Bp Libera: Europę opanowała straszna ideologia rozkładu rzeczywistości: człowieka, małżeństwa

23.02.2013 10:12
Biskup płocki Piotr Libera

Biskup płocki Piotr Libera (Fot. Piotr Augustyniak / Agencja Gazeta)

- Europę opanowała straszna ideologia - ideologia dekonstrukcji, czyli rozkładu rzeczywistości: człowieka, małżeństwa, narodu, prawa, moralności, sztuki - mówił wczoraj podczas dziękczynnej Eucharystii za pontyfikat papieża Benedykta XVI bp Piotr Libera.
- Dziękujemy Ojcu Świętemu za jego krystaliczną naukę wiary i bezkompromisowy sprzeciw wobec współczesnego relatywizmu, za jego zmaganie się o duszę sekularyzującej się Europy - mówił wczoraj bp Piotr Libera. Podkreślał, że tą Eucharystią Kościół płocki dziękuje Ojcu Świętemu za to, że cechował go sprzeciw wobec ,,pewników współczesnego relatywizmu". Także za to, że walczył o duszę coraz bardziej zsekularyzowanej Europy.

- Dziś Europę opanowała inna, choć w swoich skutkach być może równie straszna ideologia - ideologia dekonstrukcji, czyli rozkładu rzeczywistości: człowieka, małżeństwa, rodziny, narodu, prawa, moralności, sztuki. Dziękujemy Benedyktowi XVI za jego wielką troskę o Kościół - mówił hierarcha.

Przypomniał, że - żegnając się z Polską 28 maja 2006 r. na krakowskich Błoniach - Benedykt XVI nawiązywał do słynnego wołania Jana Pawła II z 1979 r.: ,,Musicie być mocni (...). Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara! Musicie być mocni mocą wiary! Musicie być wierni! Dziś tej mocy bardziej wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów". Bp Libera, jako ówczesny sekretarz KEP i organizator papieskiej pielgrzymki do Polski, czytał je w Krakowie w imieniu papieża.

Benedykt XVI ogłosił swoją decyzję o abdykacji 11 lutego. Papież ustąpi 28 lutego. Nieoficjalnie media podają, że konklawe, na którym wybrany zostanie nowy papież, mogłoby rozpocząć się 10 marca lub nawet kilka dni wcześniej. Jako możliwą datę inauguracji nowego pontyfikatu wskazuje się 19 marca.

Zobacz także
Komentarze (247)
Zaloguj się
 • gold_berg

  Oceniono 2 razy 2

  Religia to kaganiec wiary!!!
  …czym innym jest WIARA, a czym innym jest RELIGIA. WIARA wzmacnia, RELIGIA dzieli, jątrzy i jest źródłem podziałów, konfliktów i wojen. Protest wymierzony w zakłamaną religię i zakłamanych duchownych nie jest walką z wiarą. To religie niszczą wiarę.
  Bóg jest w nas! Precz z papieżem na złoconym tronie i biskupami w marmurowych pałacach!...

 • gold_berg

  Oceniono 1 raz 1

  Nie polecam fanatykom!!!
  POLECAM DOCIEKLIWYM, aby mieć własne zdanie.
  Szeroko otworzysz oczy!

  Yallop David "W imieniu Boga",
  Paul L. Williams "Watykan zdemaskowany"

  chomikuj.pl/kaska23/ebook/Paul+L.+Williams+-+Watykan+zdemaskowany.pdf
  chomikuj.pl/Viki55/Tajemnice/David+Yallop+-+W+imieniu+Boga,344566157.pdf

 • gold_berg

  Oceniono 1 raz 1

  ubrał diabeł ornat i na mszę ogonem dzwoni...

 • gold_berg

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Libera, nim pan zacznie morały prawić poczyta pan Pismo Św.:
  ------------------------------------------------------------------------------------
  Jeśli ktoś naucza inaczej i nie trzyma się zdrowych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z pobożnością, jest nadęty, niczego nie pojmuje, lecz choruje na dociekania i słowne utarczki. Z nich rodzą się: zawiść, sprzeczka, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia, ciągłe spory ludzi o wypaczonym umyśle i którym brak prawdy - ludzi, którzy uważają, że pobożność jest źródłem zysku. Wielkim zaś zyskiem jest pobożność wraz z poprzestawaniem na tym, co wystarczy. Nic bowiem nie przynieśliśmy na ten świat; nic też nie możemy [z niego] wynieść. Mając natomiast żywność i odzienie, i dach nad głową, bądźmy z tego zadowoleni! A ci, którzy chcą się bogacić, wpadają w pokusę i w zasadzkę oraz w liczne nierozumne i szkodliwe pożądania. One to pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie. Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy. Za nimi to uganiając się, niektórzy zabłąkali się z dala od wiary i siebie samych przeszyli wielu boleściami. (1 List do Tymoteusza 5: 1-12, Biblia Tysiąclecia)

 • gold_berg

  Oceniono 2 razy 2

  ????????????????????????????????????????????????
  Czyż Jezus nie zalecał obżarstwa i pijaństwa, aby rosły bebechy? Jezus mieszkał w marmurowym pałacu, siadał na złoconym tronie, a w koło biegała służba, kamerdynerzy. Przecież był noszony w lektyce i to najnowszym modelu. Czcił wizerunki boże w obrazach. Nie płacił podatków. Mało tego, obłożył biednych swoim podatkiem tzw. dziesięciną. Mieszał się do polityki i kolaborował z najeźdźcami. Był pazerny na władzę. Miał się za pan brat z gangami - prał im srebrniki z handlu bronią, narkotykami i prostytucji. Ponadto, żeby mieć jeszcze większy przepych, handlował ziemią, a do tego w ramach relaksu, Jezus i jego apostołowie, molestowali i gwałcili - więc dlaczego się czepiamy? Ale czy takie wyobrażenie miał Jezus o swoim kościele? Ileż w takim razie ma wspólnego sekta tzw. kościoła katolickiego z chrześcijaństwem? Wiara jest zbyt święta, jest zbyt ważna, aby mogła być powierzona zakłamanym facetom, którzy sprzysięgli się, by wdeptać w błoto posłanie Chrystusa, i w realizacji swego spisku osiągnęli sukces o rozmiarach budzących trwogę. Najwyższa pora rozwiązać konkordat, a majątek czarnej mafii przekazać na cele społeczne!

 • misiupisiu2

  Oceniono 4 razy -4

  KTO NAS ATAKUJE? - MOIM ZDANIEM: Moim zdaniem, atakuje nas "nasz" własny rząd, na zlecenie i przy współudziale Izraela! Tak, moim zdaniem, wygląda polska rzeczywistość, od 2010 r. ! >>>>> kacpro.salon24.pl/489115,jestes-nazista-nie-wierzysz-jak-oberwiesz-palka-to-uwierzysz >>> * Przegldanie tej i innych moich notek jest filtrowane. Jeśli strona otworzy się bez tekstu/zablokowana, kliknij na biało-czerwoną ikonę “Salon 24.pl”, w lewym górnym rogu. Po otwarciu się nowego okna, w prawym górnym rogu wyłącz filtr.

 • poznaniak42

  Oceniono 2 razy 2

  A moze te odowe moralna kosciol zamiast kryc wszystkie swoje sprawki, zamiast isc w zaparte i wszyskiemu zaorzeczac zaczal by od " posprzatania swojego podworka" To juz nie te czasy kiedy wierni kazdy przekaz z ambony traktowali jako prawde objawiona tym bardziej ze ludzie zaczeli glosno mowic a nawet sie buntowac kiedy slysza ze " biale jest czarnem a czarne jest buale"

 • skazuk

  Oceniono 4 razy 2

  Kleska,zdrada,uklady okropnosc,zboczenie,pedofile w okolo,rozklad,strasznosc,beznadzieja,bieda,cierpienie,rozpusta i ja sie pytam po jaka cholere nalezec do KK skoro zycie moze byc piekne a radosc i usmiech codziennoscia .

 • ciotka_ltd

  Oceniono 5 razy 3

  Czy biskupowi do tepego lba nie przyszlo, ze caly swiat juz wie, ze przyczyna abdykacji Benedykta byly skandale w KK? Od prania szmalu mafii, po homoseksualne i pedofilskie lobby?
  A wiec orturlaj sie, klecho, bo zapewne sa wsrod tych twoich poboznych baranow takze i ci, co jakies jezyki obce znaja...
  A morale strarej Europy ma sie wcale dobrze - postawila na milosc, jaka by ta nie byla. I nie urzadza sie tu panstwowych pogrzebow z salwa honorowa nawet i ojcom premierow i prezydentow (vide: pogrzeb ojca Camerona), a nie tylko ojcom biznesmenow-zlodziei, jak w przypadku pogrzebu starego Kulczuka.
  Amen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje