Kalisz: "Europa Plus to inicjatywa obywatelska". "Rysiu, nie wciskaj kitu"

24.02.2013 11:40
Ryszard Kalisz

Ryszard Kalisz (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

- Nie ma podstaw statutowych, żeby mnie wyrzucić z SLD - powiedział w TVN24 Ryszard Kalisz. Swoje rozmowy z Aleksandrem Kwaśniewskim i Januszem Palikotem nazwał "inicjatywą obywatelską, a nie międzypartyjną". - Rysiu, nie wciskaj takiego kitu - skomentował to Eugeniusz Kłopotek z PSL.
Ryszard Kalisz w programie "Kawa na ławę" powiedział, że jeszcze w piątek wieczorem widział się z Leszkiem Millerem. - Widziałem się z nim już po spotkaniu z Januszem Palikotem. Bardzo fajnie sobie pogadaliśmy - przyznał.

Dodał, że "nie ma żadnej wojny z Leszkiem Millerem i nie ma podstaw mieć". - Chodzi o to, by Miller miał na uwadze wyborców, a nie opinię swojego otoczenia. Ja go bardzo o to proszę. To jest dużo ważniejsze dla partii, co myślą wyborcy - powiedział.

Zdaniem Kalisza nie ma podstaw do wyrzucenia go z SLD. - Jaka jest podstawa do wykluczenia mnie z SLD? Partii, którą ja tworzyłem, która powinna działać dla ludzi, a nie dla aparatu partyjnego - pytał. Kalisz tłumaczył, że Europa Plus nie jest inicjatywą między partiami. - To jest inicjatywa pomiędzy obywatelami. - Rysiu, nie wciskaj takiego kitu. Nikt w to nie uwierzy - skomentował Eugeniusz Kłopotek z PSL.

Kalisz pytany był także o pomysł, zgodnie z którym zostanie on wicemarszałkiem Sejmu, po tym jak Wanda Nowicka zostanie namówiona przez Kwaśniewskiego do rezygnacji ze stanowiska wicemarszałka, a on sam zostanie usunięty przez Leszka Millera z SLD. - Nic o tym nie wiem. Nie zależy mi na żadnych funkcjach - odpowiedział Kalisz.

Aleksander Kwaśniewski zadeklarował w piątek po spotkaniu z Januszem Palikotem i Markiem Siwcem, że jest gotowy do współtworzenia wspólnej, centrolewicowej listy do PE. W inicjatywie Europa Plus bierze udział Ryszard Kalisz.

Zobacz także
Komentarze (191)
Zaloguj się
 • pirex

  Oceniono 1 raz 1

  Jego morda przypomina mi Ojca Tadeusza, obaj równie cynicznie służą swojemu narodowi.

 • justin2312

  0

  Bezgranicznie szczera bezczelność polityków jest porażająca !
  Inicjatywa obywatelska udowodniła zdecydowanie w ostatnich wyborach, że partyjni politycy każdej strategii mogą solidarnie , honorowo i w równych szeregach mogą sobie iść tak gdzie pieprz rośnie . Niech tam szukają zaufania i Mandatu do władzy w państwie.
  Powodzenia !

 • stowarzyszenie-echo

  0

  Musi być lider ....kto dzisiaj nim jest....w SLD?
  Osoba godna zaufania to Kalisz....nie Kwaśniewski,,,,

 • mczes57

  0

  Kalisz to sfrustrowany gość.Tyle lat w polityce i żadnego stanowiska.Nic tylko założy sobie pętelkę.

 • justin2312

  Oceniono 1 raz 1

  To jest już dużej klasy bezczelność mieszać do tego partyjnego dziadostwa OBYWATELI ! Tak samo to wygląda z platformą Obywatelską i zmanipulowanym PRAWEM konstytucyjnym i sprawiedliwością.
  Kpicie sobie szanowni politycy z NARODU- obywateli i wyborców ! tzn w większości bojkotujących wasze demokratyczne wybory do WADZY , Senatu , Sejmu i Parlamentu EU.

 • zoil44elwer

  0

  Credo Grubego Rycha-Coryto ergo sum!

 • hardy1

  Oceniono 1 raz 1

  "Rysiu, nie wciskaj kitu".
  Raz Kłopotek prawdę powiedział.

 • like.a.virgin

  0

  inicjatywa obywatelska ? :-) przecież sam Palikot mówił o wspólnej liście partii, i to partii byłych posłów i ministrów (vide: antypiskopat.blogspot.com/2013/02/rzad-techniczny-inicjatywa-obywatelska.html ). Po co takie "wciskanie kitu"? Naprawdę ktoś jeszcze wierzy, że politycy robią cokolwiek pro publico bono?

 • takisam51

  0

  A jak już "kawiorowa lewica" rozwali SLD, to wówczas w ramach bonusa, zostaną wyzerowani przez POPiS.

  A może Panowie zorganizujecie konwent lewicy w jakimś kościele ?
  Polecam w parafii pod wezwaniem Św. Józefa ~ bo wykwalifikowany robotnik. :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje