Palikot: Według badań nasza lista może liczyć na 18-22 proc. poparcia

Janusz Palikot w Sejmie

Janusz Palikot w Sejmie (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Wczoraj Aleksander Kwaśniewski, Janusz Palikot i Marek Siwiec ogłosili powstanie nowej centrolewicowej inicjatywy: Europa Plus. - Lista może liczyć na poparcie między 18-22 proc., to wychodzi z naszych badań - powiedział dziś w TVP Info Palikot.
Lider Ruchu Palikota zastrzegł, że wynik sondażu mógłby być lepszy. - Jest bez SLD. Nie badaliśmy też ostatecznego składu listy, czy znajdą się na niej Ryszard Kalisz i Włodzimierz Cimoszewicz - powiedział Palikot.

Palikot tłumaczył się również z braku Ryszarda Kalisza na wczorajszej konferencji prasowej, gdzie zapowiedziano utworzenie Europy Plus. - Ryszard Kalisz nie może dać pretekstu do szybkiego usunięcia z SLD - stwierdził. Palikot zapewnił, że poseł Sojuszu będzie działał w ramach Europy Plus i będzie łącznikiem inicjatywy m.in. z SLD.

"Niezbędna propozycja dla milionów"

- Mówię o tym od wielu lat. Uważam, że Polska potrzebuje silnej centrolewicy. Tylko współdziałanie tych środowisk może doprowadzić do tego, że dla wyborcy będzie dobra oferta. Trzeba integrować i szukać porozumienia. Moim celem jest stworzenie wspólnej centrolewicowej listy, która na przyszłych wyborach będzie niezbędną propozycją dla milionów polskich wyborców - powiedział wczoraj podczas konferencji prasowej Aleksander Kwaśniewski.

Lista ma grupować szereg partii i organizacji lewicowych. - Gremia mojej partii upoważniły mnie do przekazania panu prezydentowi poparcia - powiedział Janusz Palikot. - Ruch Palikota zawarł w tej sprawie porozumienia z SDPL, Unią Lewicy, Racją Polskiej Lewicy - dodał szef RP. Prowadzi też rozmowy z Unią Pracy, Partią Demokratyczną, Stronnictwem Demokratycznym i Partią Kobiet.

Zobacz także
 • Ryszard Kalisz Kalisz o powrocie Kwaśniewskiego: To jest szansa dla SLD
 • Marek Siwiec, Aleksander Kwaśniewski, Janusz Palikot, czyli Europa Plus Palikot o współpracy z Kwaśniewskim: On jest dźwignią. Kto tego nie widzi, jest mitomanem
 • "Kwaśniewski zawstydziłby Gołotę". Twitter o decyzji byłego prezydenta
Komentarze (216)
Palikot: Według badań nasza lista może liczyć na 18-22 proc. poparcia
Zaloguj się
 • stan-1

  Oceniono 283 razy 115

  Palikot, masz sporą szansę, nie rób głupich wpadek i wal do przodu. Jak pogonisz darmozjadów w czarnych kieckach od wspólnego koryta to poparcie będzie większe.
  Ktoś musi zwrócić uwagę na przestrzeganie konstytucji w naszym kraju.

 • leszekes

  Oceniono 245 razy 111

  Szok.
  Nie spodziewałem się, że tak wielu internautów poprze tą inicjatywę Kwaśniewskiego i Palikota. Myślę, że to może być naprawdę wielka zmiana w polskiej polityce.
  PO i PiS się w bardzo szybkim tempie zużywają... wypalają... Pierwsza z tych partii poparła w rutynę i samouwielbienie, druga została zapędzona w smoleński kozi róg i nie jest zdolna do odzyskania władzy.

  Jeśli Palikot ugryzie się w język i pokaże swoją inteligencję (a inteligentny jest bez dwóch zdań) to wespół z byłym prezydentem może nawet przejąć władzę. Zwłaszcza, że jest jeszcze stojące na boku SLD.

  Będę się przyglądał tej inicjatywie uważnie. Do wyborów jeszcze trochę czasu...

 • enki79

  Oceniono 224 razy 94

  i dobrze. Czas skończyć z tym przechyłem kato prawicowym, który pozbawia debatę publiczną jakiejkolwiek logiki. Czekam na nazwiska kandydatów ale i tak mój głos macie. Powodzenia

 • szary-polak

  Oceniono 102 razy 52

  Jeżeli PO nie pozbędzie się nawiedzonych klerykałów o średniowiecznych poglądach ; Gowin, Godson,Żalek itd
  to skończy jak PiS.....

 • gj61

  Oceniono 120 razy 50

  Problem w tym że, Miller w tej kompanii nie pasuje. I on o tym wie. Teraz jest szefem partii. W Europie Plus będzie nosić teczkę za którymś z Nich (jeżeli dadzą?). Taka jest prawda, ten ledwie wieczorowy technik-włókiennik nigdy nie wyzbył się swojej prowincjonalnej mentalności robola z Żyrardowa. On jeden w tej paczce ma inne poczucie humoru i poziom "yntelygencyj". To bywa obciążeniem, tak więc nie wróżę, aby Pan Miller dołączył do "Ich Troje" jako techniczny. Wokale już są, kapelę i obsługe sceny zmontuje Kalisz. (manager?)
  I co?
  Wygrywają?
  Mój głos Aleksander Kwaśniewski ma (bo to na razie jedyny kandydat który, nie ma powodu by kraść - on nie jest gołodupcem), byle by tylko Palikota przystrofował. Powodzenia.

 • pankracypanasiuk

  Oceniono 182 razy 50

  Mówiąc obrazowo, cała ta Europa Plus to jeden wuj, tylko w innym kondonie. Od 20 lat ci sami ludzie.

  Kwaśniewski, Cimoszewicz, Siwiec, Kalisz, to ma być ta nowa i bardzo lewicowa "niezbędna propozycja dla milionów"?

  Palikot nawet dość dobrze zaczął, wprowadzając do Sejmu ludzi spoza dotychczasowych układów, i podnosząc tematy, które innym przez gardło nie przechodziły. A teraz myśli że Kwaśniewski da mu 20% i przeprasza Nowicką, bo liczy na te 0,28% Partii Kobiet z poprzednich wyborów?

 • e-komentarz

  Oceniono 77 razy 29

  18-22% - to możliwe, niektórzy mają dość dotychczasowego układu.
  1,8-2,2% - to też możliwe, wystarczy jeden wybryk któregoś z liderów.
  =
  Miller po szoku poporodowym po narodzeniu nowej inicjatywy ochłonie i pewnie tez dołączy.
  Albo ucieknie mu tam za Ryśkiem sporo ludzi...

 • jamj

  Oceniono 144 razy 18

  Europa Plus. Już sama nazwa wskazuje na cel powstania tej partii. Pęd do stołków w Parlamencie Europejskim. Przecież to już w przyszłym roku...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje