"Basta Berlusconi!?. Femen zaatakował Berlusconiego [WIDEO]

Ukraińskie feministki zaatakowały Silvio Berlusconiego

Ukraińskie feministki zaatakowały Silvio Berlusconiego (Fot. Cezaro De Luca, Stefano Rellandini / REUTERS)

Aktywistki z ukraińskiego ruchu Femen zaatakowały Silvio Berlusconiego, kiedy ten wychodził z lokalu wyborczego w Mediolanie. Półnagie kobiety krzyczały "Basta Berlusconi!? (Berlusconi - Dość!).
Takie samo hasło aktywistki Femenu miały wypisane na swych nagich piersiach. Akcja trwała ok. dwóch minut. Kobiety rzuciły się w stronę uśmiechniętego byłego premiera Włoch. Szybko jednak zostały obezwładnione przez ochronę i policję. Mimo brutalnego potraktowania nie zniechęciło to ich do przerwania protestu. Odciągane i przykrywane ubraniami wciąż krzyczały "Basta Berlusconi" (Berlusconi - Dość!).

Dziś rano rozpoczęły się we Włoszech dwudniowe wybory parlamentarne. Potrwają do poniedziałku, do godziny 15. W sondażach centroprawica, której przewodzi Silvio Berlusconi, plasowała się na drugim miejscu.Przeciwko Berlusconiemu toczy się proces związany ze słynnymi zabawami nazywanymi bunga-bunga, które organizowano w rezydencji premiera w Arcore pod Mediolanem. Według włoskich mediów prostytutki były opłacane pieniędzmi ze specjalnego konta, a Berlusconi wydał na nie w sumie 2,5 mln euro. Jak się okazało, jedna z zapraszanych przez premiera dziewcząt Karima El-Mahrouk znana jako Ruby miała 17 lat.

W innym procesie, tym razem rozwodowym, sąd nakazał byłemu premierowi Włoch płacenie co miesiąc 3 milionów euro swojej byłej żonie. Poza tym otrzymała ona rezydencję w Macherio koło Mediolanu wartą 76 milionów euro. W wywiadzie telewizyjnym powiedział, że wyrok orzekły trzy "sędzie-feministki i komunistki". Dodał, że tacy sędziowie "prześladują go od 1994 roku". W ten sposób odniósł się do swych licznych spraw sądowych.

Ruch Femen istnieje od 2008 roku. Skupia aktywistki walczące z dyskryminacją kobiet na Ukrainie. Znany jest z prowokacyjnych manifestacji, także za granicą.

Zobacz także
Komentarze (178)
"Basta Berlusconi!?. Femen zaatakował Berlusconiego [WIDEO]
Zaloguj się
 • ostatni_prawdziwy

  Oceniono 279 razy 189

  Berlusconi pewnie nawet ucieszył się z pół nagich Ukrainek piszczących na jego widok.

 • obywatel_nienumerowanej_rp

  Oceniono 201 razy 119

  Wyłapią i wieczorem bunga-bunga zrobią...

 • wmc-33

  Oceniono 169 razy 105

  Młode atrakcyjne kobiety w strojach topless, to chyba nie jest najszczęśliwiej dobrana ekipa do protestu przeciwko staremu satyrowi. Aż dziw, że Silvio ich nie zabrał ze sobą do domu, żeby bliżej poznać i przedyskutować różnice między protestującymi, a nim samym.

 • powierzchnietnace

  Oceniono 122 razy 76

  Powinny spróbować w USA. Chciałbym zobaczyć co by się z nimi stało gdyby zaczęły się szarpań z amerykańską policją :)

 • waldemar591

  Oceniono 92 razy 68

  "...aktywistki walczące z dyskryminacją kobiet na Ukrainie..." wysuwane są na coraz dalsze fronty walki z w/w dyskryminacją.
  Czekamy teraz na toplessowy protest FEMENu np. w Arabii Saudyjskiej (może być Mekka) lub Islamabadzie.
  Tam dopiero kobiety są dyskryminowane.
  Mogą się np. ukraińskie pańcie w okresie hadżdżu przykuć do kamienia Kaba i pokrzyczeć o dyskryminacji kobiet w Islamie.
  To dopiero byłby akt odwagi.

 • pepe_papa

  Oceniono 92 razy 66

  Najpiękniejszy jest ten słowiański akcent: Bierluskoni!

 • nie-tak

  Oceniono 106 razy 52

  Ukraińskie aktywistki by wjechać do EU potrzebują wizy, kto je wynajął do takich celów? Unia się nisko stacza sięga już ręką po rynsztok.

 • ulebyk

  Oceniono 91 razy 49

  Nieźle opłacane pracownice a nie żadne "aktywistki". Dawno rozpracowane i przejrzane ale michnikowe media nadal wpierają swoim tępawym czytelnikom, że to jakaś oddolna inicjatywa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje