Kalisz poza Sojuszem? Miller: Członek SLD nie może tworzyć innej partii

Leszek Miller, Ryszard Kalisz

Leszek Miller, Ryszard Kalisz (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Członek SLD nie może brać udziału w tworzeniu konkurencyjnej partii. Jeśli Kalisz potwierdzi słowa Kwaśniewskiego, że będzie łącznikiem Europy Plus, zostanie usunięty - ostro zapowiedział dziś w radiu RMF FM Leszek Miller. Kalisz bierze udział w inicjatywie Aleksandra Kwaśniewskiego i Janusza Palikota - Europa Plus, która ma wystartować za rok w eurowyborach.
- Aleksander Kwaśniewski postanowił zapisać się do nowego PiS, czyli formacji Palikot i Siwiec. Jestem zażenowany. SLD nie może zniżyć się do poziomu polityki uprawianej przez Palikota. Kwaśniewski, niestety, się zniżył - powiedział w Radiu RMF FM lider SLD. Ostrzegł również, że jeżeli Ryszard Kalisz będzie działał w Europie Plus, to zostanie usunięty z partii. - Nie potrzebujemy łączników z Europą Plus - stwierdził.

- SLD nie zgadza się na pozycję partii, której ktokolwiek cokolwiek dyktuje. Jesteśmy dumni. Nadal proponujemy wspólną listę ludzi lewicy, ale bez ludzi, którzy łamią zasady życia politycznego, którzy uważają, że Nowicka chciała być zgwałcona - podkreślił Miller.

- Angażuję się, i chciałbym, żeby to jasno wybrzmiało, we wspólną listę ludzi lewicy. To powinna być lista Gawkowskiego, Millera i wszystkich ludzi, którzy dzisiaj funkcjonują poza partiami. Lista nie może być ponadpartyjna, a pozapartyjna. Ludzi myślących lewicowo. Ten projekt jest otwarty dla ludzi SLD, dla Leszka Millera. Więcej, to jest szansa dla SLD - mówił z kolei wczoraj w TVN 24 Ryszard Kalisz.

"Niezbędna propozycja dla milionów"

- Mówię o tym od wielu lat. Uważam, że Polska potrzebuje silnej centrolewicy. Tylko współdziałanie tych środowisk może doprowadzić do tego, że dla wyborcy będzie dobra oferta. Trzeba integrować i szukać porozumienia. Moim celem jest stworzenie wspólnej centrolewicowej listy, która na przyszłych wyborach będzie niezbędną propozycją dla milionów polskich wyborców - powiedział wczoraj podczas konferencji prasowej Aleksander Kwaśniewski.

Lista ma grupować szereg partii i organizacji lewicowych. - Gremia mojej partii upoważniły mnie do przekazania panu prezydentowi poparcia - powiedział Janusz Palikot. - Ruch Palikota zawarł w tej sprawie porozumienia z SDPL, Unią Lewicy, Racją Polskiej Lewicy - dodał szef RP. Prowadzi też rozmowy z Unią Pracy, Partią Demokratyczną, Stronnictwem Demokratycznym i Partią Kobiet.

Zobacz także
Komentarze (190)
Kalisz poza Sojuszem? Miller: Członek SLD nie może tworzyć innej partii
Zaloguj się
 • szary-polak

  Oceniono 245 razy 137

  Tacy, jak Kalisz, czy Olejniczak , trzymają SLD na powierzchni....Bez nich i im podobnym z SLD, Miller może sobie tylko pogwizdać.....

 • e-komentarz

  Oceniono 159 razy 91

  Nie dokazuj, Leszku, nie dokazuj,
  nie jest z ciebie przecież znowu taki cud.
  Nie od razu, Leszku, nie od razu,
  stopisz Ryśka serca szorstki, zimny lód...

 • mood_indygo

  Oceniono 131 razy 89

  gdyby tak Miller zniknął z SLD może dałoby się na tą partię głosować. Bez Kalisza jesteś Pan zerem. A przypomnij sobie co Joński mówił o pewnej pani minister gdy był przekonany, że ta jest w ciąży - lewicowcy od siedmiu boleści

 • szats69

  Oceniono 107 razy 85

  "Nadal proponujemy wspólną listę ludzi lewicy, ale bez ludzi, którzy łamią zasady życia politycznego, którzy uważają, że Nowicka chciała być zgwałcona - podkreślił Miller."
  -----------------
  Akurat uwierzę, że o to jedno słowo chodzi - nie ośmieszaj się Miller. Sam wiele seksistowskich głupot naopowiadałeś, ale nie będziemy się jak dzieci kłócić o pojedyncze słowa, tylko co chcemy w przyszłości zrobić dla Polski. Wynajdujesz jakieś byle jakie argumenty na siłę - jak PiS. A Kalisza możesz wyrzucić, będzie to lepsze wyjście dla Polski, a straci na tym tylko SLD.

  Grabarz i bloker porozumienia na lewicy musi odejść.

 • dokto

  Oceniono 70 razy 64

  Partia niczym jaspisowa komnata - członek może być tylko w jednej ;)

 • marcin1956

  Oceniono 116 razy 62

  Kiedyś brzmiało to tylko troszeczkę inaczej:
  "Partia to Lenin, Lenin to Partia".
  Czyżby Lesiowi marzyła się powtórka z historii?

 • cleryka

  Oceniono 54 razy 42

  Leszek Miller wyczuł pismo nosem i wie już,że to spisek przeciwko Niemu,a nie samego SLD. Jak długo Kwach będzie ukrywał ten fakt?

 • lukki69

  Oceniono 54 razy 38

  to ci męzczyżni.....orły,sokoły.miernoty...:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje