Miller: Palikot może czuć się nieswojo wśród socjalistów, którzy walczą z rajami podatkowymi

Leszek Miller

Leszek Miller (Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta)

- Aleksander Kwaśniewski podejmował inicjatywy polityczne, które kończyły się klęską - mówi Leszek Miller w rozmowie z "Rzeczpospolitą". - Nikt nie oczekuje, że PO i PiS będą miały wspólną listę do europarlamentu. I nikt nie powinien oczekiwać wspólnej listy SLD i Ruchu Palikota - podkreśla.
- Przykro mi, że z powodu inicjatywy Palikota i Kwaśniewskiego lewica zajmuje się listami, a nie realnymi problemami, jak miejsca pracy czy pewność utrzymania rodzin - stwierdził Leszek Miller w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Jego zdaniem może to być kolejny sygnał, że klasa polityczna oderwała się od realnych problemów, którymi żyją wyborcy. Uważa też, że politycy startujący w wyborach do europarlamentu chcą "wygodnie urządzić się w Brukseli".

Inicjatywy Kwaśniewskiego kończyły się spektakularną klęską

- Aleksander Kwaśniewski podejmował już różne inicjatywy polityczne, które kończyły się spektakularną klęską - tak Leszek Miller skomentował wspólną listę do PE tworzoną m.in. przez Janusza Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego. Po raz kolejny podkreślił też, że SLD nie widzi tu pola do współpracy. - Musimy mieć 100 procent pewności, że nasi deputowani zasilą frakcję socjalistyczną. Sam Palikot, gdyby startował, również nie przystąpi do Europejskich Socjalistów, bo oni walczą z rajami podatkowymi - stwierdził Miller.

Miller postuluje też, by Kwaśniewski "raz wziął na siebie odpowiedzialność za powodzenie przedsięwzięcia i wystartował w wyborach, zamiast stać z boku". Pod znakiem zapytania postawił też ewentualny patronat Kwaśniewskiego nad Kongresem Lewicy. - Aleksander Kwaśniewski zawsze stawia warunki. Być może tak się traktuje partie opozycyjne w Kazachstanie, ale w Polsce - nie - podsumował Miller.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej"

Zobacz także
 • Janik o lewicy: Jak u Sienkiewicza. Najpierw się lżą, potem idą na grzańca
 • Janusz Palikot i Leszek Miller po podpisaniu porozumienia "Za Europą, przeciw faszyzmowi" 17 listopada 2012 r. Palikot: Miller torpeduje porozumienie z Kwaśniewskim. To absurdalne
Komentarze (101)
Miller: Palikot może czuć się nieswojo wśród socjalistów, którzy walczą z rajami podatkowymi
Zaloguj się
 • syngefco

  Oceniono 83 razy 51

  Miller albo próbuje robić z wyborców debili albo jest kompletnym idiotą.

  "... Jego zdaniem może to być kolejny sygnał, że klasa polityczna oderwała się od realnych problemów, którymi żyją wyborcy. Uważa też, że politycy startujący w wyborach do europarlamentu chcą "wygodnie urządzić się w Brukseli".

  Przecież taka sytuacja ma miejsce od ponad 20 lat, a to wygodne życie od czasu wstąpienia Polski do UE.
  Pytam się co Wy kuźwa robicie w tym europejskim parlamencie oprócz pierdzenia w stołek, szczucia Poalków na Polaków, zatrudniania po 20 asystentów i kopiowania tekstów lobbystycznych do projektów ustaw europejskich ?!?!?!?!?!?

 • enki79

  Oceniono 84 razy 30

  Miller. Gadasz co raz bardziej jak kaczyński. Palikot nie jest problemem. Problemem jest przechył prawicowy, do którego ty doprowadziłes. I widać nadal chcesz utrzymywać. Na początku powedziałes, że nigdy z Palikotem, a jeszcze kilka lat temu co krok powtarzałes, że na lewicy nie ma wrogów. I nie p$%#ol o ideałach. Bo sprzedałes Polskę klerowi w zamian za poparcie dla UE.

  Razem nigdy, ok. Trzymaj tak dalej kukło. Mój głos na Ciebie nigdy nie pójdzie. Coraz bardziej stajecie się partią starych komuchów przyspawanych do stołków.

 • sympatyklewicy

  Oceniono 75 razy 27

  Kapitalista szefem parti lewicowej, oj Janusz, tego jeszcze nie było. Jesteście partią antyklerykalną, ale to za mało aby być lewicową ...

 • jestemzalegalem

  Oceniono 59 razy 23

  Inicjatywy Kwaśniewskiego kończyły się spektakularną klęską

  z Tym tzreba sie zgodzic - polityka prohibicji narkotykowej....

 • i.tru.tu.tu

  Oceniono 39 razy 21

  Zabawy leśnych dziadków z poprzedniej epoki.

  A lewicy czy centrolewicy w Polsce wciąż nie ma. :-(

 • redbull10

  Oceniono 74 razy 20

  Ty bucu podejmowałes inicjatywy, ktore kończyły się sukcesami - jak np start z listy Samejbrony, czy założenie partii Lewica Polska.

 • von_seydlitz

  Oceniono 11 razy 11

  To Lewica typu SLD wreszcie zamiast pupą maryny i sposobem uprawiania seksu będzie zajmować się warunkami pracy, problemami ludzi pracy i równymi obciążeniami podatkowymi i wzrostem gospodarczym?

  Jeśli tak, to trzymam Millera za słowo.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje