Pierwszy atak rakietowy na Izrael od czasu ogłoszenia rozejmu

26.02.2013 06:57
Rakieta wystrzelona ze Strefy Gazy

Rakieta wystrzelona ze Strefy Gazy (Fot. Ariel Schalit AP)

Rakieta wystrzelona ze Strefy Gazy eksplodowała we wtorek rano w południowym Izraelu w okolicach Aszkelonu - informuje izraelska policja. Jest to pierwszy atak na Izrael od rozejmu ogłoszonego w listopadzie 2012 roku.
W wyniku ataku zniszczona została droga, ale nikt nie jest ranny. Atak nastąpił po kilku dniach starć między izraelskim wojskiem a palestyńskimi bojownikami na Zachodnim Brzegu Jordanu po sobotniej śmierci Palestyńczyka w izraelskim więzieniu. Śmierć nastąpiła w niejasnych okolicznościach.

Tagi:

Zobacz także
Komentarze (42)
Zaloguj się
 • e-komentarz

  Oceniono 87 razy 73

  Żydzi wojują, Niemcy walczą o pokój, Polacy handlują - koniec świata...

 • piofrej

  Oceniono 75 razy 27

  Czyli artykuł powinien mieć tytuł "Izrael.Śmierć więźnia w niejasnych okolicznościach wywołuje starcia."

 • mysl_to_nie_boli

  Oceniono 68 razy 16

  niejasne okoliczności nazywają się w tym przypadku tortury - GW nie umie doczytać zachodnich serwisów prasowych?

 • rabbinhood

  Oceniono 24 razy 12

  Nie ma to jak obiektywne i niezależne dziennikarstwo. Brawo za wspięcie się na wyżyny.

 • marcinvlach

  Oceniono 82 razy 8

  No i teraz "pokojowo nastawiony" twór zwany izraelem w ramach odwetu za zniszczenie 15 mb drogi zabije 15 Palestyńczyków.....

 • arkady.ronin

  Oceniono 30 razy 6

  Izrael prowadzi politykę powolnej kolonizacji i integracji autonomicznych terytoriów. Robi to wbrew międzynarodowym ustaleniom i może sobie na to pozwolić, ponieważ Bank Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych należy do prywatnych właścicieli starego wyznania. Izrael ma więc lobby w USA i pomimo łamania ustaleń może dalej prowadzić politykę ekspansji kosztem Palestyńczyków na terenie byłej Palestyny. To jest bardzo efektywna polityka oparta na polityce faktów i tworzenia przez Izrael nowego układu sił wymagającego rewizji umów międzynarodowych. W chwili obecnej jakakolwiek obrona autonomii Zachodniego Brzegu w zasadzie jest niewykonalna, ponieważ na tym obszarze Izrael kontroluje już ponad połowę terytorium i wybudował tam kilkaset tysięcy mieszkań dla napływowej ludności (chętnych Żydów z całego świata). O historii tego regionu można poczytać tutaj: en.wikipedia.org/wiki/Palestine
  W wiki są między innymi ciekawe mapy obrazujące ile zostało z Palestyny w Palestynie a ile jest w niej Izraela. Palestyna umiera. Palestyńscy muzułmanie mają do wyboru by żyć w izolacji, w rozbijanej od zewnątrz administracji autonomii, bez wody, w biedzie lub jako obywatele drugiej kategorii w Izraelu. I jest to niepopularna w mediach tematyka z powodu obaw o to, że wpływowi ludzie uznają że ich się nie lubi i oznaczą podnoszących głos jako anty - w praktyce aktualnie wystarczy by Oni kogoś nie lubili i już taka osoba staje się anty... Ogólnie to ja nie mam nic do nikogo, ja tylko analizuję sytuację. Nie wiem co można tutaj zrobić - z tego co widzę to świat liczy na to, że jak już sobie Izrael skolonizuje swoje terytorium, to się tam uspokoi. Ja też mam taką nadzieję, bo znudzony jestem informacjami o rakietach - przypominają mi one tylko o co tak naprawdę chodzi i pozostawiają metaliczny smak wyrzutu sumienia w ustach - w końcu jestem hedonistą chowającym głowę w piasek i pozwalam na to by działo się ludziom zło w imieniu "sprawiedliwości dziejowej".

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 31 razy 5

  Jak czytam "atak rakietowy", to mi się kojarzy z konkretnym napie...niem, gdzie kamień na kamieniu nie zostaje. A co było tutaj? Przeleciała rakieta i spadła gdzieś w polu. Żydzi zawsze wyolbrzymiali na swoją korzyść.

 • bornintheusa

  Oceniono 14 razy 4

  znowu sie zaczynaja ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje