Miller o Kwaśniewskim: Jestem zażenowany. A Kaliszowi grozi usunięcie z SLD

Aleksander Kwaśniewski postanowił zapisać się do nowego PiS-u, czyli formacji Palikot i Siwiec. Jestem zażenowany. SLD nie może zniżyć się do poziomu polityki uprawianej przez Janusza Palikota. Kwaśniewski niestety się zniżył - powiedział Leszek Miller w RMF FM.
- Jestem zażenowany - tak Leszek Miller skomentował w RMF FM decyzję Aleksandra Kwaśniewskiego o przyłączeniu się do inicjatywy Europa Plus. Potwierdził też, że SLD nie poprze tych działań.

- My nie możemy zniżyć się do poziomu uprawianej przez Palikota polityki, do tego poziomu politycznego zachowania się... - stwierdził. - Nie możemy akceptować słów, że pani Nowicka chciała być zgwałcona, a premier Tusk zlizuje śmietanę z kolan kardynała Nycza. Uważamy, że jest pewien pułap, poza który nie wolno wychodzić - i my na pewno nie wyjdziemy - dodał.

"Nie potrzebujemy żadnych łączników"

Leszek Miller ostro wypowiedział się też o postawie Ryszarda Kalisza, którego Aleksander Kwaśniewski określił mianem łącznika między SLD a Europą Plus. - Jeśli Ryszard Kalisz potwierdzi te słowa, które Aleksander Kwaśniewski skierował pod jego adresem, to Ryszard Kalisz zostanie usunięty z SLD - stwierdził Miller. - Nie potrzebujemy żadnych łączników - podsumował.

Więcej w RMF FM

Zobacz także
 • Ryszard Kalisz Kalisz: "Europa Plus to inicjatywa obywatelska". "Rysiu, nie wciskaj kitu"
 • Marek Siwiec, Aleksander Kwaśniewski, Janusz Palikot, czyli Europa Plus Palikot o współpracy z Kwaśniewskim: On jest dźwignią. Kto tego nie widzi, jest mitomanem
 • "Kwaśniewski zawstydziłby Gołotę". Twitter o decyzji byłego prezydenta
Komentarze (59)
Miller o Kwaśniewskim: Jestem zażenowany. A Kaliszowi grozi usunięcie z SLD
Zaloguj się
 • jamj

  Oceniono 119 razy 69

  "SLD nie może się zniżyć do poziomu polityki uprawianej przez Palikota. Kwaśniewski się zniżył - powiedział Leszek Miller w RMF FM."
  ===============================================================
  Wlezienie w srakę Lepperowi, w nadziei na wejście do Sejmu z listy "Samejbrony", było oczywiście "wywyższeniem". Ten facet nie dość, że jest karierowiczem i aparatczykiem, to jest jeszcze obleśnym hipokrytą..

 • viaac

  Oceniono 101 razy 59

  Ja jestem zażenowany, że Leszek ciągle jest w polityce. Nic mnie nie zniechęca do SLD skuteczniej, niż on sam. Był kiedyś pomysł odmłodzenia tej formacji i usunięcia w cień postkomunistycznych leśnych dziadków. Nie zadziałało, ale być może dlatego, że zrobiono to niedokładnie. Póki co, skłaniając się ku lewicy człowiek nie bardzo ma na kogo oddać głos. Szkoda trochę.

 • 104i9

  Oceniono 85 razy 51

  Miller Polska jest zażenowana całym SLD który się sprzedał kościołowi ...

 • marcin1956

  Oceniono 46 razy 24

  Stary kogut Lesio pieje na swojej kupie gnoju: MOJA własna kupa gnoja!
  A inne zwierzątka widzą, że nie tylko jedna kupa gnoju jest w okolicy, są i ciekawsze i czystsze miejsca gdzie też pokarmu w bród.

 • 10robo10

  Oceniono 33 razy 21

  By się już zajął pisaniem pamiętników, robótkami ręcznymi, Uniwersytetem 3 Wieku i przestał zajmować miejsce młodszym bezrobotnym. Ma dziadzia emeryturę, kasę za prezesostwo SLD i kasą z sejmu; za dużo tego

 • e-komentarz

  Oceniono 49 razy 17

  SLD pod przywództwem Millera nie ma znaczących szans w wyborach.
  SLD pod przywództwem Kalisza mogłoby chyba przyciągnąć więcej elektoratu.
  Czy pomyślałeś Leszku że członkowie twojej partii mogą tak pomyśleć podczas
  głosowania nad usunięciem Ryśka? Przecież wszystkie Ryśki to fajne chłopaki...

 • iremus

  Oceniono 30 razy 16

  A ja jestem zażenowany całą tą tak zwaną lewicą. Ch. wie czy to jest samoobrona czy chadecja klenczonów z łysą pałą. Wiem jedynie że pod rządami takiej lewicy batmanom w sukienkach wiodło się najlepiej i długo jeszcze będą wspominać przychylnego im prezydenta z golenią.

 • quaga

  Oceniono 29 razy 15

  Ja będę głosował na lewicę która chce walczyć z biedą, wykluczeniem społecznym i brakiem perspektyw dla młodych. Natomiast prędzej zagłosuję na PiS niż na "lewicowców" których jedynym celem jest dorwać się do koryta z brukselskim kawiorem.

 • amon500

  Oceniono 5 razy 3

  dopóki L. Miler będzie w SLD, nigdy na tę partię nie zagłosuję. przeszedłem do Palikota i tak mi już zostanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje