Palikot: Według badań nasza lista może liczyć na 18-22 proc. poparcia

23.02.2013 07:59
Janusz Palikot w Sejmie

Janusz Palikot w Sejmie (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Wczoraj Aleksander Kwaśniewski, Janusz Palikot i Marek Siwiec ogłosili powstanie nowej centrolewicowej inicjatywy: Europa Plus. - Lista może liczyć na poparcie między 18-22 proc., to wychodzi z naszych badań - powiedział dziś w TVP Info Palikot.
Lider Ruchu Palikota zastrzegł, że wynik sondażu mógłby być lepszy. - Jest bez SLD. Nie badaliśmy też ostatecznego składu listy, czy znajdą się na niej Ryszard Kalisz i Włodzimierz Cimoszewicz - powiedział Palikot.

Palikot tłumaczył się również z braku Ryszarda Kalisza na wczorajszej konferencji prasowej, gdzie zapowiedziano utworzenie Europy Plus. - Ryszard Kalisz nie może dać pretekstu do szybkiego usunięcia z SLD - stwierdził. Palikot zapewnił, że poseł Sojuszu będzie działał w ramach Europy Plus i będzie łącznikiem inicjatywy m.in. z SLD.

"Niezbędna propozycja dla milionów"

- Mówię o tym od wielu lat. Uważam, że Polska potrzebuje silnej centrolewicy. Tylko współdziałanie tych środowisk może doprowadzić do tego, że dla wyborcy będzie dobra oferta. Trzeba integrować i szukać porozumienia. Moim celem jest stworzenie wspólnej centrolewicowej listy, która na przyszłych wyborach będzie niezbędną propozycją dla milionów polskich wyborców - powiedział wczoraj podczas konferencji prasowej Aleksander Kwaśniewski.

Lista ma grupować szereg partii i organizacji lewicowych. - Gremia mojej partii upoważniły mnie do przekazania panu prezydentowi poparcia - powiedział Janusz Palikot. - Ruch Palikota zawarł w tej sprawie porozumienia z SDPL, Unią Lewicy, Racją Polskiej Lewicy - dodał szef RP. Prowadzi też rozmowy z Unią Pracy, Partią Demokratyczną, Stronnictwem Demokratycznym i Partią Kobiet.

Zobacz także
Komentarze (216)
Zaloguj się
 • taahr

  Oceniono 1 raz 1

  Palikot ty to masz najebane w glowie skad wezmiesz tyle glosow nawet pederastow z innymi zboczencami nie ma tyle w calej EUropie a ty chlopie marzysz przestan zadawac sie z Biedroniem bo ci ten anal szkodzi !!!

 • laboratory75

  0

  Liczą na schłodzone 40%, a będzie rozgrzane 2,3 promila, czyli jak to w życiu. Polski lud mądry nie jest, ale na takie dziady, jak palikmioty, kwachy i siwcowe hartmany głosować nie będzie.

 • 1952.r

  0

  Żadna z tych partii mnie nie zadawala.

 • opaland

  0

  Z jednej strony PiS o twarzy Jarosława, Antoniego i pani profesor, z drugiej PO - liberałowie, dla których związki partnerskie i homoseksualne to jedno i to samo, w środku nikogo, a na marginesie dogorywające SLD i Ruch Palikota. Czemu się zatem dziwić (widzę głosowanie nad komentarzami)?

 • potulny186

  Oceniono 3 razy 1

  Siedząc obok Palikota i popierając go , Kwaśniewski się zeszmacił.

 • andaraos

  0

  Choć głosowałem na RPP zastanawiam się, co przeciętny (każdy) Polak z tego skorzysta?
  Co mnie obchodzi(qrwa mać) skoro 14% naszych nie ma stałych dochodów, a 10% za∏erdala "na zmywaku".

  Panie Januszu Palikot! Na jaką kasę pan liczy, skoro produkcja gorzałki przestała się panu opłacać?!

  Cholera jasna!
  Władze od 1-szej do 4-tej (pewnie dalsze też) narobiły mi takiego zamętu w głowie, że nie mam zielonego pojęcia, na kogo głosować. Nie ma wśród nas jakiegoś "Bin Ladena"?

  PS
  Nawet jak jakiś rodzimy "Bin Laden" włóczy się po Polsce, to wkrótce niewiele wskóra. "Grupa trzymająca władzę" wysłała 18 stycznia 2013 roku marionetkę Tusk do marionetki Kopacz z "Projektem ustawy o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej". Szczegóły tutaj: sejmometr.pl/sejm_druki/2202449

 • reali-sta1

  0

  Kompletny dureń.

 • swietypentagram

  0

  Dopóki nie przeprosisz publiczne pani Marszłkini Wandy Nowickiej i nie obiecasz kobietom i Narodowi że będziesz szanował kobiety ogólnie i kobiety w polityce szczególnie, jesteś Palikocie spalony i twoja kariera spada tak samo jak teologia katolicka i obecny Papiez. Zachowanie twoje w stosunku do pani Wandy Nowickiej ukazało nam twój prawdziwy poziom intelektualny i całkowity brak szacunku dla kobiet i brak umiejętności oceniania ludzkiej wartości. Pani Wanda mogłaby spokojnie kandydować na prezydenturę tego kraju - a ty jak postąpiłeś z najcenniejszą osobą we własnej parti? Niedorosły i bez szacunku człowieku? Możesz to zmienić przepraszając i okazując skruchę. Inaczej pozostaniesz tym kim jesteś - pogardzanym i nieprzewidzialnym nie tylko błaznem ale i wrogiem mądrych kobiet.

 • szczuras99

  Oceniono 2 razy 0

  Trzymac Millera z daleka od tej inicjatywy i macie moj glos .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje