"Gorszący spektakl na lewicy. Dla pokolenia 20-30-latków Kwaśniewski jest kościanym dziadkiem"

Jarosław Gugała z Polsatu nie wierzy w sukces inicjatywy Aleksandra Kwaśniewskiego i Janusza Palikota. - Lewica mówi tylko o władzy. To gorszący spektakl. To wzajemne przepychanki starszych panów, którzy wypadli z polityki i chcą wrócić. Kwaśniewski dla pokolenia 20-30-latków jest kościanym dziadkiem. To nie jest człowiek, który może za sobą pociągnąć tłumy - mówił dziennikarz w TOK FM.
Inicjatywa "Europa Plus" firmowana przez Aleksandra Kwaśniewskiego to najnowszy pomysł na wybory do Parlamentu Europejskiego. Według byłego prezydenta, tylko jedna silna lista da lewicy sukces.Ale w wielkie powodzenie tego pomysłu nie wierzy Jarosław Gugała. - Moim zdaniem w polityce chodzi o idee. A lewica nie mówi o żadnej idei, problemie, który chciałaby rozwiązać - mówi tylko o władzy. To gorszący spektakl. W ten sposób lewica niczego nie osiągnie. To w tej chwili wzajemne przepychanki starszych panów, którzy wypadli z polityki i chcą do niej wrócić - mówił dziennikarz Polsatu w "Poranku Radia TOK FM".

Kwaśniewski dla młodszych wyborów to "kościany dziadek"

Zdaniem Gugały planując ofensywę lewicy zapomniano o bardzo dużej grupie wyborców. Młodych - którzy najczęściej nie chodzą głosować. - Kwaśniewski ma 58 lat i być może jak na polityka w Europie jest dosyć młody. Ale dla pokolenia 20-latków, a nawet 30-latków, Kwaśniewski jest, przepraszam, ale kościanym dziadkiem. To nie jest człowiek, który może za sobą pociągnąć tłumy - diagnozował dziennikarz.

Mógł być taran, a jest...

W wielki sukces inicjatywy byłego prezydenta nie wierzy też Wojciech Maziarski. Bo gwarantem sukcesu byłoby zjednoczenie wszystkich sił lewicowych. A skończyło się na Ruchu Palikota i europośle Marku Siwcu...- A wcześniej mówiono o szerokim froncie lewicy, zjednoczonym pod patronatem Kwaśniewskiego. To byłaby potęga, taran polityczny, który zmieniłby układ sił na polskiej scenie politycznej. A teraz te obozy dużo sił marnotrawią na wzajemną walkę - mówił publicysta "Gazety Wyborczej" w TOK FM.

Aleksander Kwaśniewski, po ogłoszeniu porozumienia z Januszem Palikotem, zapowiedział, że nie zamyka drzwi przed Sojuszem Lewicy Demokratycznej. I planuje rozmowy, kolejne - z Leszkiem Millerem. Ale to dopiero w przyszłym tygodniu.

Więcej o:
Komentarze (15)
"Gorszący spektakl na lewicy. Dla pokolenia 20-30-latków Kwaśniewski jest kościanym dziadkiem"
Zaloguj się
 • jamj

  Oceniono 16 razy 14

  "Ale w wielkie powodzenie tego pomysłu nie wierzy Jarosław Gugała. - Moim zdaniem w polityce chodzi o ideę."
  =======================================================================
  Gugała zatracił poczucie rzeczywistości, czy sobie jaja robi?!
  Panie Gugała!
  W polityce chodzi tak samo o IDEĘ, jak w dziennikarstwie o PRAWDĘ, o czym pan doskonale wie, bo inaczej by pan zdechł z głodu...

 • iremus

  Oceniono 10 razy 8

  ...."Gorszący spektakl na lewicy. Dla pokolenia 20-30-latków Kwaśniewski jest kościanym dziadkiem".... Nie kościanym tylko KOŚCIELNYM. To o zadbał o watykańskie interesy w III RP.

 • klara551

  Oceniono 10 razy 8

  Pan Gugała gugnął jak łysy o beton bo zamiast powiedzieć ,że wspólne działanie ma sens a wieczne przepychanki polityków są be to czepił się wieku. Nie wypominając taki pp Miller,Kaczyński,Tusk i wreszcie gugający Gugała są w podobnym wieku. Pan Gugała nie musi popierać inicjatywy Europa Plus ,może mu się ona nie podobać ale niech nie pisze jak stary tetryk z dowcipu o starym kogucie. Czas dziadku Gugało ustapić pola młodszym bo za bardzo gugasz.

 • jamj

  Oceniono 12 razy 8

  Czy ta "inicjatywa przyjmie skrót "A - PSiK"- "Alternatywa - Palikot, Siwiec i Kwaśniewski"

 • doni72

  Oceniono 9 razy 3

  To czy koniunkturalista nie od lewicy,a lewizny Kwasniewski i jego cichociemni zdobeda 2% czy 15% kompletnie mnie nie obchodzi.Nie obchodzi mnie bo z nimi czy bez nich to rzeczywistosc sie nic nie zmieni,zmieni sie moze retoryka lania wody i nic wiecej.

 • dyrdy.mal

  Oceniono 13 razy 1

  "Dla pokolenia 20-30-latków Kwaśniewski jest kościanym dziadkiem" - a dla pokolenia 40-50 latkow jest komunistycznym wirtuozem gierek, przekretow i kolesiostwa. problem tylko w tym ze zarowno 50-latkowie jak i 30 latkowie szybko zapominaja.

 • vikaromaniuta

  Oceniono 10 razy 0

  A dla mnie Kwaśniewski jest tylko Stolzmanem odpowiadającym za więzienia CIA w Polsce !no i sługusem Kulczyka. Jaka to lewica ?

 • pytlarro

  Oceniono 1 raz -1

  zeby 20-30 latek zaglosowal na palikota to musi sie najpierw nacpac, a na kwacha dotakowo pare setek strzelic. Ale zelazny elektorat w Polsce maja silny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX