"Tusk to czarny charakter. Ziobro kujon". Łepkowska obsadza polityków w serialu

25.02.2013 07:54
Ilona Łepkowska

Ilona Łepkowska (Fot. Wojciech Olkuonik / Agencja Gazeta??????)

Kaczyński - tajemnicza postać, Palikot - świr skaczący na bungee, Tusk - czarny charakter, a Komorowski - dobry ojciec, co do domu sarnę za uszy przytarga... Tak znana scenarzystka Ilona Łepkowska obsadziłaby polityków w serialach.
Zdaniem Łepkowskiej, scenarzystki, która stoi m.in. za serialami "M jak miłość" i "Na dobre i na złe", Donald Tusk zasłużył na miano czarnego charakteru, bo "ma w sobie pewien rodzaj niezwykłego chłodu". - To człowiek zimny, precyzyjny w działaniu, niesympatyczny - ocenia w wywiadzie dla tygodnika "Newsweek" Łepkowska. Z kolei Jarosław Kaczyński "to byłaby taka tajemnicza postać, której intencji nie bylibyśmy w stanie jako widzowie długo poznać".

Palikot dla scenarzystki w serialu mógłby zagrać "świra", który ma "dziwne zainteresowania". - Skacze na bungee, lata paralotnią, hoduje kury ozdobne - mówi Łepkowska. Bronisław Komorowski to z kolei "młodsza wersja Lucjana Mostowiaka". - Dobry ojciec, dziadek rodziny, co zawsze wybaczy, naprawi żelazko, przytarga sarnę za uszy, rzuci żonie i powie: "Zrób, Baśka, pasztet na święta, bo dzieci przyjeżdżają".

Leszek Miller w serialu mógłby zagrać "wredniachę". - Ścichopęk, który przez 367 odcinków jest pozytywną postacią, po to, by w 380. komuś wbić nóż w plecy - oceniła scenarzystka. Stefana Niesiołowskiego Łepkowska określiła jako nieprzewidywalnego aktora. - Z takimi nie pracuję. Kalisz z kolei byłby postacią, która "jest bardzo lubiana w serialu", a Zbigniew Ziobro to "kujon, co nie da ściągnąć, a nawet może powie pani nauczycielce, że ktoś ściąga". Jarosław Gowin to byłby "świetny ostry ojciec rodziny", a Krystyna Pawłowicz "wredna sąsiadka, która zawsze zakabluje, jak ktoś postawi krzywo samochód".

Więcej w dzisiejszym "Newsweeku".

Zobacz także
Komentarze (36)
Zaloguj się
 • jurekzoliwy

  0

  Ilona Łepkowska była dotąd dobrą twórczynią scenariuszy, ale teraz widać się starzeje.
  Kaczyński tajemnicza postać..?!! Toż ma wszystko na obliczu wypisane. Zbigniew Ziobro kujon..?! Raczej amator ściagawek.

 • litrahalf

  Oceniono 2 razy 0

  Mój Boże !!! To ludzie oglądają seriale napisane przez taką kretynkę. Chciaż jak ktoś jest żoną Żyda maszerujacego ochoczo w demonstarcji zorganizowanej przez antysemickich faszystów...

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 4 razy 4

  Wydaje się,że Czesio Bielecki mógłby zastąpić prawie wszystkich i Tuska i Kaczyńskiego,a nawet Papieża.Przegrany na każdym froncie,nawet architektury. Badziewiakowie z tych pp. Bieleckich!

 • bjuras

  Oceniono 5 razy 5

  Pani Ilono, a jaką rolę zaproponowałaby pani Godsonowi? Temu, który chce biblią zastąpić polską konstytucję.

 • jurek7

  Oceniono 3 razy 3

  Ziobro jako kujon to nawet przy tak przyjętej konwencji zabawy, "raczej" nietrafiony pomysł... Tzn kablowanie się zgadza, ale z tego co o nim wiadomo, to raczej niewiele miał wspólnego z głównym atrybutem kujoństwa, czyli systematyczną nauką.

 • remo29

  Oceniono 5 razy 5

  Co to za bzdury?? Raczek ma rację, dziennikarstwo jest w fazie schyłkowej.
  --
  parada karzełków

 • sertado

  Oceniono 4 razy 4

  "Jarosław Kaczyński to byłaby taka tajemnicza postać, której intencji nie bylibyśmy w stanie jako widzowie długo poznać."

  Jakoś nie jestem ciekawy

 • notozobaczymy

  Oceniono 3 razy 3

  Tak wywiady to dobry powód, by nie kupować Niusłika.

 • puszka-3

  Oceniono 4 razy 4

  A może by Pani Łebkowska przestała nareszcie płodzić te "wybitne " scenariusze do "wybitnych " seriali.
  Już dosyć tych seriali które są do siebie podobne i w których praktycznie nic się nie dzieje i są straszliwie nudne.
  Ta cała twórczość tej Pani to tacy współcześni Matysiakowie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje