"Sławny rosyjski aktor" Gerard Depardieu chce otworzyć restaurację w Rosji

23.02.2013 21:42
Gerard Depardieu pokazuje paszport z pieczątką zezwalającą na zameldowanie

Gerard Depardieu pokazuje paszport z pieczątką zezwalającą na zameldowanie (Fot. STRINGER/RUSSIA REUTERS)

Gerard Depardieu, który oficjalnie zameldował się dziś w swojej nowej ojczyźnie, Rosji, zamierza otworzyć tam restaurację. Ma ona powstać w Sarańsku, przy ulicy Demokratycznej, gdzie aktor jest zameldowany.
W sobotę w teatrze w Sarańsku, stolicy republiki Mordwy, około 650 km na południe od Moskwy, odbyła się uroczystość, podczas której gwiazdor francuskiego kina został tam zameldowany i otrzymał pieczątkę w nowym paszporcie. Oficjalnie mieszka on teraz na ulicy Demokratycznej 1 w domu Nikołaja Borodaczewa, szefa rosyjskiego archiwum filmowego.

- Dla mnie zameldowanie tu nie jest tylko formalnością. Zamierzam tu często bywać - powiedział po uroczystości Depardieu, dodając, że chce otworzyć restaurację, do której pracujący ludzie będą mogli wpaść coś przekąsić.

Zamieszka jednak gdzieś indziej?

Jednak według doniesień rosyjskich mediów uchodźca podatkowy będzie przede wszystkim mieszkał we wsi Biełyje Stołby pod Moskwą. Depardieu, który również w swojej nowej ojczyźnie pragnie uchodzić za znawcę kuchni, ma już kilka restauracji w rodzimej Francji.

- Wszystkim powtarzam, że Rosja jest otwartym krajem z wspaniałymi tradycjami i bogatą kulturą - podkreśla Depardieu. - Aby móc sobie wyrobić zdanie, trzeba tu być i nie można powtarzać przestarzałych uprzedzeń - dodaje.

Nauczy się rosyjskiego?

Aktor, który niedawno otrzymał rosyjskie obywatelstwo z rąk prezydenta Rosji Władimira Putina, po raz kolejny obiecał nauczyć się rosyjskiego. Najpierw chce jednak dobrze poznać kraj i ludzi. Według informacji rosyjskich mediów aktor, znany m.in. z roli Obeliksa w serii filmów opartych na popularnym francuskim komiksie, chciałby też zapolować w Mordwie na dziki.

Depardieu we Francji zarzuca się, że opuścił ojczyznę, by nie płacić 75-procentowego podatku dla bardzo zamożnych. Prezydent Putin, który nazwał go swoim przyjacielem, na początku roku wydał dekret nadający aktorowi rosyjskie obywatelstwo.

Zobacz także
Skomentuj:
"Sławny rosyjski aktor" Gerard Depardieu chce otworzyć restaurację w Rosji
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje