"Tusk to czarny charakter. Ziobro kujon". Łepkowska obsadza polityków w serialu

Ilona Łepkowska

Ilona Łepkowska (Fot. Wojciech Olkuonik / Agencja Gazeta??????)

Kaczyński - tajemnicza postać, Palikot - świr skaczący na bungee, Tusk - czarny charakter, a Komorowski - dobry ojciec, co do domu sarnę za uszy przytarga... Tak znana scenarzystka Ilona Łepkowska obsadziłaby polityków w serialach.
Zdaniem Łepkowskiej, scenarzystki, która stoi m.in. za serialami "M jak miłość" i "Na dobre i na złe", Donald Tusk zasłużył na miano czarnego charakteru, bo "ma w sobie pewien rodzaj niezwykłego chłodu". - To człowiek zimny, precyzyjny w działaniu, niesympatyczny - ocenia w wywiadzie dla tygodnika "Newsweek" Łepkowska. Z kolei Jarosław Kaczyński "to byłaby taka tajemnicza postać, której intencji nie bylibyśmy w stanie jako widzowie długo poznać".

Palikot dla scenarzystki w serialu mógłby zagrać "świra", który ma "dziwne zainteresowania". - Skacze na bungee, lata paralotnią, hoduje kury ozdobne - mówi Łepkowska. Bronisław Komorowski to z kolei "młodsza wersja Lucjana Mostowiaka". - Dobry ojciec, dziadek rodziny, co zawsze wybaczy, naprawi żelazko, przytarga sarnę za uszy, rzuci żonie i powie: "Zrób, Baśka, pasztet na święta, bo dzieci przyjeżdżają".

Leszek Miller w serialu mógłby zagrać "wredniachę". - Ścichopęk, który przez 367 odcinków jest pozytywną postacią, po to, by w 380. komuś wbić nóż w plecy - oceniła scenarzystka. Stefana Niesiołowskiego Łepkowska określiła jako nieprzewidywalnego aktora. - Z takimi nie pracuję. Kalisz z kolei byłby postacią, która "jest bardzo lubiana w serialu", a Zbigniew Ziobro to "kujon, co nie da ściągnąć, a nawet może powie pani nauczycielce, że ktoś ściąga". Jarosław Gowin to byłby "świetny ostry ojciec rodziny", a Krystyna Pawłowicz "wredna sąsiadka, która zawsze zakabluje, jak ktoś postawi krzywo samochód".

Więcej w dzisiejszym "Newsweeku".

Zobacz także
 • Artur Zawisza i jego wypowiedź o Marii Konopnickiej Awantura o Konopnicką się rozkręca. Zawisza: "Teza o rzekomym lesbiźmie to plotki feministek"
 • Wpis Marty Kaczyńskiej Marta Kaczyńska zasmucona żartem Jandy: Jak można drwić ze śmierci...
Komentarze (36)
"Tusk to czarny charakter. Ziobro kujon". Łepkowska obsadza polityków w serialu
Zaloguj się
 • marek_nazarowski

  Oceniono 73 razy 61

  Ciekaw jestem jaką w jakiej roli pani Ilona Łepkowska widziałaby swojego męża, Czesława Bieleckiego?
  Amant? Bond? Kopernik? A może powinien zagrać Glińskiego w filmie science-fiction?

 • cornelius-ltd

  Oceniono 70 razy 56

  Kiedy ta grafomanka przejdzie na emeryture?Przeciez wszystko,co wychodzi spod jej reki,to gnioty i belkot...

 • his_dudeness

  Oceniono 50 razy 42

  "Kaczyński - tajemnicza postać, Palikot - świr skaczący na bungee, a Tusk, - czarny charakter."

  To ta od marnej jakości polskich "taśmiewców".
  Wystarczy spojrzeć na jej ostatnie dokonania:
  "Och, Karol 2 (2011)
  Jeszcze raz (2007)
  Nie kłam, kochanie (2007)
  Nigdy w życiu! (2004)"
  "Wszystko przed nami (2012)
  Barwy szczęścia (2007)
  M jak miłość (2000-2007)
  Na dobre i na złe (1999–2001)
  Klan (1997–1999)"
  by wiedzieć, że ona takiego materiału potrafi ukręcić jeszcze gorsze gó..., więc niech sobie odpuści.
  Ogólnie robienie "sztuki" niech sobie odpuści, ponieważ płakać się chce.

 • jamj

  Oceniono 46 razy 38

  Niech już pani Łepkowska serialu z politykami nie planuje, bo wyjdzie coś w rodzaju "medical fiction", czyli "Na dobre i na złe", albo "M jak miłość" do którego lepiej by pasował tytuł "B jak ból zębów".

 • plastelina2005

  Oceniono 43 razy 33

  Oj, wydaje mi się, że to według scenariusza Cześka Bieleckiego ten scenariusz będzie. Ziobro kujonem? Okulary nie czynią właściciela kujonem. Kaczyński jest przewidywalny jak sracz dla hydraulika. Jaka z niego tajemnicza postać. Czesiek chce wstąpić do PiS lub SP?

 • his_dudeness

  Oceniono 39 razy 29

  I tacy ludzie mają fundusze by robić kaszankę, a setki pomysłów na interesujące seriale zostało już spuszczonych w klozecie przez szefów telewizyjnych. Czy w tym kraju powstaną jeszcze jakieś ciekawe seriale (nie będące kalką zagranicznych produkcji, bądź kręcone na zagranicznej licencji)?
  W Europie potrafią robić seriale adaptowane potem przez telewizje amerykańskie, u nas nawet HBO Polska kręci z licencji ...

 • sarkissian

  Oceniono 35 razy 27

  "Może czas już pomyśleć o Azylu, Siostro?" (cyt. - Sexmisja)

 • polujacy_na_kaczki

  Oceniono 29 razy 25

  Z ciekawości przejrzałem dorobek artystyczny pani Łepkowskiej i z bólem stwierdzam, że ta pani nie napisała scenariusza do czegokolwiek, co można by opisać innym słowem niż "żenujące".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje