Bp Libera: Europę opanowała straszna ideologia rozkładu rzeczywistości: człowieka, małżeństwa

23.02.2013 10:12
Biskup płocki Piotr Libera

Biskup płocki Piotr Libera (Fot. Piotr Augustyniak / Agencja Gazeta)

- Europę opanowała straszna ideologia - ideologia dekonstrukcji, czyli rozkładu rzeczywistości: człowieka, małżeństwa, narodu, prawa, moralności, sztuki - mówił wczoraj podczas dziękczynnej Eucharystii za pontyfikat papieża Benedykta XVI bp Piotr Libera.
- Dziękujemy Ojcu Świętemu za jego krystaliczną naukę wiary i bezkompromisowy sprzeciw wobec współczesnego relatywizmu, za jego zmaganie się o duszę sekularyzującej się Europy - mówił wczoraj bp Piotr Libera. Podkreślał, że tą Eucharystią Kościół płocki dziękuje Ojcu Świętemu za to, że cechował go sprzeciw wobec ,,pewników współczesnego relatywizmu". Także za to, że walczył o duszę coraz bardziej zsekularyzowanej Europy.

- Dziś Europę opanowała inna, choć w swoich skutkach być może równie straszna ideologia - ideologia dekonstrukcji, czyli rozkładu rzeczywistości: człowieka, małżeństwa, rodziny, narodu, prawa, moralności, sztuki. Dziękujemy Benedyktowi XVI za jego wielką troskę o Kościół - mówił hierarcha.

Przypomniał, że - żegnając się z Polską 28 maja 2006 r. na krakowskich Błoniach - Benedykt XVI nawiązywał do słynnego wołania Jana Pawła II z 1979 r.: ,,Musicie być mocni (...). Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara! Musicie być mocni mocą wiary! Musicie być wierni! Dziś tej mocy bardziej wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów". Bp Libera, jako ówczesny sekretarz KEP i organizator papieskiej pielgrzymki do Polski, czytał je w Krakowie w imieniu papieża.

Benedykt XVI ogłosił swoją decyzję o abdykacji 11 lutego. Papież ustąpi 28 lutego. Nieoficjalnie media podają, że konklawe, na którym wybrany zostanie nowy papież, mogłoby rozpocząć się 10 marca lub nawet kilka dni wcześniej. Jako możliwą datę inauguracji nowego pontyfikatu wskazuje się 19 marca.

Zobacz także
Komentarze (247)
Bp Libera: Europę opanowała straszna ideologia rozkładu rzeczywistości: człowieka, małżeństwa
Zaloguj się
 • sir_fred

  Oceniono 336 razy 252

  No tak, bo przecież najlepsza była ideologia inkwizycji, palenia czarownic i heretyków. Złote czasy. Dziś najlepsza za to jest ideologia ukrywania pedofilii wśród księży i bagatelizowania wszelkich wyskoków tych "sług bożych", jak np. tego cudacznie wystrojonego ścierwa w limuzynie, które prześladowało wykonującego swoje obowiązki policjanta...

 • 99venus

  Oceniono 273 razy 211

  a co tu komentować-facet nie ma kontaktu z rzeczywistością.
  kogo obchodzi to ględzenie?

 • fjan

  Oceniono 209 razy 175

  Co nie chcą już nosić biskupów w lektykach ?? A to niewdzięcznicy. Zamiast podsyłać dzieci księżom i biskupom oraz przynosić dużo kasy to oni tylko krytykują. Tak być nie może. Czekamy na powołanie inkwizycji w Polsce.

 • jaklucz

  Oceniono 202 razy 168

  Ma rację biskup: zaczynają się czasy dekonstrukcji rzeczywistości. Szkoda, że zapomniał dodać, że owa rzeczywistość polega na bezkarności pedofili w sutannach, machlojkach finansowych Kościoła, robieniem z Polski skansenu - pośmiewiska całego cywilizowanego świata.
  Kościół w naszym kraju już zaczyna ponosić konsekwencje wieloletniego działania na szkodę Polski. I tego czarna mafia znieść nie może, więc ujada ze strachu i wściekłości.

 • jerzysm42

  Oceniono 160 razy 132

  Libera mówił do swoich.
  Jeśli wierzą temu oszustowi w kolorowej sukience, to ich problem.

 • bilbord0

  Oceniono 125 razy 109

  kto lekceważy własne nauki?zarządzenia? boskie prawo? Przykład idzie z góry, dół się przystosowuje.

 • andrzej.ablaze

  Oceniono 128 razy 100

  alleluja i .....od tyłu !!!

 • mirco1962

  Oceniono 53 razy 49

  Jak napisała w grudniu „Gazeta Wyborcza", powołując się m.in. na źródła w CBA, pochodzący ze Śląska bp Libera był w analizowanym przez prokuraturę okresie w stałym kontakcie z Jackiem D. Z billingów ma wynikać, że w latach 2007-08 kontaktowali się przynajmniej kilka razy w miesiącu. "Hierarcha widywał się także z miliarderem na spotkaniach rodzinnych, a na członka Komisji Majątkowej powołał szefową biura zarządu Famuru, firmy należącej do D.” – napisała "GW". Według "Gazety" CBA odkryło też, że mieszkająca w Katowicach bratanica bp. Libery w grudniu 2006 r. za 110 tys. zł kupiła działkę w miejscowości Bobrowniki, mimo że nie miała tylu pieniędzy, a nawet takiej zdolności kredytowej. Pomóc jej miała poznana przygodnie w kościele pracownica Famuru, która zgodziła się wziąć na siebie połowę kredytu. Pięć miesięcy później bratanica bp. Libery sprzedała grunt za 430 tys. zł spółce kontrolowanej przez rodzinę Jacka D. Pytany w grudniu o sprawę bp Libera mówił dziennikarzowi „Gazety", że nie wiedział o tej transakcji ani nie nakłaniał do niej ani bratanicy, ani D. Z treści zeznań biskupa wynika, że nie pamięta on, dlaczego do Komisji powołał bliską współpracownicę miliardera oraz że nie wiedział, że skupuje on kościelną ziemię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje