Sawicki: Konflikt w PO? To świadoma gra, którą steruje Tusk

24.02.2013 10:42
Minister rolnictwa Marek Sawicki

Minister rolnictwa Marek Sawicki (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

Zdaniem Marka Sawickiego z PSL konflikt Donalda Tuska z Jarosławem Gowinem, to "świadoma bardzo dobrze przygotowana gra PO, którą steruje Tusk". - Gowin ma od premiera ciche przyzwolenie na budowanie silnej pozycji grupy konserwatystów w PO - powiedział w programie Moniki Olejnik w Radiu ZET.
Zdaniem byłego ministra rolnictwa to "ruch, by przyciągnąć niezadowolonych konserwatystów z zarządzania PiS-em, także Solidarną Polską". - Niewykluczone, że taka przebudowa sceny politycznej może nastąpić. Może nastąpić poszerzenie koalicji o konserwatystów - powiedział. Sawicki uważa przede wszystkim, że nie ma konfliktu między Tuskiem a Gowinem.

Sasin: "To pobożne życzenia"

Nie zgodził się z tym Jacek Sasin z PiS. - To jest myślenie życzeniowe, bo dla PSL ta cała sytuacja stanowi śmiertelne zagrożenie. W przypadku przetasowań koalicyjnych może się okazać, że dla ludowców w tej koalicji miejsca nie będzie - powiedział polityk.

Sasin przytoczył "doniesienia mediów", według których Tusk proponował Gowinowi, że jak wyjdzie z PO, to będzie mógł wystartować do Sejmu z listy PSL. - To znaczy, że to Tusk obsadza już miejsca na listach wyborczych PSL - powiedział. Wywołało to zdziwienie nie tylko Sawickiego, ale także Moniki Olejnik. - Jarosław Gowin na listach PSL? - Mam wrażenie, że taki magiel jest w dziennikarstwie, że to się w głowie nie mieści. Siedzą jak te baby - skomentowała.

Protasiewicz: "Może być przebudowa koalicji"

- Odchodzą posłowie frakcji konserwatywnej, Platforma nie ma większości, czy PO nie wyklucza wcześniejszych wyborów? - zapytała dziennikarka Jacka Protasiewicza z PO. - Wtedy każdy scenariusz musi być rozważony. Może być przebudowa koalicji i szukanie wsparcia w parlamencie, na przykład posłów, którzy będą sfrustrowani np. działalnością Ruchu Palikota.

Zdaniem Protasiewicza w RP widać, że "są tacy, którzy źle się czują z takim, a nie innym liderem". - Pytanie, czy lewica wytrzyma tę wojnę, którą rozpętali Kwaśniewski z Palikotem przeciwko Millerowi. Ostatecznością są nowe wybory - powiedział. Jednak według Protasiewicza "wyjście Gowina z PO nie oznacza utraty większości". - Ale nie ma woli rozbijania Platformy - zadeklarował poseł PO.

Olejniczak: "Jest problem Gowina"

Z kolei zdaniem Wojciecha Olejniczka z SLD "w PO jest problem Gowina i to nie tylko z powodu związków partnerskich". - Jeżeli rozpadnie się PO, to będzie nowa jakość. Nie sądzę, by w SLD znaleźli się tacy, którzy chcą PO pomagać - powiedział Olejniczak.

Głos w dyskusji zajął także Tomasz Nałęcz. Jego zadaniem "polityk tej klasy co Gowin nie zniszczy Platformy Obywatelskiej". - Konserwatyści nie mają dokąd iść, dadzą się podporządkować - powiedział doradca prezydenta.

Zobacz także
Komentarze (97)
Zaloguj się
 • moro0

  0

  www.wiocha.pl/865711,Ja-uwielbiam-ja-ona-tu-jest-i-tanczy-dla-mnie
  Co za porażka.

 • artefakt-13

  Oceniono 3 razy -1

  ... A ja przepowiadam: "że ... w następnych , za trzy lata wyborach,...na pewno nie wygra PIS, ani z Jarosławem Kaczyńskim na czele, ani z prof. Glińskim, może też przegrać i Platforma Obywatelska, z Tuskiem I Gowinem, ale na pewno wygra (och, jak bym chciał), "Europa plus" z Aleksandrem Kwaśniewskim ".. Będzie hit!

 • ryszard-2

  Oceniono 3 razy -1

  Już niedługo Palikot i spółka zrobią porządek z dotychczadsowymi dysponentami życia politycznego w Polsce.Jest coraz więcej niezadowolonych młodych ludzi ,którzy dość mają Millerów,Żelichowskich,Zychów kłamliwych Tusków i fałszywych Kaczyńskich.Początek będzie przy wyborach do Europarlamentu.To już w przyszłym roku.

 • krak15

  Oceniono 3 razy -1

  Prawdopodobnie odbywa się na naszych oczach przebudowa sceny politycznej w Polsce.
  Palikot, zrażając do siebie wiele środowisk centrolewicy (zwłaszcza ruchy kobiece) popełnił samobójstwo polityczne, któremu nawet Kwaśniewski nie będzie mógł zapobiec.
  Skorzysta na tym Miller oraz Tusk, który po pozbyciu się konserwatystów z PO przesunie Platformę w kierunku centrolewicy (światopoglądowej) i podzieli się z Millerem elektoratem po Palikocie.
  Z kolei konserwatyści z PO, po wyjściu z Platformy będą mieli szansę utworzyć stosunkowo silne ugrupowanie centroprawicowe, być może w oparciu o struktury polityczne PSL. Znajdą się tam również Giertych, Marcinkiewicz, Kamiński, Rokita, Niesiołowski itp. Początkiem ideologicznym tego ugrupowania jest nowo powstały Instytut Myśli Państwowej.
  W chwili obecnej konserwatyści po wyjściu z PO utworzą nowy klub w sejmie, który będzie uczestniczył w dotychczasowej koalicji PO i PSL, będąc z nimi w zgodzie ze wszystkim, za wyjątkiem kwestii światopoglądowych.
  A w przyszłości będzie rządzić nadal Platforma w koalicji na zmianę z SLD oraz nowym ugrupowaniem konserwatywnym. A PiS na zawsze pozostanie populistyczno-prawicowym ugrupowaniem opozycyjnym.

 • rabin_szechter

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Sawicki jak na ministra przystało zadbał o własny interes i w pobliżu Siedlec ma własny ośrodek rehabilitacyjny współpracujący ze szpitalami.

 • alkana11

  Oceniono 3 razy -3

  Odszczepieńcy PO z moralnością PiSowskich ujadaczy, wiedząc ,że jużnie zmieszczą sie pośród diabłów na głowce od szpilki PIS, niepostrzeżenie zagnieździli sie ja główce szpilki PO,którą wnet by opanowali. Tusk widac facet z jajami,i sprawę stawia krótko albo bezwzględne posłuszeństwo albo na bruk. Wnet-/ ta wyłamująca się orda katolików " w razie potrzeby(własnej rzecz jasna) skuliła ogonki i zaczyna lizać na powrót zadek samca alfa Tuska.!!
  Poznałem Tuska na tyle,ze wiem iż los tych zdrajców jest [przesądzony. Zdrady rzecz jasna sie nie wybacza!!!
  Do kloaki z nimi. Niech ich inni przygarną np. Solidarne trio Kurski,Cymański, Zioboro i dwie drugie damy Rydzykowego elektoratu-Kępa z Wróblową.
  JEsem wielce podbudowany faktem ,że wreszcie Aleksander Kwaśniewski zrozumiał,że z Millerem jak z Hitlerem dogadać sie nie można i postawił na lewicę tę waściwą. Lewica w kolejnych wyborach zwycięży

 • domektomek

  Oceniono 4 razy 2

  Żona "Mira" kradła futra w USA?
  Tagi: żona, USA, policja, Miro, kradzież, Janina D., Jail Base, futra, Floryda, Drzewiecki
  Dodano: 23.02.2013 [12:22]
  Żona "Mira" kradła futra w USA? - niezalezna.pl
  foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
  Na Florydzie żona byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego została aresztowana za próbę kradzieży futer ze sklepu. Kobieta wyszła z aresztu za kaucją i teraz czeka na proces.

  Wszystko wskazuje na to, że żona "Mira" nie działała sama. Towarzysząca jej partnerka Roberta Janowskiego także została aresztowana. Reporterzy „Faktu” dotarli do policyjnych raportów, z których wynika, że 5 grudnia 61-letnia Janina D. i 39-letnia Monika G. pojawiły się w sklepie marki Neiman Marcus w jednym z centrów handlowych w mieście Fort Lauderdale na Florydzie. Bacznie obserwująca dwie kobiety funkcjonariuszka ochrony zeznała, że w pewnej chwili zauważyła jak zaczęły one usuwać czujniki z futer i pakować ubrania do płóciennej torby. Gdy Janina D. i Monika G. chciały już opuścić sklep i „przekroczyły wszystkie kasy, nie próbując płacić”, zatrzymała je ochrona, a na miejsce została wezwana policja.

  Początkowo młodsza kobieta rzekomo przepraszała i zapewniała, że „próbowała wziąć tylko jedno” z czterech upchanych w torbie futer. Później jednak zmieniła linię obrony i stwierdziła, że nic złego nie zrobiła. Z kolei żona "Mira" do końca zachowała zimną krew i oświadczyła, że nic nie powie, dopóki nie zjawi się jej prawnik.

  Policja uznała, że w obliczu jednoznacznych relacji ochrony sklepu i wobec niekonsekwencji w zeznaniach zatrzymanych kobiet, należy im postawić zarzut kradzieży trzeciego stopnia. Po wyjściu z aresztu za kaucją panie czekają teraz na proces. Grozi im nawet do 5 lat więzienia.

  Informacja o Janinie D. znalazła się już w wyszukiwarce osób aresztowanych w USA - Jail Base:

 • markusv

  0

  Nic dziwnego, ze gowno w ministerstwach sie robi, gdy poswieca sie czas na takie taktyki, gierki i wojenki. Co za obrzydliwe srodowisko szerszeni i skorpionow! Brrr...

 • lech2011

  0

  bla, bla, bla.
  Można tak bez końca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje