Ks. Sowa o okładce "Newsweeka": "Chamska. Naczelny ma problem ze sobą"

- Ta okładka udowadnia tylko, że "Newsweek" ma jakąś fobię na punkcie Kościoła - powiedział na antenie Radia Zet ks. Kazimierz Sowa, dyrektor Religia TV. Duchowny skomentował w ten sposób najnowszą okładkę tygodnika, na której widzimy księdza w sutannie i klęczącego przed nim chłopca. - Kościół nie ma problemu z pedofilią - dodał ks. Sowa.
- Albo naczelny, albo szefostwo "Newsweeka" ma jakiś problem ze sobą. Kolejne okładki są coraz bardziej chamskie. Używam tego słowa z całkowitą odpowiedzialnością. One są po prostu zmanipulowane - powiedział ks. Kazimierz Sowa w rozmowie z Moniką Olejnik. Zdaniem dyrektora Religia TV Tomasz Lis zdecydowanie przesadza z krytyką Kościoła katolickiego w swoim tygodniku.

- Pytam publicznie Tomasza Lisa: Tomek, za tydzień, dwa, trzy kogo zobaczymy na okładce? Może biskupa, który zrobił stłuczkę po pijanemu? To są wyjątki, które maja potwierdzać regułę, że Kościół jest czym? Organizacją przestępczą? - powiedział duchowny. - Ta okładka udowodni tylko jedno: że "Newsweek" ma jakąś fobię na punkcie Kościoła. Za każdym razem musi być ksiądz pedofil albo ksiądz, który ma kochankę, ksiądz homoseksualista, ksiądz złodziej itd. - ironizował ks. Sowa.

Kazimierz Sowa podkreślił, że z samym tekstem, który zapowiada kontrowersyjna okładka, można dyskutować. - Kościół nie ma problemu z pedofilią. Zasady, w jaki należy te sprawy wyjaśniać (księży pedofilów - red.), zostały bardzo jasno określone - powiedział. - Mamy do czynienia z sytuacjami, które nie powinny się zdarzać. Ta sprawa powinna mieć szczęśliwy finał, a takim finałem może być tylko orzeczenie sądu - dodał.

Ks. Sowa: "Longchamps de Berier zasmucił mnie"

Ks. Kazimierz Sowa odniósł się także do niedawnych słów ks. Franciszka Longchamps de Berier, który w wywiadzie dla "Uważam Rze" stwierdził, że dzieci poczęte metodą in vitro mają "dotykową bruzdę na czole". - Ten cytat będzie się za nim ciągnął do końca - powiedział dyrektor Religia TV. - Zasmucił mnie ks. de Berier nie tylko wywiadem dla "Uważam Rze", zasmucił mnie swoim pełnym przekonania stanowiskiem, że racja jest po jego stronie - dodał.

Duchowny zaznaczył, że Franciszek Longchamps de Berier jako ksiądz "miał prawo określić, że in vitro jest tym, co często się określa jako tzw. niegodziwa metoda". - Natomiast nikt, ani ksiądz, ani żadna inna osoba, nie ma prawa dyskredytowania dzieci, które przychodzą na świat metodą in vitro - podkreślił ks. Sowa.

Zobacz także
Komentarze (600)
Ks. Sowa o okładce "Newsweeka": "Chamska. Naczelny ma problem ze sobą"
Zaloguj się
 • sus231

  Oceniono 425 razy 335

  Kościół bardziej troszczy się o swój wizerunek niż o ofiary księży pedofilów!!!!!
  Mnie bardziej szokuje wypowiedź księdza Sowy, niz okładka "Newsweeka"!

 • do1996

  Oceniono 235 razy 195

  "Kościół nie ma problemu z pedofilią - dodał ks. Sowa...."

  I to jest prawda. Kościół nie ma problemu z pedofilią w kościele, oni na to zjawisko leją, nie widż w tym nic złego !!
  To my, społeczeństwo mamy z tym problem !! I to jest przerażające !!

 • spock2

  Oceniono 229 razy 191

  " Kościół nie ma problemu z pedofilią " - błeheheheh, a parafie w USA to są licytowane na odszkodowania tak dla jaj? A w Irlandii dostali kopa też bez powodu? Przyjdzie kolej i na Polskę.

 • k.osiara

  Oceniono 63 razy 55

  A co w niej takiego jest złego? Przedstawia problem i zwraca uwagę. Taka powinna być okładka.

 • ga.1.2

  Oceniono 70 razy 54

  i tak prawda pokazana na okladce tygodnika zostala nazwana chamstwem

 • amron53

  Oceniono 59 razy 53

  jak to fajnie, że jest internet... oszołomstwo sukienkowe jest bezradne, żaden sekretarz czy cenzor nie wstrzyma publikacji...

 • jacekzwawy

  Oceniono 60 razy 50

  Rację ma ksiądz Sowa: Kościół nie ma problemu z pedofilia ksieży, bo się nią wcale nie przejmuje. Gdy gdzieś robi się skandal wokół tego, że ksiądz pieprzy dziecko, to tego księdza przenoszą do innej parafii albo zagranicę i molestowanie trwa dalej.
  Pedofile są w różnych zawodach, ale ukrywa się ich i pomaga sie im tylko w kościele katolickim.

 • ragol

  Oceniono 64 razy 50

  Genialna okładka. Niby nic tam nie ma, ale jakże wymowna...

 • szary-polak

  Oceniono 57 razy 49

  "Kościół nie ma problemu z pedofilią", rzece ks.Sowa... To już kosmiczne zakłamanie ! Obyś szczezł , Sowo...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje