Palikot o współpracy z Kwaśniewskim: On jest dźwignią. Kto tego nie widzi, jest mitomanem

Marek Siwiec, Aleksander Kwaśniewski, Janusz Palikot, czyli Europa Plus

Marek Siwiec, Aleksander Kwaśniewski, Janusz Palikot, czyli Europa Plus (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- To szukanie przez SLD różnic na siłę, definiowanie, kto jest lewicowy, a kto nie, to jest polityka proplatformiana, a nie proeseldowska, czy prolewicowa - powiedział Janusz Palikot na antenie "Faktów po faktach". - Jeśli chcemy zbudować prawdziwą alternatywę dla PO i PiS, to przekroczmy te bariery, ogródki partyjne. Ruch Palikota gotowy jest to zrobić - zapowiedział.
Zdaniem lidera RP zbudowanie nowej, potężnej centrolewicy jest proste, a korzyści z wprowadzenia takiego rozwiązania ogromne. - To jest tak łatwe, korzyści są ewidentne, że trudno, żeby Leszek Miller prędzej czy później tego nie uznał - stwierdził. W jego ocenie Kwaśniewski to niezwykła figura na polskiej scenie politycznej. - Ma zdolność skoncentrowania różnych grup ludzi. Tych, którzy głosowali na RP, na SLD i wielu ludzi, którzy nie chcą głosować na żadną z tych partii - powiedział Palikot o Kwaśniewskim.

- Kto nie widzi tego, że Aleksander Kwaśniewski jest dźwignią, która może skrócić czas powrotu centrolewicy do władzy, po prostu jest ambicjonerem, mitomanem - powiedział Janusz Palikot, komentując niechęć SLD do nawiązywania z RP współpracy w ramach nowego projektu prowadzonego razem z Markiem Siwcem i Aleksandrem Kwaśniewskim.

Palikot: Moja osoba nie może być blokadą

Janusz Palikot tłumaczył także, dlaczego ustępuje Aleksandrowi Kwaśniewskiemu miejsce lidera. - Chodzi o to, żeby moja osoba i sam RP nie był blokadą do rozszerzenia tego całego poparcia społecznego o ludzi, którzy mając bardziej ustabilizowaną sytuację życiową, w innym momencie swojego życia chcą bardziej stabilnej oferty politycznej - powiedział. - Takich ludzi przyciąga Kwaśniewski i ma przyciągnąć Europa Plus. I tacy ludzie się znajdą - dodał.

Palikot zaznaczył, że obecnie Europa Plus to byt zupełnie niepartyjny. - Gromadzi entuzjastów, jest w fazie początkowej budowania pewnego ruchu obywatelskiego - stwierdził lider RP. - To na pewno będzie komitet wspólny. Europy Plus, RP, SDPL, Unii Lewicy, Racji Polskiej Lewicy - zapowiedział.Zobacz także
 • "Kwaśniewski zawstydziłby Gołotę". Twitter o decyzji byłego prezydenta
 • Marek Siwiec, Aleksander Kwaśniewski, Janusz Palikot Ekspert o powrocie Kwaśniewskiego do polityki: "To celebryta. Musi o sobie przypominać"
 • Janusz Palikot i Leszek Miller po podpisaniu porozumienia "Za Europą, przeciw faszyzmowi" 17 listopada 2012 r. Palikot: Miller torpeduje porozumienie z Kwaśniewskim. To absurdalne
Komentarze (117)
Palikot o współpracy z Kwaśniewskim: On jest dźwignią. Kto tego nie widzi, jest mitomanem
Zaloguj się
 • max2-012

  Oceniono 37 razy 31

  Kwasniewski to pesudolewicowiec, a raczej "lewicowiec" koryta. Nigdy nie opowiedzial sie za interesami biednych i wyzyskownaych, zawsze trzymal z mafiozami i oligarchami-zlodziejami. Chcemy prawdziwej lewicy!

 • notremak

  Oceniono 92 razy 30

  Myślę jednak, że to mimo wszystko lepsze od obecnego millerowskiego betonu. Bo Miller już miał swoich zamiast lewicowych - prokościelne i nadmiernie liberalne.. nie pięć, ale oho, ho... ile minut! Teraz mu podziękujmy.

 • honorny

  Oceniono 88 razy 28

  Dźwignią, Panie Palikot, to jest 50% uprawnionych do głosowania, którzy z tego prawa nie korzystają. A nie korzystają z niego, bo nie widzą sensu w głosowaniu na szmaciarzy... ups, znaczy się na polityków, od 20 lat wycierających sobie gęby sztandarami, krzyżami i narodem. Właśnie wstąpił Pan do tego klubu, wiążąc się z Kwaśniewskim i całą tą stojącą za nim hołotą.

 • piotr19730

  Oceniono 73 razy 27

  Miller z Tuskiem jak się już przejedzą pianą z kleszego kolana, też się zapiszą do Kwaśniewskiego.

 • iremus

  Oceniono 32 razy 22

  Czy oni wszyscy w ogóle mają cokolwiek z lewicą poza wygadywaniem sloganów? Przecież to jest tworzenie kolejki do eurożłoba dla tych którym zagląda widmo emerytury politycznej. Oni wszyscy żyją w matriksie i nie wiedzą że "robol" umysłowy czy fizyczny jeśli ma w tym zasranym kraju pracę to w najlepszym przypadku zarabia brutto 1600zł. Oczywiście robol jeśli ma ochotę może sobie dorobić wszak doba ma 24 godziny a miesiąc średnio 30,5 takich dób i wtedy będzie mógł sie pochwalić pensją 5.500zł.

 • zenblue1

  Oceniono 25 razy 19

  Jako biznesmen Palikot wie co jest dźwignią--reklama
  I właśnie to się dzieje

 • remo29

  Oceniono 41 razy 19

  Tak dobrze jak za SLD, to czarnym już nie będzie.
  Panie Miller kończ pan jak mężczyzna.
  --
  parada karzełków

 • gabrielr

  Oceniono 52 razy 14

  Kwaśniewskiego niedługo dopadnie choroba Filipińska i skończy się kariera.

 • q3000

  Oceniono 85 razy 13

  Dla Palikota Kwaśniewski to dżwignia - dla Polski to równia i to pochyła !!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje