Kaczyński rusza w Polskę. "Nie opuścimy polskiej wsi"

26.02.2013 07:36
Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Kielcach w październiku 2012 r.

Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Kielcach w październiku 2012 r. (Fot. Paweł Małecki/AG)

PiS zapowiada wiejską ofensywę wiosenną. Od połowy marca prezes Jarosław Kaczyński rusza z objazdem po Polsce. - W odróżnieniu od poprzednich podróży po kraju nasz lider będzie częściej spotykał się z mieszkańcami wsi i małych miast - zapowiadają politycy ugrupowania.
Cykl spotkań rozpocznie się po sejmowym głosowaniu nad wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu PO-PSL, z kandydaturą prof. Piotra Glińskiego na premiera - informuje szef komitetu wykonawczego partii Joachim Brudziński. Sejm ma zająć się wnioskiem na posiedzeniu 6-8 marca.

Zapowiadana akcja jest podobna do tych z zeszłych lat, kiedy politycy PiS z prezesem Kaczyńskim na czele w ciągu kilku miesięcy i głównie w weekendy odbywali spotkania we wszystkich województwach. W ostatnich miesiącach Jarosław Kaczyński mniej jeździł po Polsce, ponieważ opiekował się chorą matką. Teraz ma znów ruszyć w podróż po kraju, ale z jedną różnicą - ma odwiedzać głównie wsie i małe miejscowości.

"Nie opuścimy polskiej wsi"

- Nie opuścimy polskiej wsi. Będzie to odzwierciedlone w trasie podróży prezesa po Polsce. Na pewno w najbliższych miesiącach Jarosław Kaczyński będzie częściej w mniejszych ośrodkach, typowo rolniczych, niż w miejskich, chociaż tam też będziemy - mówi Brudziński.

Zapowiada, że Kaczyński i politycy PiS będą mówili o ciężkiej sytuacji na wsi. Mają m.in. krytykować wynegocjowany przez rząd budżet UE na lata 2014-20. Ich zdaniem o 7 mld euro zmniejszono, w porównaniu z poprzednimi latami, dotację dla Polski w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.

Polska uzyskała w ramach budżetu UE na lata 2014-20 - 105,8 mld euro, w tym na politykę spójności 72,9 mld euro, a na politykę rolną 28,5 mld euro. Politycy PiS chcą też zwrócić uwagę na niekontrolowany - ich zdaniem - proceder sprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom.

Kaczyński uprzedzi Tuska?

Podróże Kaczyńskiego to także odpowiedź na planowane w najbliższym czasie przez premiera Donalda Tuska spotkania w terenie. Lider PO zapowiedział szerokie konsultacje społeczne w sprawie wykorzystania pieniędzy, które Polska dostanie z unijnego budżetu na lata 2014-2020. - Zamierzam się w nie osobiście zaangażować. W najbliższych miesiącach ruszam w Polskę - mówił premier na początku lutego.

Zobacz także
Komentarze (154)
Kaczyński rusza w Polskę. "Nie opuścimy polskiej wsi"
Zaloguj się
 • marek_nazarowski

  Oceniono 153 razy 129

  To nie Jarosław nie opuści wsi
  To wieś nigdy nie wyjdzie z Jarosława.

 • fakiba

  Oceniono 129 razy 101

  Idzie wiosna to kartofel jadzie szukać miejsca gdzie się posadzić tylko że nadejdzie jesień i będą wykopki

 • e-komentarz

  Oceniono 112 razy 94

  Jarek, nie jedź, to może być zbyt duży szok.
  Zobaczysz bardzo często ludzi którzy dorobili się o wiele większego majątku niż ty.
  To już całkiem inna wieś...

 • kabza1605

  Oceniono 104 razy 82

  Biedna ta polska wieś skoro Jarosław was nie opuści! Współczuję wam! Tylko go już do miasta nie puszczajcie!

 • fakiba

  Oceniono 86 razy 68

  Objazd zacznie zaraz po kolejnej porażce w głosowaniu nad chytrym planem przejęcia władzy na plecach Glińskiego i znowu będzie się chwalił moralnym zwycięstwem ale teraz na wsi bo myśli że tam więcej ciemnego ludu i to kupią

 • rafix135

  Oceniono 67 razy 53

  Czas założyć gumofilce z jedwabną wyściółką i kufajkę od Diora i można się z ludem bratać. Śniegi topnieją to i wszelkiej maści brudek staje się lepiej zauważalny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje