Kalisz: "Europa Plus to inicjatywa obywatelska". "Rysiu, nie wciskaj kitu"

Ryszard Kalisz

Ryszard Kalisz (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

- Nie ma podstaw statutowych, żeby mnie wyrzucić z SLD - powiedział w TVN24 Ryszard Kalisz. Swoje rozmowy z Aleksandrem Kwaśniewskim i Januszem Palikotem nazwał "inicjatywą obywatelską, a nie międzypartyjną". - Rysiu, nie wciskaj takiego kitu - skomentował to Eugeniusz Kłopotek z PSL.
Ryszard Kalisz w programie "Kawa na ławę" powiedział, że jeszcze w piątek wieczorem widział się z Leszkiem Millerem. - Widziałem się z nim już po spotkaniu z Januszem Palikotem. Bardzo fajnie sobie pogadaliśmy - przyznał.

Dodał, że "nie ma żadnej wojny z Leszkiem Millerem i nie ma podstaw mieć". - Chodzi o to, by Miller miał na uwadze wyborców, a nie opinię swojego otoczenia. Ja go bardzo o to proszę. To jest dużo ważniejsze dla partii, co myślą wyborcy - powiedział.

Zdaniem Kalisza nie ma podstaw do wyrzucenia go z SLD. - Jaka jest podstawa do wykluczenia mnie z SLD? Partii, którą ja tworzyłem, która powinna działać dla ludzi, a nie dla aparatu partyjnego - pytał. Kalisz tłumaczył, że Europa Plus nie jest inicjatywą między partiami. - To jest inicjatywa pomiędzy obywatelami. - Rysiu, nie wciskaj takiego kitu. Nikt w to nie uwierzy - skomentował Eugeniusz Kłopotek z PSL.

Kalisz pytany był także o pomysł, zgodnie z którym zostanie on wicemarszałkiem Sejmu, po tym jak Wanda Nowicka zostanie namówiona przez Kwaśniewskiego do rezygnacji ze stanowiska wicemarszałka, a on sam zostanie usunięty przez Leszka Millera z SLD. - Nic o tym nie wiem. Nie zależy mi na żadnych funkcjach - odpowiedział Kalisz.

Aleksander Kwaśniewski zadeklarował w piątek po spotkaniu z Januszem Palikotem i Markiem Siwcem, że jest gotowy do współtworzenia wspólnej, centrolewicowej listy do PE. W inicjatywie Europa Plus bierze udział Ryszard Kalisz.

Zobacz także
Komentarze (191)
Kalisz: "Europa Plus to inicjatywa obywatelska". "Rysiu, nie wciskaj kitu"
Zaloguj się
 • tokarrka

  Oceniono 248 razy 178

  ....'' inicjatywa obywatelska '' , ''miliony polaków'' i inne wytarte bzdety ... kawiorowa lewica w swoich jaguarach
  rusza po stołki w Brukseli .

 • jamj

  Oceniono 169 razy 121

  Kalisz : "Europa Plus to inicjatywa obywatelska". "Rysiu, nie wciskaj kitu".
  ========================================================
  Ten to ma bajer obcykany. Dziwne, że nie dodał, że to inicjatywa nie tylko obywatelska, ale i ODDOLNA...

 • 123waz

  Oceniono 243 razy 101

  Kalisz jest cwanym lisem, nielojalny, tylko skierowany na swoja karierę. Bryluje w mediach pod znakiem SLD , ale nigdy nie powiedział o SLD ani jednego pozytywnego zdania , tylko ON ON ON ON . Dzięki panie kłopotek za ten śmiech, gdy Kalisz mówił o "ludziach " , ze to wszystko dla NAS. Pusty smiech, to firma , która chce dla siebie na parę lat apanaży, kasy i brylowania jako celebryty.... Rychu, Ty tłusta twarz, kapiaca tłuszczem, z gauarem w tle -- śmiech. I jeszcze teraz udajesz , że chcesz pozostać w SLD , a ONI Cię wyrzucają. Ty dobrze wiesz, że za takie postępowanie - nie ma innego wyjscia - tylko KALISZ chce byćć nie tylko nielojalnym, ale chytry ! chce zostać jeszcze męczennikiem. Zażenowana jestem, że Kwaśniewski ogłosił to wobec polityka innej partii-dajac następny policzek Millerowi. Spływaj Kalisz z SLD , Twój honor jest tyle co honor Arłukowicza i Joanny Kluzik....

 • dwawiaderka

  Oceniono 140 razy 86

  Ale bzdury!!! Jaka inicjatywa obywatelska...? ROJ - popieram jednomandatowe, JOW, zmieleni.pl TO JEST INICJATYWA OBYWATELSKA.
  Kiedy zmienimy ordynację wyborczą i wprowadzimy Jednomandatowe Okręgi Wyborcze, wtedy mogli mówić cokolwiek o społeczeństwie obywatelskim i obywatelskich inicjatywach

 • mikejar

  Oceniono 228 razy 70

  Ludzie przeciez tu chodzi tylko i WYLACZNIE O KASE. Kwasniewskiemu zamknelo sie koryto u Kulczyka. Byc w Parlamencie Europejskim to dojna krowa , lewe pieniadze , przejazdy i zawsze mozna dorobic do jakiegos stanowiska. Uklady pozostaly tylko trzeba byc w srodku.
  Tu nie chodzi o POLSKE tylko o kase. Mentalnosc komunistyczna Kwasniewskiemu pozostala , on nasiagl za czasow PZPR. Przy okazji Kalisz i Palikot chca sie zalapac. Wiedza ze nie ma przywodcy wiec trzeba sie jakos zabezpieczyc.
  NADAL WYBIERAJCIE KOMUCHOW DO WLADZY TO ZA PARE LAT ,
  BEDZIE POWTORKA Z LAT 80 TYCH I ZNOW NIE BEDZIE DOBRANOCKI

  Polacy to jednak dziwni ludzie , niczego sie nie nauczyli

 • lukki69

  Oceniono 107 razy 63

  jest tylko jedna inicjatywa obywatelska...wymiana elit rządzących,redukcja administracji,zmiany w konstytucji,gruntowne reformy,przywrócenie godności narodowej. panom z pzpr i popisuaru juz dziekujemy...

 • leon.bzykacz

  Oceniono 111 razy 61

  Jeżeli w perspektywie jest JESZCZE WIĘKSZA KASIORA,
  to przymioty takie jak koleżeństwo czy lojalność schodzą u towarzyszy
  (nie tylko, żeby było sprawiedliwiej) na daleki plan.

 • fordysta

  Oceniono 102 razy 54

  ..."Euro + to Inicjatywa obywatelska" ...?!
  Ten tłusty i bezczelny pasożyt-celebryta niech nie wciska obywatelom kitu !
  Pcha sie z Kwasniewskim , Siwcem i Paligniotem po kasę europejską. Ale obywatele już teraz mówią wam: NIE ! ZŁODZIEJE i KRĘTACZE precz od koryt !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje