Smolar: Gowin może być przywódcą PiS

25.02.2013 06:55
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Gowin może być przyszłym przywódcą zmodernizowanego PiS. Jeżeli nastąpiłoby odejście, wymuszone czy dobrowolne Kaczyńskiego - powiedział we "Wprost" prof. Aleksander Smolar. - PiS poszerzonego o konserwatywną część Platformy - dodał.
Według prof. Aleksandra Smolara, prezesa Fundacji Batorego, "Gowin na razie testuje swoją siłę w PO, na przykład kiedy publicznie nazywa ją formacją konserwatywno-liberalną, a nie liberalno-konserwatywną, jaką była od początku". - Gowin, że tak powiem, zmienia historię tej formacji - wyjaśnił w rozmowie z "Wprost" politolog.

Smolar twierdzi, że ostatnie zawirowania w PO związane z różnicą zdań co do związków partnerskich to demonstracja siły Jarosława Gowina. - Zdając sobie sprawę z siły, którą ma, teraz ją publicznie pokazał, być może przedwcześnie, być może popełnił błąd, ale po prostu pokazał - mówi Smolar. Zdaniem politologa "znacznie większe szanse na przegłosowanie ma projekt konserwatystów". - On może mieć bardzo szerokie poparcie poza PO.

Donald Tusk z kolei, według Smolara, podczas piątkowego spotkania klubu Platformy "chciał pokazać, tupiąc nogą, że on jest przywódcą". Z kolei Gowin zdaje sobie sprawę, że "Tusk nie może go wyrzucić, bo to oznaczałoby odejście paru osób jeszcze i utratę większości w Sejmie".

Więcej w dzisiejszym "Wprost".

Zobacz także
Komentarze (260)
Zaloguj się
 • mojepsy

  0

  PiS to Jarosław Kaczyński i ...... Jarosław Kaczyński. W tle gromadka przerażonych kapciowych.

 • zimmel

  Oceniono 1 raz 1

  Gowimn może być przewódcą w OO tam dzielą papier po równo.

 • tp70

  Oceniono 2 razy 0

  To logiczne i oczywiste, że Gowin to przyszły przywódca PIS.

 • antua43

  Oceniono 2 razy 0

  Gowin przywódcą pis a Smolar jego zastępcą hahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!

 • teodoriusz

  Oceniono 2 razy 2

  Teraz to jeszcze nie ale potem to moze byc w PIS pr.zywodca

 • amur-49

  Oceniono 1 raz 1

  Słusznie Panie Profesorze, niech idzie zacofaniec do ciemniactwa.

 • tomek.jeden

  Oceniono 3 razy 3

  Po ostatnich wypowiedziach tego "obrońcy moralności", Pana Ministra Gowina, jego dystans do "wielkiego narodowego żałobnika i mędrca" się zmniejszył. Według Pana Gowina państwo polskie, państwo nadal trwające w etosie faszystowskim, jest "państwem opiekuńczym". Pan Gowin ma takie same wyobrażenie o państwie współczesnym, demokratycznym, praworządnym, i opiekuńczym - o państwie, w którym obywatel nie jest wolny od agresji prymitywnej państwa faszystowskiego - jakie o przewrocie kopernikańskim ma członek Flat Earth Society. Pan Minister Gowin jest bardzo bliski prymitywnej ideologii PiS-u.

 • mirwojski

  Oceniono 2 razy 0

  CYTUJĘ SIEBIE:

  <<<Gowin: Wypala się paliwo antypisowskie
  Autor: mirwojski 03.02.11, 12:48
  Wieki temu pisałem że on z PIS, osobowo i życiowo a nawet mentalnie. Prawie każda jego wypowiedź szkodzi wszystkim tylko nie PIS. Przypomnijcie sobie wyborczą "bitwę" o Kraków. Tyle że w PIS przygłupy i parobasy by mu "przysrywali" "obszczekiwali do szefa" a on PAN NAD PANY (WIADOMO - KRAKÓWEK - PANY). A w PO futer dobry to dla "centusia" da się strawić.Jak w rosyjskim przysłowiu ' ...tisze jediesz dalsze budiesz...". Ale natury - nie zmienisz...>>>

  <<<Paraliż Platformy. Dlaczego Tusk boi się in vitro
  Autor: mirwojski 16.07.12, 15:36
  - Do "polakonly" -Jarosław Pobożny jest w PO tylko dlatego że w PiS jest drugi ( PIERWSZY) Jarosław, panujący niepodzielnie - pisałem o tym kiedyś tam...chociaż ... podejrzewam coś innego jeśli idzie o krakówek i umowę pomiędzy PO i PiS w tym mieście.
  - Do "jk 1962" - katolickie sumienie nie przeszkadzało gdy Piecha nie ministrował aby ... SKROBAŁ ( i to sporo); świętym został jak coś "przeskrobał" i kaska przestała płynąć...
  - A tak w ogóle to mam pytanie do sumiennego katolika Gowina o - BRACI MNIEJSZYCH - jak to katolicy nazywają zwierzęta. JAKOŚ PAN GOWIN NIE WZBRANIA SIĘ PRZED JEDZENIEM JAJEKPOD RÓŻNĄ POSTACIĄ A TO PRZECIEŻ NIC INNEGO JAK ŻYCIE POCZĘTE!!!!- braci mniejszych.... Żreć i cmokać, mlaskać, cmokać, rozłupywać, kroić, przypiekać,parzyć wrzątkiem, walić wałkiem,pałką, tłuczkiem - ŻYCIE POCZĘTE (!!!) bo zapłodnione, po owulacji...Rozdwojenie jaźni ... i tyle - panie Gowin....>>>
  - 2011 rok a wcześniej pisałem dlaczego JK musi dotrwać do 2014 roku na stołku prezesa PiS .Nie przewidziałem, że w PO Boni wykombinuje ( jako dawny przyjaciel z opozycji " antykomunistycznej" ) przedłużenie stołkowania o nowy wymiar wieku emerytalnego dla prezesa ... Gowin traci cierpliwość - on główny Wallenrod, tajna broń PiS w PO -nie wytrzymał, zagłosował przeciw swojej posadzie ministra w PO.
  Profesor Smolar dojrzał, Grupiński nadal " mydli oczy", głupcy czytają i głosują....

  Cały tekst: wyborcza.pl/1,76842,13459029,Prof__Smolar__Gowin_moze_byc_przywodca_zmodernizowanego.html#ixzz2LxPwNSrd

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje