Sawicki: Konflikt w PO? To świadoma gra, którą steruje Tusk

Minister rolnictwa Marek Sawicki

Minister rolnictwa Marek Sawicki (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

Zdaniem Marka Sawickiego z PSL konflikt Donalda Tuska z Jarosławem Gowinem, to ?świadoma bardzo dobrze przygotowana gra PO, którą steruje Tusk?. - Gowin ma od premiera ciche przyzwolenie na budowanie silnej pozycji grupy konserwatystów w PO - powiedział w programie Moniki Olejnik w Radiu ZET.
Zdaniem byłego ministra rolnictwa to "ruch, by przyciągnąć niezadowolonych konserwatystów z zarządzania PiS-em, także Solidarną Polską". - Niewykluczone, że taka przebudowa sceny politycznej może nastąpić. Może nastąpić poszerzenie koalicji o konserwatystów - powiedział. Sawicki uważa przede wszystkim, że nie ma konfliktu między Tuskiem a Gowinem.

Sasin: "To pobożne życzenia"

Nie zgodził się z tym Jacek Sasin z PiS. - To jest myślenie życzeniowe, bo dla PSL ta cała sytuacja stanowi śmiertelne zagrożenie. W przypadku przetasowań koalicyjnych może się okazać, że dla ludowców w tej koalicji miejsca nie będzie - powiedział polityk.

Sasin przytoczył "doniesienia mediów", według których Tusk proponował Gowinowi, że jak wyjdzie z PO, to będzie mógł wystartować do Sejmu z listy PSL. - To znaczy, że to Tusk obsadza już miejsca na listach wyborczych PSL - powiedział. Wywołało to zdziwienie nie tylko Sawickiego, ale także Moniki Olejnik. - Jarosław Gowin na listach PSL? - Mam wrażenie, że taki magiel jest w dziennikarstwie, że to się w głowie nie mieści. Siedzą jak te baby - skomentowała.

Protasiewicz: "Może być przebudowa koalicji"

- Odchodzą posłowie frakcji konserwatywnej, Platforma nie ma większości, czy PO nie wyklucza wcześniejszych wyborów? - zapytała dziennikarka Jacka Protasiewicza z PO. - Wtedy każdy scenariusz musi być rozważony. Może być przebudowa koalicji i szukanie wsparcia w parlamencie, na przykład posłów, którzy będą sfrustrowani np. działalnością Ruchu Palikota.

Zdaniem Protasiewicza w RP widać, że "są tacy, którzy źle się czują z takim, a nie innym liderem". - Pytanie, czy lewica wytrzyma tę wojnę, którą rozpętali Kwaśniewski z Palikotem przeciwko Millerowi. Ostatecznością są nowe wybory - powiedział. Jednak według Protasiewicza "wyjście Gowina z PO nie oznacza utraty większości". - Ale nie ma woli rozbijania Platformy - zadeklarował poseł PO.

Olejniczak: "Jest problem Gowina"

Z kolei zdaniem Wojciecha Olejniczka z SLD "w PO jest problem Gowina i to nie tylko z powodu związków partnerskich". - Jeżeli rozpadnie się PO, to będzie nowa jakość. Nie sądzę, by w SLD znaleźli się tacy, którzy chcą PO pomagać - powiedział Olejniczak.

Głos w dyskusji zajął także Tomasz Nałęcz. Jego zadaniem "polityk tej klasy co Gowin nie zniszczy Platformy Obywatelskiej". - Konserwatyści nie mają dokąd iść, dadzą się podporządkować - powiedział doradca prezydenta.

Zobacz także
 • Premier Donald Tusk Tusk: Ws. związków partnerskich Gowin znów miał inne zdanie. Będzie się musiał dostosować do norm PO
 • Donald Tusk, Jarosław Gowin Tusk: Gowin więcej nie przeszkodzi. Jak komuś nie odpowiada w PO, może być poza formacją
 • Jarosław Gowin Gowin: Popełniłem błąd ws. związków partnerskich. Zaskoczyłem premiera
Komentarze (97)
Sawicki: Konflikt w PO? To świadoma gra, którą steruje Tusk
Zaloguj się
 • bioder65

  Oceniono 114 razy 90

  nie pierwszy to raz ,że jest kryzys w jakiejś partii.Skończy się tak jak zawsze.Koryto wszystkich zjednoczy.Ważne żeby jeszcze czerpać profity do wyborów.Uczciwość i przyzwoitość to abstrakcja.

 • tetradrachma

  Oceniono 85 razy 77

  Lubie patrzeć na twarze polskich polityków. Na nich wypisana jest cała prawda.

 • pawel246

  Oceniono 61 razy 57

  Dlaczego ten złodziej i defraudator pieniędzy państwowych nie siedzi jeszcze w więzieniu tylko wypowiada sie na różne tematy w audycjach radiowych?

 • chi_neng1

  Oceniono 85 razy 41

  Gowin, odkad zostal ministrem sprawiedliwosci pomylil role .

  Ni stad ni zowad zaczal nagminnie wchodzic w kompetencje premiera, a co gorsze, uwaza to za slusznie i przynalezne mu.

 • munaciello

  Oceniono 61 razy 35

  Czyli powstanie Platforma Wszechobywatelska, z uniwersalnym programem dla wszystkich wyborców, w którym każdy będzie mógł odnaleźć swoje poglądy: liberałowie i konserwatyści, socjaliści i narodowi prawicowcy, katolicy i wojujący ateiści itp.

  Wygląda to na reaktywację Front Jedności Narodu.

 • maniakon

  Oceniono 41 razy 33

  oj zebyscie wy sie tak skutecznie polska zajmowali jak knuciem przeciwko sobie

 • kniazwitold

  Oceniono 56 razy 30

  Czy każdy pslowiec to musi być idiota?

  Po co w ogóle słuchać takich troli?

 • wlomat1

  Oceniono 30 razy 24

  No to jak - zamiast rozwiązywać problemy kraju premier bawi się w gry POlityczne? Jak to rozumieć? A przy okazji - jak tam p. Sawicki ma się grupa z Elewarra spod znaku - Honolulu, San Francisco, wciąż rosnący udział w zysku? Bo obiło mi się o uszy że te prawie 1,5 mln zł które dodatkowo skasowali oprócz wypasionych pensji nie będą musieli oddawać. Czy to prawda ?>?>?>?>?>?>?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje