Benedykt XVI będzie nosił tytuł "emerytowanego papieża"

26.02.2013 13:31
Luty 2012, Benedykt XVI w papieskim oknie

Luty 2012, Benedykt XVI w papieskim oknie (Fot. ALESSANDRO BIANCHI REUTERS)

- Po swej abdykacji Benedykt XVI będzie nosił tytuł "emerytowanego papieża" - poinformował we wtorek rzecznik Watykanu, ksiądz Federico Lombardi. Wyjaśnił, że po ustąpieniu do Benedykta XVI nadal będzie można się zwracać "Wasza Świątobliwość". Papież po abdykacji będzie nosić prostą, białą sutannę.
Na konferencji prasowej watykański rzecznik poinformował, że z całego świata napływają podziękowania dla ustępującego w czwartek Benedykta XVI. Są wśród nich telegramy od głów państw.

Ks. Lombardi poinformował też, że w papieskim apartamencie przejrzano wszystkie dokumenty związane z zarządzaniem Kościołem, również z czasów, gdy Joseph Ratzinger był prefektem Kongregacji Nauki Wiary. - Wszystkie te materiały trafią do odpowiednich archiwów. Benedykt XVI zabierze ze sobą wyłącznie osobiste notatki - powiedział rzecznik.

Zobacz także
Komentarze (142)
Zaloguj się
 • gorka.praska

  0

  ale to przecież schorowany czlowiek jest ostatnie jego minuty pontyfikatu www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/ciekawostki/benedykt-xvi-ostatni-dzien-pontyfikatu-czy-papiez-emeryt-zajmie-sie-swoim-zdrowiem_40861.html
  i transmisa

 • velitaliano

  0

  Żałośni zacofani katolicy

 • 1-gospodarz

  0

  Konserwatywny papież, który nie radził sobie we współczesnym świecie. Dobrze, że abdykował i stworzył precedens dla następców , którzy nie będą nadążać za rozwojem świadomości społecznej.

  Więcej na stronie: rowiesnik-rowiesnicy.blog.onet.pl
  W zakładce, Triumfalizm w Kościele w II połowie XX wieku.

 • burn74

  0

  czy wpis nutel.la ,to popisowy wywód ? zawsze tak reagujecie na niewygodne fakty z życia kościoła i ich pasterzy,a to jest smutne,bo nie potraficie wyciągać żadnych wniosków,że już o spokojnej dyskusji nie wspomnę. Potrafisz się odnieść do tego wpisu nutel.la i zaprzeczyć,podyskutować o faktach ?

 • pawel_poz85

  0

  Tutaj www.itvl.pl/news/znamy-juz-nowy-tytul-obecnego-papieza jest całkowicie inny tytuł podany...

 • marek12013

  Oceniono 2 razy 2

  No i teraz każdy katolik i ksiądz w watykanie będzie miał dwóch ojców..... świętych. A gadają że homorodziny takie złe.

 • jans0091

  0

  No i od tego momentu spać nie mogę, kiedy wreszcie będę mógł sobie poużywać .

 • ghost90

  0

  www.youtube.com/watch?v=9lghObQrmX8&feature=youtube_gdata_player :))

 • jamgawel2

  Oceniono 3 razy 3

  A ktora jego swiatobliwosc bedzie nieomylna? Moze obie? Moze starsza? Moze madrzejsza? Moze bielsza? Moze ta bardziej swiatobliwsza?
  A co bedzie jak i ten drugi abdykuje?
  Ile miejsc przygotowano dla emarytowanych papiezy? Moze jakis dom starcow? Wszyscy na bialo? Same jego swiatobliwosci? Wszyscy nieomylni? Niezla koncelebra :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje