Kalisz poza Sojuszem? Miller: Członek SLD nie może tworzyć innej partii

23.02.2013 09:47
Leszek Miller, Ryszard Kalisz

Leszek Miller, Ryszard Kalisz (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Członek SLD nie może brać udziału w tworzeniu konkurencyjnej partii. Jeśli Kalisz potwierdzi słowa Kwaśniewskiego, że będzie łącznikiem Europy Plus, zostanie usunięty - ostro zapowiedział dziś w radiu RMF FM Leszek Miller. Kalisz bierze udział w inicjatywie Aleksandra Kwaśniewskiego i Janusza Palikota - Europa Plus, która ma wystartować za rok w eurowyborach.
- Aleksander Kwaśniewski postanowił zapisać się do nowego PiS, czyli formacji Palikot i Siwiec. Jestem zażenowany. SLD nie może zniżyć się do poziomu polityki uprawianej przez Palikota. Kwaśniewski, niestety, się zniżył - powiedział w Radiu RMF FM lider SLD. Ostrzegł również, że jeżeli Ryszard Kalisz będzie działał w Europie Plus, to zostanie usunięty z partii. - Nie potrzebujemy łączników z Europą Plus - stwierdził.

- SLD nie zgadza się na pozycję partii, której ktokolwiek cokolwiek dyktuje. Jesteśmy dumni. Nadal proponujemy wspólną listę ludzi lewicy, ale bez ludzi, którzy łamią zasady życia politycznego, którzy uważają, że Nowicka chciała być zgwałcona - podkreślił Miller.

- Angażuję się, i chciałbym, żeby to jasno wybrzmiało, we wspólną listę ludzi lewicy. To powinna być lista Gawkowskiego, Millera i wszystkich ludzi, którzy dzisiaj funkcjonują poza partiami. Lista nie może być ponadpartyjna, a pozapartyjna. Ludzi myślących lewicowo. Ten projekt jest otwarty dla ludzi SLD, dla Leszka Millera. Więcej, to jest szansa dla SLD - mówił z kolei wczoraj w TVN 24 Ryszard Kalisz.

"Niezbędna propozycja dla milionów"

- Mówię o tym od wielu lat. Uważam, że Polska potrzebuje silnej centrolewicy. Tylko współdziałanie tych środowisk może doprowadzić do tego, że dla wyborcy będzie dobra oferta. Trzeba integrować i szukać porozumienia. Moim celem jest stworzenie wspólnej centrolewicowej listy, która na przyszłych wyborach będzie niezbędną propozycją dla milionów polskich wyborców - powiedział wczoraj podczas konferencji prasowej Aleksander Kwaśniewski.

Lista ma grupować szereg partii i organizacji lewicowych. - Gremia mojej partii upoważniły mnie do przekazania panu prezydentowi poparcia - powiedział Janusz Palikot. - Ruch Palikota zawarł w tej sprawie porozumienia z SDPL, Unią Lewicy, Racją Polskiej Lewicy - dodał szef RP. Prowadzi też rozmowy z Unią Pracy, Partią Demokratyczną, Stronnictwem Demokratycznym i Partią Kobiet.

Zobacz także
Komentarze (190)
Zaloguj się
 • moro0

  0

  www.rp.pl/artykul/399852.html

 • 1remus

  0

  Pan Kwaśniewski był " ojcem " LID-u i pamiętamy jak na tym SLD wyszło. A teraz tworzy partię ugrupowanie aby paru facetów dostało duże pieniądze z tej wlaśnie listy. Służba u Kulczyka nie daje prestiżu. Szkoda że Kwaśniewski zapomniał dzięki komu został Prezydentem. Pierwszy raz słyszę by prywatna partia była lewicowa. Myślałam, ze jesteśmy narodem inteligentnym ale to nie prawda. Matoł zostanie matołem. Historia niczego nie uczy patrz co stało się z solidarnością . Ci co dostali posadki do dziś mają "ramiona " kolegów w nosie. Pozdrawiam wszystkich idiotów.

 • klakson49

  Oceniono 1 raz 1

  Miller z przydupasami ze stajni Napieralskiego typu Balt, Gawkowski, Joński i im podobni winni spakować swoje manatki i zniknąć ze sceny politycznej. Czy wy kołki nie dostrzegacie, że Wasz elektorat w terenie brzydzi się Wami. Jeżeli inicjatywa Prezydenta Kwaśniewskiego dojdzie do skutku to nie macie szans na osiągnięcie progu wyborczego. Ludzie z SLD z utęsknieniem tego oczekują.

 • sestinio

  Oceniono 2 razy 0

  Mam pytanie: CZY PRAWDĄ JEST, ŻE PALIKOTY KUPUJĄ KOMENTARZE POD ARTYKUŁAMI O SOBIE?

 • ask70

  Oceniono 1 raz -1

  Kalisz pozazdrościł Borowskiemu! Skonczy jak Borowski !

 • moro0

  Oceniono 2 razy 0

  www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Y0_lGqr9vI0
  Długo już nie pożyją sku...syny czerwone. Jebał ich pies i ich matki , czerwone suczyska.

 • antua43

  Oceniono 1 raz -1

  Co te stare komuchy kombinują? Miler musisz uważać bo już wkrótce zostaniesz skierowany na boczny tor a z tego pobocza nie ma odwrotu.

 • kibic_rudego

  0

  Miller dupoliz Tuska, Kaczora i księży,
  obecnie wredna menda

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje