"Allah akbar!" Syryjscy rebelianci krzyczą z radości, filmując zestrzelony śmigłowiec [WIDEO]

26.02.2013 09:23
Zestrzelony śmigłowiec syryjskiej armii

Zestrzelony śmigłowiec syryjskiej armii (fot. Liveleak)

Najpierw widać dym, a potem wiszący w powietrzu czarny punkt zaczyna spadać. Przez kłęby dymu widać śmigła. Po chwili pojawia się ogień i ogarnia spadającą maszynę. Niedługo później kula ognia uderza w ziemię. Słychać okrzyki "Allah akbar!" Do zestrzelenia śmigłowca przyznali się syryjscy rebelianci.
Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji wideo przedstawia zestrzelenie śmigłowca syryjskiej armii rządowej przez rebeliantów w okolicach bazy wojskowej Mannagh niedaleko granicy z Turcją.

W trwającej od niemal dwóch lat wojnie domowej w Syrii zginęło dotychczas około 70 tys. ludzi. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia w ostrzale rakietowym miasta Aleppo zginęło 140 osób, w tym 70 dzieci.

Świat usiłuje mediować w syryjskim konflikcie. Syryjska Koalicja Narodowa, zrzeszająca główne ugrupowania opozycji, podała w poniedziałek, że weźmie w tym tygodniu udział w konferencji Przyjaciół Syrii w Rzymie - spotkaniu międzynarodowym, poświęconym sytuacji w Syrii. Tymczasem syryjski minister spraw zagranicznych powiedział w poniedziałek w Moskwie, że rząd w Damaszku jest gotów rozmawiać z opozycją, nawet ze zbrojną opozycją. Opozycja twierdzi, że na razie Damaszek się z nią nie kontaktował.

Zobacz także
Komentarze (98)
"Allah akbar!" Syryjscy rebelianci krzyczą z radości, filmując zestrzelony śmigłowiec [WIDEO]
Zaloguj się
 • staalkeer

  Oceniono 153 razy 117

  "Świat usiłuje mediować w syryjskim konflikcie"

  "Świat" usiłuje mediować poprzez dostarczanie broni radykalnym islamistom tym samym których ponoc zwalcza w Mali i Afganistanie.

  Tyle ciekawych wiadomości ze swiata ostatnio było całkowicie pominiętych lub marginalnie wspomnianych na tym portalu.
  1. Największe protesty w Bułgarii od upadku komunizmu i dymisja rządu.
  2. Wczoraj argentyńska prezydent Cristina Fernandez de Kirchner oskarżyła Izrael o przygotowywanie zamachów terrorystycznych w jej kraju.
  www.presstv.ir/detail/2013/02/24/290597/amia-chief-linked-to-any-new-attack/
  3.Ok 300 studentów z uniwersytety z Essex przegoniło zastępcę ambasadora Izraela który miał tam przemawiać
  www.presstv.ir/detail/2013/02/25/290731/uk-students-shun-israeli-envoy-speech/
  i wiele wiele innych a przez ostatnie 3 dni redakcja onanizowała się trzeciorzędną sprawą jakim jest wybór najlepszych amerykańskich filmów

 • gall.anonim.pn

  Oceniono 108 razy 92

  I właśnie ten okrzyk "Allah akbar!" powinien dać do myślenia co do natury rebeliantów w Syrii. Co prawda nie dał do myślenia w przypadku Egiptu i Libii, więc i tu się nie łudzę.

 • 2doxa

  Oceniono 75 razy 47

  Po co pokrzykiwac tyle 'snackbar'?

 • gj61

  Oceniono 55 razy 37

  Europejczycy to dziwny ludek...
  Najpierw dopuścili do wymordowania lub ucieczki 6 mln współobywateli, którzy płacili podatki, byli kulturalnie i społecznie zintegrowani(chcieli tego!!!), mieli interesy zatrudniające setki tysięcy ludzi, dali Europie wielu (więcej niż KK) naukowców, myslicieli, ba.... genialnych artystów po to, aby teraz sprowadzić sześć milionów niepiśmiennej chołoty, obcej kulturowo i mentalnie, nastawionej wrogo, zyjącej z zasiłków i pomocy społecznej, jawnie urągającej europejskim tradycjom...
  Cieszcie się i pomagajcie, tępi zwolennicy multi-kulti syryjskim, palestyńskim czy jakimś tam innym kałmuckim bojownikom o "wolnośc', a jak wasze drogo kupinoe apartamenta i domy będą nic nie warte z powodu sąsiedztwa muslimańskiej chołoty, wtedy zaczniecie ryczeć: Polska dla Polaków!
  Wtedy będzie za późno. Pozdrawiam i spójrzcie na Bradford koło Leeds w UK. to lekcja nr 1.

 • kalfas2

  Oceniono 55 razy 35

  Syryjscy "rebelianci" walczą z legalną wladza Syryjską, a Afgańscy "bandyci i terrorysci" strzelają do obcych wojsk w ich kraju:) Nawet za komuny i Stalina nie bylo takiej propagandy.

 • aide5

  Oceniono 45 razy 33

  Zawsze mnie intersuje bardzej skad ci rebelianci maja bron za co ja kupili te rakiety czy pociski .To nie sa tanie rzeczy w koncu . Kiedy tu w Polsce kraju w centrum Europy gdzie nie ma wojny ani innych katakizmow 800 000 chodzi glodnych do szkoly

 • martwy.kirylow

  Oceniono 29 razy 19

  Powstańcy zestrzelili śmigłowiec w Syrii? Tak, to prawda, tylko nie w Syrii, lecz w Luksorze i nie śmigłowiec...
  Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje