Ks. Sowa o okładce "Newsweeka": "Chamska. Naczelny ma problem ze sobą"

25.02.2013 08:40
- Ta okładka udowadnia tylko, że "Newsweek" ma jakąś fobię na punkcie Kościoła - powiedział na antenie Radia Zet ks. Kazimierz Sowa, dyrektor Religia TV. Duchowny skomentował w ten sposób najnowszą okładkę tygodnika, na której widzimy księdza w sutannie i klęczącego przed nim chłopca. - Kościół nie ma problemu z pedofilią - dodał ks. Sowa.
- Albo naczelny, albo szefostwo "Newsweeka" ma jakiś problem ze sobą. Kolejne okładki są coraz bardziej chamskie. Używam tego słowa z całkowitą odpowiedzialnością. One są po prostu zmanipulowane - powiedział ks. Kazimierz Sowa w rozmowie z Moniką Olejnik. Zdaniem dyrektora Religia TV Tomasz Lis zdecydowanie przesadza z krytyką Kościoła katolickiego w swoim tygodniku.

- Pytam publicznie Tomasza Lisa: Tomek, za tydzień, dwa, trzy kogo zobaczymy na okładce? Może biskupa, który zrobił stłuczkę po pijanemu? To są wyjątki, które maja potwierdzać regułę, że Kościół jest czym? Organizacją przestępczą? - powiedział duchowny. - Ta okładka udowodni tylko jedno: że "Newsweek" ma jakąś fobię na punkcie Kościoła. Za każdym razem musi być ksiądz pedofil albo ksiądz, który ma kochankę, ksiądz homoseksualista, ksiądz złodziej itd. - ironizował ks. Sowa.

Kazimierz Sowa podkreślił, że z samym tekstem, który zapowiada kontrowersyjna okładka, można dyskutować. - Kościół nie ma problemu z pedofilią. Zasady, w jaki należy te sprawy wyjaśniać (księży pedofilów - red.), zostały bardzo jasno określone - powiedział. - Mamy do czynienia z sytuacjami, które nie powinny się zdarzać. Ta sprawa powinna mieć szczęśliwy finał, a takim finałem może być tylko orzeczenie sądu - dodał.

Ks. Sowa: "Longchamps de Berier zasmucił mnie"

Ks. Kazimierz Sowa odniósł się także do niedawnych słów ks. Franciszka Longchamps de Berier, który w wywiadzie dla "Uważam Rze" stwierdził, że dzieci poczęte metodą in vitro mają "dotykową bruzdę na czole". - Ten cytat będzie się za nim ciągnął do końca - powiedział dyrektor Religia TV. - Zasmucił mnie ks. de Berier nie tylko wywiadem dla "Uważam Rze", zasmucił mnie swoim pełnym przekonania stanowiskiem, że racja jest po jego stronie - dodał.

Duchowny zaznaczył, że Franciszek Longchamps de Berier jako ksiądz "miał prawo określić, że in vitro jest tym, co często się określa jako tzw. niegodziwa metoda". - Natomiast nikt, ani ksiądz, ani żadna inna osoba, nie ma prawa dyskredytowania dzieci, które przychodzą na świat metodą in vitro - podkreślił ks. Sowa.

Zobacz także
Komentarze (600)
Zaloguj się
 • bysko

  0

  alez sie utuczył ,smakuje POLSKI chleb darmowy

 • exlaik

  0

  To KK i księża - mają problemy ze sobą. Gdyby nie takie okładki ja z Newsweeka - w kościele watykańskim nigdy nie byłoby problemu pedofilii, która przecież "była, jest i będzie" (wypowiedź p. Pieronka).

 • fredfroiss

  Oceniono 2 razy -2

  POSTAWA OBLICZONA NA ZAISTNIENIE Należy przypuszczać, ze redaktora Tomasza Lisa zaczyna coraz bardziej - nie wiedzieć dlaczego - prześladować syndrom przerażonej odchodzeniem w cień starzejącej się aktorki. Wyciąganie incydentalnych negatywnych postaw przedstawicieli Kościoła i robienie z tego widowisk, przy jednoczesnym pomijaniu olbrzymich zasług kapłanów w naszym społeczeństwie świadczy o narastającym braku obiektywizmu u tego znanego reprezentanta mediów. Dr Ferdynand Froissart PS.Użyty niedawno przez tego redaktora zwrot ,,Premier czołga ministrów po posadzce" jakby potwierdza postawiona tezę że nie mamy do czynienia z ewidentną wrogością wobec Kościoła, a szukanie jedynie taniego poklasku poprzez stosowanie na siłę bulwersujących sformułowań.

 • marek.k72

  Oceniono 2 razy 0

  newsweek zawsze był słaby, ale aktualny "redaktor" naczelny zrobił z niego żenującuego szmatławca do załatwiania plugawej potrzeby-obsesji plucia na Kościół. Pytam ile konkrtenych przypadków w sprawie Kościoła to pismo wykryło i zgłosiło do prokuratury? No ile?
  Może niech zrobi reprotaż o Zakonnicach opiekujących się upośledzonymi? Męczennikach za Wiarę?
  Dla mnie to wysoce opłacany propagandzista.

 • fredfroiss

  Oceniono 2 razy 0

  POSTAWA OBLICZONA NA ZAISTNIENIE
  Należy przypuszczać, ze redaktora Tomasza Lisa zaczyna coraz bardziej - nie wiedzieć dlaczego - prześladować syndrom przerażonej odchodzeniem w cień starzejącej się aktorki. Wyciąganie incydentalnych negatywnych postaw przedstawicieli Kościoła i robienie z tego widowisk, przy jednoczesnym pomijaniu olbrzymich zasług kapłanów w naszym społeczeństwie świadczy o narastającym braku obiektywizmu u tego znanego reprezentanta mediów.
  Dr Ferdynand Froissart
  PS.Użyty niedawno przez tego redaktora zwrot ,,Premier czołga ministrów po posadzce" jakby potwierdza postawiona tezę że nie mamy do czynienia z ewidentną wrogością wobec Kościoła, a szukanie jedynie taniego poklasku poprzez stosowanie na siłę bulwersujących sformułowań.

 • horusaoko

  Oceniono 2 razy 0

  Pani Płatek ! gdyby nie słowo "profesor"to bym powiedział: "Stara daj sobie siana". A tak życzliwie radzę zająć się problemem uczelni bo to jest przyszłością narodu a nie głupoty o pedofilach, dzieciach in vitro, bo one rzeczywiście mogą mieć pewne wady genetyczne. Sam widziałem w USA dziewczynkę, która już miała 2 latka i ani nie chodziła ani nie mówiła; nie wiem co było później ale takie wady mogą o sobie dawać znać po wieku latach. W USA były pięcioraczki dziewczynki i bardzo dobrze dożyły do 25 roku życia. Potem nagle pewnego dnia jedna po drugiej zmarły począwszy od najmłodszej w górę co też może coś oznaczać. Nie miały na dłużej tzw. mocy życia. Ja bym osobiście nie chciał dziecka in vitro, wolałbym adopcję z domu dziecka. Pozdrawiam, normalny tata

 • paastafarai

  Oceniono 3 razy 1

  Na środku skweru stoi facet w garniturze i krzyczy:
  - Precz z obłudą! Precz z pedofilią! Precz ze złodziejami! Precz z...
  Ktoś z tłumu słuchaczy się wychylił i krzyknął:
  - Panie! Coś się pan tak tego kleru uczepił?!

 • i40i4

  Oceniono 4 razy 0

  kiedyś zdarzało mi się kupić newsweeka, ale teraz ???
  -PO CO ???
  w każdym to samo, to samo, to samo
  potwierdzam jest problem
  ...z naczelnymm i musimy się z tym POgodzić
  Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy

 • pa.g

  Oceniono 2 razy 2

  !!!@v_kolumna_v
  Pisząc "Rydzyk" pod artykułem o pedofilach, postawiłeś go w jednym szeregu z pedofilami z tej waszej zboczonej sekty. Teraz widać, że jest ich obrońcą, że jest jednym z nich. Dzięki tobie niedouczony popaprańcu. Fajna skucha tępy dewocie. Pedo-batiuszka będzie wdzięczny. Bardzo....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje