Mężydło: SB wykorzystywało homoseksualistów do szantażowania. Podczas studiów byłem poddany takiej próbie

- Nie jestem homofobem - zapewnił dziś poseł Antoni Mężydło z PO podczas rozmowy o związkach partnerskich w RMF FM. Jako dowód przywołał prowokację, jakiej został poddany w czasach PRL-u przez Służbę Bezpieczeństwa.
- W PRL protoplaści dzisiejszej lewicy, tej, która dziś najgłośniej krzyczy o związkach partnerskich, szantażem zmuszali homoseksualistów do współpracy z SB. Ja takiej próbie byłem poddany na ostatnim roku studiów - mówił poseł Mężydło.

Opowiedział, jak do pokoju w akademiku przydzielono mu geja. - Dla nas obu to było niezręczne, ale się porozumieliśmy i ta współpraca bardzo dobrze nam się układała. On wiedział, o co chodzi, że się ze mną znalazł w jednym pokoju. Dla niego to była być może bardziej przykra sytuacja niż dla mnie. Praktycznie więc mieszkał u swojego współpartnera, bo miał lepsze warunki mieszkaniowe niż ze mną. A ja mogłem wykorzystać lokal do działalności politycznej - tłumaczy Mężydło.

Zdaniem posła, gdy w Sejmie znów dojdzie do głosowania w sprawie związków partnerskich, powinien być tylko jeden projekt ustawy. - Wtedy konserwatyści są w stanie dogadać się z liberałami w Platformie. Już na ostatnim posiedzeniu u premiera właściwie w kwestii praw nadanych mniejszościom nie było różnicy. Cały problem jest tylko w tym, że powstaje instytucja paramałżeństwa. Tu jest niekonstytucyjność. Poza tym konserwatyści obawiają się, że to będzie zagrażało rodzinie - stwierdził Antoni Mężydło.

Zobacz także
 • Grzegorz Schetyna Schetyna o adopcji dzieci przez znajomych gejów: Oni o tym nie mówili, ja o tym nie myślałem
 • Tomasz Lis Kłótnia o związki partnerskie w programie Tomasz Lisa
 • Andrzej Halicki "Ci, co liczą, że związki partnerskie podzielą PO, są mocno naiwni"
Komentarze (191)
Mężydło: SB wykorzystywało homoseksualistów do szantażowania. Podczas studiów byłem poddany takiej próbie
Zaloguj się
 • jaklucz

  Oceniono 394 razy 334

  Dzielny człowiek z tego Antoniego.
  Dobrze, że panu posłowi nie przydzielono do pokoju jakiegoś studenta z Nigerii. Mogłaby to być próba na murzynowatość pana Mężydły. Nie wiadomo, czy z tej esbeckiej zasadzki wyszedłby równie zwycięsko.

 • lilu7

  Oceniono 339 razy 283

  z tej opowiastki wynika, ze to dzięki koledze gejowi działalność polityczna pana M. mogła się rozwijać. Powinien więc być wdzięczny gejom, że się tak przyczynili do rozwoju jego politycznej kariery.

 • executioner

  Oceniono 307 razy 275

  ˙

  > Podczas studiów byłem poddany próbie homoseksualnej przez SB.

  I choć było ciężko się oprzeć, wytrzymał...

  ˙

 • munaciello

  Oceniono 280 razy 222

  Panie Mężydło, czy złożył już pan papiery do IPN-u za to szczucie gejem?
  Może doczeka się pan za prześladowanie odpowiedniej renty kombatanckiej.

 • cranfan

  Oceniono 203 razy 163

  Czego by Pan teraz nie powiedział, to i tak poprzednie wypowiedzi skompromitowały Pana doszczętnie.

  Przypomnę: Antoni Mężydło odpowiada, że na homoseksualizm jest moda, wielu mężczyzn udaje gejów i w rezultacie kobiety mają kłopot ze znalezieniem partnera.

 • papaleone

  Oceniono 153 razy 117

  Dlatego jego kroki są takie niepewne!
  I w sejmie co chwilę się ogląda.

 • pan.szklanka

  Oceniono 134 razy 116

  Co ma powiedzieć kleryk, któremu w seminarium przydzielą heteroseksualistę?

 • aeromonas

  Oceniono 131 razy 107

  O czym ten facet bredzi? Jakiej "próbie homoseksualnej"? Po prostu trafiło mu się mieszkać w akademiku z gejem - wielkie rzeczy. Mógł trafić np. na brudasa, który się nie myje i w dodatku chrapie i to dopiero byłby dramat. W akademiku podczas zakwaterowania nikt nikogo nie pyta o orientację seksualną, a współlokatorów przydziela się losowo (chyba że zaprzyjaźnione osoby zdeklarują się, że chcą mieszkać razem). Nigdy też nie słyszałam o osobnych pokojach dla gejów i heteryków.

 • cillian1

  Oceniono 97 razy 67

  coś mi się zdaje, że on wypadł pozytywnie, dlatego dostał się do polityki, a nie gnije teraz w biedzie. Jak wielu.... jego kolegów, co chyba nie było czym szantażować - za zmiany w sejmie!

  :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje