"Allah akbar!" Syryjscy rebelianci krzyczą z radości, filmując zestrzelony śmigłowiec [WIDEO]

26.02.2013 09:23
Najpierw widać dym, a potem wiszący w powietrzu czarny punkt zaczyna spadać. Przez kłęby dymu widać śmigła. Po chwili pojawia się ogień i ogarnia spadającą maszynę. Niedługo później kula ognia uderza w ziemię. Słychać okrzyki "Allah akbar!" Do zestrzelenia śmigłowca przyznali się syryjscy rebelianci.
Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji wideo przedstawia zestrzelenie śmigłowca syryjskiej armii rządowej przez rebeliantów w okolicach bazy wojskowej Mannagh niedaleko granicy z Turcją.

W trwającej od niemal dwóch lat wojnie domowej w Syrii zginęło dotychczas około 70 tys. ludzi. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia w ostrzale rakietowym miasta Aleppo zginęło 140 osób, w tym 70 dzieci.

Świat usiłuje mediować w syryjskim konflikcie. Syryjska Koalicja Narodowa, zrzeszająca główne ugrupowania opozycji, podała w poniedziałek, że weźmie w tym tygodniu udział w konferencji Przyjaciół Syrii w Rzymie - spotkaniu międzynarodowym, poświęconym sytuacji w Syrii. Tymczasem syryjski minister spraw zagranicznych powiedział w poniedziałek w Moskwie, że rząd w Damaszku jest gotów rozmawiać z opozycją, nawet ze zbrojną opozycją. Opozycja twierdzi, że na razie Damaszek się z nią nie kontaktował.

Zobacz także
Komentarze (98)
Zaloguj się
 • aguaress

  0

  tak qrwa oczywiscie..dajcie tym muslimskim smieciom pociski ziemia -powietrze, koniecznie qrwa,, czyms musza w przyszłosci Herculesy zestrzeliwywac i helikoptery kolicji usa-ue...... dom wariatow..(((

 • kain_brat_abla

  Oceniono 6 razy -2

  Z przyzwyczajenia najpierw krzyknęli "Mazel Tov" później poprawili na miejscowe "Allahu Akbar"

 • ulebyk

  Oceniono 7 razy 5

  Powinno być napisane "syryjscy" rebelianci. To międzynarodowa zbieranina kryminalistów, finansowana przez Izrael i USA w celu zdestabilizowania Syrii. Ale tego nie dowiem się z koszernej gadzinówki Michnika (Szechtera)

 • kermit.dolomit

  Oceniono 12 razy 6

  Kiedy w Syrii zaczną zestrzeliwać żydowskie samoloty wracające z wypraw bombowych na Iran to z rebeliantów szybko staną się terrorystami a GW będzie pierwsza kwiczeć o zagrożeniu islamskim terroryzmem

 • starszy-65

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe czy to amerykański, czy rosyjski a może ich rządowy

 • nickodem2

  Oceniono 5 razy 3

  tu jest fajny filmik z pokojowo nastawionymi syryjskim demokratą w roli głównej:
  youtu.be/gqtsLfQSUWw

 • kot789

  Oceniono 6 razy 6

  a gdy zestrzelimy wszystkie śmigłowce, to wprowadzimy prawo szariatu

 • topiramax

  Oceniono 2 razy 2

  Wojna czyni straszne rzeczy z ludźmi, podobnie jak fundamentalizm (Niezależnie od wiary).

 • komercyjny02

  Oceniono 6 razy 6

  Jedynym prawowitym syryjskim prezydentem jest Basharowi al-Assadowi. Od roku 2000 naród niezmiennie wybiera na najwyższe stanowisko. I nie jest wcale prawdą, że macza w tym palce jakiś aparat przymusu, albowiem panowie tajniacy jedynie od czasu do czasu przypominają niektórym niesfornym obywatelom na czym polega interes całego narodu.
  Ojciec prezydenta, takoż prezydent, Hafez al-Assad, rządził w latach 1971 - 2000. Jak zatem widać, od 42 już lat naród syryjski niezmiennie pokazuje, że jedynie dynastia al-Assadów godna jest tego, by rządzić państwem.
  Lecz, gdyby przypadkiem w obecnej wojnie domowej kiedykolwiek zwyciężyli rebelianci, to wcale nie jest wykluczone, że ich kandydat też będzie przez wiele, wiele lat wygrywał kolejne wybory ogromna większością głosów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje