Kaczyński rusza w Polskę. "Nie opuścimy polskiej wsi"

26.02.2013 07:36
Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Kielcach w październiku 2012 r.

Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Kielcach w październiku 2012 r. (Fot. Paweł Małecki/AG)

PiS zapowiada wiejską ofensywę wiosenną. Od połowy marca prezes Jarosław Kaczyński rusza z objazdem po Polsce. - W odróżnieniu od poprzednich podróży po kraju nasz lider będzie częściej spotykał się z mieszkańcami wsi i małych miast - zapowiadają politycy ugrupowania.
Cykl spotkań rozpocznie się po sejmowym głosowaniu nad wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu PO-PSL, z kandydaturą prof. Piotra Glińskiego na premiera - informuje szef komitetu wykonawczego partii Joachim Brudziński. Sejm ma zająć się wnioskiem na posiedzeniu 6-8 marca.

Zapowiadana akcja jest podobna do tych z zeszłych lat, kiedy politycy PiS z prezesem Kaczyńskim na czele w ciągu kilku miesięcy i głównie w weekendy odbywali spotkania we wszystkich województwach. W ostatnich miesiącach Jarosław Kaczyński mniej jeździł po Polsce, ponieważ opiekował się chorą matką. Teraz ma znów ruszyć w podróż po kraju, ale z jedną różnicą - ma odwiedzać głównie wsie i małe miejscowości.

"Nie opuścimy polskiej wsi"

- Nie opuścimy polskiej wsi. Będzie to odzwierciedlone w trasie podróży prezesa po Polsce. Na pewno w najbliższych miesiącach Jarosław Kaczyński będzie częściej w mniejszych ośrodkach, typowo rolniczych, niż w miejskich, chociaż tam też będziemy - mówi Brudziński.

Zapowiada, że Kaczyński i politycy PiS będą mówili o ciężkiej sytuacji na wsi. Mają m.in. krytykować wynegocjowany przez rząd budżet UE na lata 2014-20. Ich zdaniem o 7 mld euro zmniejszono, w porównaniu z poprzednimi latami, dotację dla Polski w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.

Polska uzyskała w ramach budżetu UE na lata 2014-20 - 105,8 mld euro, w tym na politykę spójności 72,9 mld euro, a na politykę rolną 28,5 mld euro. Politycy PiS chcą też zwrócić uwagę na niekontrolowany - ich zdaniem - proceder sprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom.

Kaczyński uprzedzi Tuska?

Podróże Kaczyńskiego to także odpowiedź na planowane w najbliższym czasie przez premiera Donalda Tuska spotkania w terenie. Lider PO zapowiedział szerokie konsultacje społeczne w sprawie wykorzystania pieniędzy, które Polska dostanie z unijnego budżetu na lata 2014-2020. - Zamierzam się w nie osobiście zaangażować. W najbliższych miesiącach ruszam w Polskę - mówił premier na początku lutego.

Zobacz także
Komentarze (154)
Zaloguj się
 • kula5211

  0

  "Nie opuścimy polskiej wsi" -- Kaczor nastąp się to cię Wieś wydoi --

  przygotuj sporą kasę

 • watyklan

  Oceniono 1 raz 1

  Partia z ludem ! Lud z partią!

 • klimek1974

  0

  albo niech jedzie szukac jaki dziołchy

 • klimek1974

  Oceniono 1 raz 1

  dac mu widły niech gnój wywala

 • feelek

  Oceniono 1 raz 1

  p. Kaczyński:
  "nie opuścimy polskiej wsi"
  to b. dobry pomysł aby p. Kaczyński pozostał na wsi

 • mariangrymanowski

  0

  Jarosław Kaczyński głosi ,ze jedzie na polską wieś po poparcie dla siebie i dla PIS. Uznał widocznie,że "miasto" ma już dość PIS i jego obiecanek. Pozostała w pewnych regionach jeszcze tzw. katolicka enklawa religijnych oszołomów. Ci stanowią dla PIS ratunek. Nie wiem tylko,czy ci "oszołomi" tak do końca są opętani zjawami .Wbrew ogólnemu przekonaniu,na niektórych kierunkach życia społeczno-politycznego nawet z tego grona otumanionych oszołomów odrywają się jednostki zdrowo myślące.Chłopi,mimo,że wierzą w różne cuda,mają zdrowe chłopskie spojrzenie na to co dla nich jest korzystne a co nie jest korzystne. Na pewno obecna troska PIS dla chłopa naszej polskiej wsi to tak jak HIV ,którym prostytutka chce uszcześliwić kolejnego klienta.

 • szlajus

  0

  W zimę było za zimno..
  Na wiosnę wszystko się rusza, nawet Jarkobus pojedzie na wioski, bo w miastach wolą się nie pokazywać,
  pewnie pana Paprykarza też odwiedzą.

 • zelenyles

  0

  Jarosław jedź chłopie na wieś i już nigdy nie wracaj , przecież wszyscy wiedzą że wieś potrzebna ci jest tylko i wyłącznie do tego żeby rządzić________ i tyle.

 • andrzej-01

  0

  kaczor na podwórku wiejskim,będzie zasra..e

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje