokaj Kaczynskiego... Podobno zarabia min. 11000 + mieszklania sluzbowe i samochod z kierowca. On z pewnoscia zrozumie tych co to konca z koncem zwiazac nie moga... Za 15000 pewnie poprze Gowina, a za 20 moze Grodzka i Palikota...

 • bojnice

  0

  Kaczor prezydent a Duda premier - dość tych bredni, dość oszukiwania ludzi ze bedzie lepiej już było lepiej 2005-2007 i co ? Wtedy Kaczor sie poddał a tera wie jak to sie robi ? nauczył sie - wyprowadzać kota na spacer.

 • tp70

  Oceniono 4 razy 2

  DUDAAAAA POCAŁUJ W D......... POLAKÓW.
  Polityczny sługus ma czelność mor..... rozdziawiać o konstytucyjnie wybranym Rządzie Rzeczpospolitej.
  Takie ZERO O NAZWIE DUDA !!!!!!!!!!

 • czerniak1940

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Duda, pan bierze dużą pensje za to ,że podburza polaków do strajków.Po strajku pan ma się dobrze,a my Polacy musimy zaciskać pasa za straty spowodowane strajkiem.Radzę,żeby pan walczył uczciwie za te pieniądze, które pan bierze,przy stole,przy spokojnych obradach,a nie pod publiczkę z ciemnotą dla której pan nic nie robi.Pan chce zyskać przez ten chaos,poklask u Kaczyńskiego dla siebie i to jest wstrętne.Jeżeli chodzi o rząd ,to jest mu trudno przez takich jak pan,Kaczyński,Rydzyk i inne oszołomy.Pan wie ,że tak źle jak za Kaczyńskiego nigdy nie było.Proszę to przemyśleć,komu pan służy.

 • kesz4

  Oceniono 1 raz -1

  Szanowny Panie

  ...został Panu jeno sznur,
  za krótki,żeby się powiesić,
  ale może Pan jak Wanda...
  bankrut

 • yacek67

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Duda, raz na 4 lata pan i pańscy ludzie mają szansę zmienić to, co się panom nie podoba. Reszta jest poprostu warcholstwem.

 • watyklan

  Oceniono 6 razy 4

  Duda, ten rząd odejdzie, ale PiS na pewno rządził nie będzie już NIGDY! Rozumiesz, cynicznuy draniu? NIGDY!

 • instal1998

  Oceniono 2 razy 2

  W końcu bo to co się dzieje teraz w Polsce: wyzysk brak szacunku dla ludzi i zachłanność dużych przedsiębiorstw to zgroza gdzie ten cały patriotyzm.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje