Szwajcarski milioner chce sprzedać samochód Bonda

24.02.2013 15:26
Aston Martin DB5

Aston Martin DB5 (Fot. WikiCommons)

Szwajcarski milioner Thomas Straumann wystawił na sprzedaż Astona Martina DB5, samochód, który wystąpił w filmach o przygodach Jamesa Bonda "Goldfinger" i "Operacja piorun". Chce za niego 3,4 mln euro - podał "Neue Zuercher Zeitung".
Samochód o numerach rejestracyjnych "JB007" został wystawiony na sprzedaż w salonie dealera marki Aston Martin w Surrey w Wielkiej Brytanii. Straumann, współwłaściciel szwajcarskiej firmy o tej nazwie produkującej implanty dentystyczne, kupił samochód Bonda w 2006 roku na aukcji w Phoenix w USA za 2,7 mln dol.

Pojazd został całkowicie odrestaurowany w Szwajcarii, łącznie z ostrzami wychodzącymi z kół i atrapami karabinów maszynowych ukrytymi za reflektorami. Ma też agregat do produkcji dymu i wysuwaną kuloodporną płytę kryjącą tylną szybę. Z powodu dodatkowego wyposażenia ważącego 400 kg samochód musiał mieć wzmocnione podwozie.

Według gazety restauracja pojazdu zajęła trzy lata - łącznie 3 tys. godz. pracy. Brakuje w nim jednak jednego gadżetu - wyrzucanego fotela, którym kierowca mógłby się katapultować.

Komentarze (16)
Szwajcarski milioner chce sprzedać samochód Bonda
Zaloguj się
 • 1966jerry

  Oceniono 19 razy 7

  qrwa,wziąłbym go nawet bez katapulty ,ale skąd naru... tyle sianka ? on pewnie pali tyle,że po każdej wyplacie musiałbym dopie...ć do Stefczyka po pożyczki .,pewnie pół roku bym wytrwał ,Stefczyk z pewnością krócej,ze mną oczywiście.,

 • vomitorium1

  Oceniono 3 razy 1

  to są ciężkie pieniądze
  (tak była żona
  berlusconiego to musi
  ponad miesiąc oszczędzać)

 • hejadmin1

  0

  A jaki przebieg i czy nie skręcony ?

 • morfeusz_1

  Oceniono 12 razy 0

  niezła cena - Thomas z koniem na głowy się pozamieniał

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje