Korea Północna straszy USA i Koreę Południową. "Czeka was straszliwe zniszczenie"

23.02.2013 11:31
Karykatura Kim Dzong Una

Karykatura Kim Dzong Una (Fot. Ahn Young-joon AP)

Korea Północna ostrzegła armię USA, że jeżeli jej wspólne ćwiczenia z Koreą Południową są początkiem agresji, to czeka je "straszliwe zniszczenie". Informację tę przekazał telefonicznie Pak Rim-su, główny delegat północnokoreańskiej misji wojskowej, dowódcy amerykańskich sił w Korei Płd., gen. Jamesowi Thurmanowi.
Wojska amerykańskie i południowokoreańskie mają przeprowadzić wspólne ćwiczenia w marcu. Zmobilizowano na nie łącznie 210 tys. żołnierzy. Odbędą się na lądzie, w powietrzu i na morzu. - Jeśli rozpoczniecie tymi manewrami wojnę, wasz los będzie wisiał na włosku. Pamiętajcie, że ci, którzy wszczynają konflikty, są skazani na straszne zniszczenie - ostrzegł Pak Rim-su.

Groźny Korei Północnej to kolejny przykład zaostrzającej się sytuacji na Półwyspie Koreańskim. Na początku lutego Korea Północna przeprowadziła kolejną próbę atomową, co spotkało się z potępieniem całego świata. Obie Koree są praktycznie w stanie wojny od 1950 roku. Obecnie trwa między nimi rozejm, ale pokoju nigdy nie podpisano.

USA i Korea Południowa regularnie przeprowadzają manewry. Przedstawiciele tych państw wyjaśniają, że mają one charakter defensywny. Ostatnio w czasie debaty w ONZ Korea Północna groziła Południowej "ostatecznym zniszczeniem".

Zobacz także
Komentarze (145)
Zaloguj się
 • tomek693

  0

  Korea mała.Jak walną w sąsiadów a wiatr powieje w drugą stronę?Gdze pojdzie opad radioaktywny?

 • amur-49

  0

  Trzeba było to bagno rozpieprzyć ze dwadzieścia lat temu. Teraz już za łatwo się nie da. Korea północna ma broń atomową i choć jej pewnie jeszcze niewiele, ale żeby np. Seul z dymem puścić wystarczy. Zachód jak już wiele razy w historii się zdarzyło okazal się głupcem, który myśli, że wrzód trzeba głaskać, a nie wycinać, i to zawczasu, póki się nie rozrosl.

 • kola

  Oceniono 2 razy 0

  Korea Płn. dysponuje dziś ok. 10-12 głowicami atomowymi, przy ok. 600-800 rakietach balistycznych mogących sięgnąć cele na terenie całego półwyspu i ok. 300-400 potrafiących razić cele w Japonii.

  Oprócz broni jądrowej dysponuje również bliżej nieznaną ilością broni biologicznej i broni chemicznej. Szacuje się, że w momencie rozpoczęcia konfliktu przez którąkolwiek ze stron Korea Płn. będzie w stanie otworzyć ogień na drugą stronę granicy z ok. 13-16 tys. stanowisk artyleryjskich (działa, haubice, katiusze etc.) na całej długości linii demarkacyjnej, których pociski również mogą przenosić ładunki niekonwencjonalne - bio i chem.

  Jakieś pomysły jak uchronić się przed taką nawałą ognia, matoły? /@critto - Gwiazdę Śmierci i lasery możesz sobie między bajki włożyć ;>

 • razb1947

  Oceniono 4 razy -2

  Już nadszedł czas na danie nauczki dla Korey Płn.

 • alexy-dwa

  Oceniono 6 razy -2

  Myślę że parę pocisków balistycznych wysłanych w stronę Korei Północnej powinno załatwić sprawę.

 • komunikat.4

  Oceniono 10 razy 2

  ilu tu durni pisze posty typu "dać Kimom nauczkę". Czy naród tak boleśnie doświadczony w czasie II wojny światowej może mieć takich przygłupów? Dziwne ale jak widać może. A może się mylę i to agenci mosadu lub CIA sie poszywają pod naszych rodaków?

 • mobbay

  Oceniono 6 razy -2

  Troche atomówek i USA przestanie istnieć tak samo jak Korea Północna wytłuką się nawzajem to nie będzie walka ludzi.tylko bombki będą spadać z nieba.

 • hulajnoga123

  Oceniono 10 razy -2

  A komentarze rodakow na temat Polnocnej Korei smieszne bo akurat armia tego panstwa rozpirzylaby armie PL-u w kilka godzin (oczywiscie zakladam zero pomocy niemieckiej czy amerkanskiej)

 • hulajnoga123

  0

  W 1-szym akapicie gdzie jest mowa o osobach reprezentujacych dwie opozyjne strony, jest to tak ujete, ze nie wiadomo kto komu grozi. Polacy maja talent, wyslalbym ich do UN, stworzyliby taki chaos, ze nikt z nikim i kazdy z kazdym bylby w konflikcie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje