Palikot o współpracy z Kwaśniewskim: On jest dźwignią. Kto tego nie widzi, jest mitomanem

22.02.2013 20:07
Marek Siwiec, Aleksander Kwaśniewski, Janusz Palikot, czyli Europa Plus

Marek Siwiec, Aleksander Kwaśniewski, Janusz Palikot, czyli Europa Plus (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- To szukanie przez SLD różnic na siłę, definiowanie, kto jest lewicowy, a kto nie, to jest polityka proplatformiana, a nie proeseldowska, czy prolewicowa - powiedział Janusz Palikot na antenie "Faktów po faktach". - Jeśli chcemy zbudować prawdziwą alternatywę dla PO i PiS, to przekroczmy te bariery, ogródki partyjne. Ruch Palikota gotowy jest to zrobić - zapowiedział.
Zdaniem lidera RP zbudowanie nowej, potężnej centrolewicy jest proste, a korzyści z wprowadzenia takiego rozwiązania ogromne. - To jest tak łatwe, korzyści są ewidentne, że trudno, żeby Leszek Miller prędzej czy później tego nie uznał - stwierdził. W jego ocenie Kwaśniewski to niezwykła figura na polskiej scenie politycznej. - Ma zdolność skoncentrowania różnych grup ludzi. Tych, którzy głosowali na RP, na SLD i wielu ludzi, którzy nie chcą głosować na żadną z tych partii - powiedział Palikot o Kwaśniewskim.

- Kto nie widzi tego, że Aleksander Kwaśniewski jest dźwignią, która może skrócić czas powrotu centrolewicy do władzy, po prostu jest ambicjonerem, mitomanem - powiedział Janusz Palikot, komentując niechęć SLD do nawiązywania z RP współpracy w ramach nowego projektu prowadzonego razem z Markiem Siwcem i Aleksandrem Kwaśniewskim.

Palikot: Moja osoba nie może być blokadą

Janusz Palikot tłumaczył także, dlaczego ustępuje Aleksandrowi Kwaśniewskiemu miejsce lidera. - Chodzi o to, żeby moja osoba i sam RP nie był blokadą do rozszerzenia tego całego poparcia społecznego o ludzi, którzy mając bardziej ustabilizowaną sytuację życiową, w innym momencie swojego życia chcą bardziej stabilnej oferty politycznej - powiedział. - Takich ludzi przyciąga Kwaśniewski i ma przyciągnąć Europa Plus. I tacy ludzie się znajdą - dodał.

Palikot zaznaczył, że obecnie Europa Plus to byt zupełnie niepartyjny. - Gromadzi entuzjastów, jest w fazie początkowej budowania pewnego ruchu obywatelskiego - stwierdził lider RP. - To na pewno będzie komitet wspólny. Europy Plus, RP, SDPL, Unii Lewicy, Racji Polskiej Lewicy - zapowiedział.Zobacz także
Komentarze (117)
Zaloguj się
 • od-or

  0

  po to samo przyszedł Siwiec do Palikota po co przyszedł Gowin do PO,i już widać rezultaty Palikot zniknie.

 • yupikayey

  0

  To już koniec Palikocie, miałeś mój głos, ale komuchom nie oddam głosu.
  To był Twój największy błąd. Kawaśniewski to komuch, był nim, jest i będzie.

 • 1alexander

  0

  Sadzilem ze Palikot ma wiecej honoru. Kwach to nie dzwignia, to klamkowy z filipinskim urazem golenia . Mlodzi wyborcy straca do pana Janusza szacunek . Towarzysze Kwach, Miller, Kalisz, Siwiec to polityczne trupy i nie ma najmniejszej potrzeby ich reanimowac . Zapachnialo KORYTO w Brukseli i zaczynaja sie podchody .

 • nietyp

  Oceniono 1 raz 1

  Kwaśniewski dźwignią???... Chyba taką, jaką widziałem na filmie, kiedy na szubienicy wieszali człowieka... Tam też trzeba było pociągnąć dźwignię, aby się podłoga zapadła!!!

 • 1andre2

  0

  To jest żałosne że kłamcy i oszuści chcą budować coś nowego. Ci ludzie dla społeczeństwa są niewiarygodni
  czyżby już zapomniano ich przewiny i oszustwa. Ludzie opamiętajcie się przecież im chodzi o stałą kasę i emeryturę.

 • red.kris

  Oceniono 1 raz -1

  Taka sama prawicowa swołocz, jak Kaczyński, Tusk, MIller, Palikot. Jedna banda, tylko skąd i jaką metodą wziąć Magdę Gesslerową, by tym pajacom wykazać, że na prowadzeniu kuchni, czytaj polityki, się nie znają nic a nic. >)))))

 • justin2312

  0

  Koryto władzy to cel nadrzędny każdej partii politycznej , religii czy sojuszu centro lewizny, czy prawicy pomazańców patriotycznych konserwatywnie. Politycy wszechmocni , AUTORYTETY - dajcie Nam spokój z waszymi szczurami w PO, krzyżami w PiS, pomnikami smoleńskimi i sprawiedliwością za pieniądze. Jesteście gangreną społeczeństwa i nic tego już nie zmieni. Każdy menel - imprezowicz spod budki z piwem ma więcej godności od was działaczy - dla ogólnego dobra nam ukradzionego dla dobrobytu i dolce wita POLITYKI.
  Nie jesteście sami polscy politycy religijni, bo podobni do was religioznawcy są wszędzie. Macie szansę to zmienić ! I zróbcie to póki nie jest za późno.
  .. NIECH ZSTĄPI WŁADZA z NIEBA i waszego politycznego raju w PARLAMENCIE, SEJMIE, SENACIE, KOŚCIELE, Meczecie, Synagodze - na ZIEMIĘ .. tę ziemię Wezwanie wydaje się podobne do słów wypowiedzianych kiedyś przez naszego polskiego papieża..
  ODDAJCIE NAM naszą władzę Narodu - narodom - ludziom normalnym - jak mówi demokratyczna konstytucja. Narody WROGÓW nie mają. Palestyńczycy powiedzieli , że kochają naród IZRAELA !
  Nie powiedzieli też , że wybaczają mordercom.
  Wrogów rodzą i TWORZĄ nam odwiecznie - AUTORYTETY - patriotycznie !
  To autorytety są naszymi wrogami - wrogami NARODÓW - ludzi normalnych ?
  Czy do tej wiedzy potrzebna nam filozofia partyjnych cwaniaków religijnie żądnych władzy nad innymi?

 • emil6462

  0

  Kolejna ustawka kolejnosci przy korycie.
  Tylko, ile zyska na tym Polska ??? I jej szary obywatel ?

 • franekkoszula

  Oceniono 1 raz 1

  a więc jestem mitomanem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje