"Pozytywnie odbieram postępowanie Kwaśniewskiego. SLD próbowało zawłaszczyć scenę polityczną..."

- Jestem gotów wziąć udział w inicjatywie lewicowej czy centrolewicowej, jeżeli będzie powszechna - zadeklarował w TOK FM Marek Borowski. Komentował tym samym inicjatywę Janusza Palikota, Aleksandra Kwaśniewskiego i Marka Siwca, aby wystawić wspólną listę w wyborach do PE. - Jeżeli pójdą wszyscy razem, warto zastosować "grubą kreskę" - dodał senator.
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski zadeklarował po spotkaniu z Januszem Palikotem i Markiem Siwcem, że jest gotów "podjąć trud współtworzenia wspólnej centrolewicowej listy do Parlamentu Europejskiego". - Wiem, że to jest zadanie niełatwe, ale jestem przekonany, że jest to możliwe - powiedział Kwaśniewski na konferencji prasowej po spotkaniu.

- Pozytywnie odbieram postępowanie Aleksandra Kwaśniewskiego, ponieważ SLD próbowało zawłaszczyć w sposób wyraźny scenę polityczną. Niesłusznie - komentował w Raporcie Gospodarczym TOK FM Marek Borowski, b. marszałek Sejmu, obecnie senator. - SLD próbowało zawłaszczyć scenę polityczną od 8 lat i kończyło się to zawsze porażką, to znaczy, że nie poszerzało elektoratu - dodał.

"Lista do PE powinna być zaczynem..."

- Wszyscyśmy z jednej rodziny, tyle że rodzina się rozeszła - mówił o polskiej lewicy Borowski. - W związku z tym albo bez warunków wstępnych próbuje się powrócić do źródeł, wspólnych idei albo próbuje się powiedzieć: ja jestem najlepszy, więc wszyscy do mnie. Ja jestem gotów wziąć udział w inicjatywie lewicowej czy centrolewicowej, jeżeli będzie powszechna - stwierdził senator. - Tyle że nie mówię o wyborach do PE. To nie jest wyznacznikiem mojego działania. Mnie bardziej interesuje, co dalej. Rozumiem, że lista do PE powinna być takim zaczynem, ale czy uda się stworzyć ruch centrolewicowy, który będzie silnym konkurentem w wyborach parlamentarnych? - pytał.

- Jeżeli pójdą wszyscy razem, to pomimo że mam różne opinie o różnych osobach, a te różne osoby o mnie, to uważam, że w takiej sytuacji grubą kreskę należy zastosować - stwierdził Marek Borowski zapytany o swoje relacje z Leszkiem Millerem i podsumował: - Widzę z tej propozycji, że są ludzie z SLD, którzy w tę inicjatywę wejdą.

Więcej o:
Komentarze (58)
"Pozytywnie odbieram postępowanie Kwaśniewskiego. SLD próbowało zawłaszczyć scenę polityczną..."
Zaloguj się
 • klara551

  Oceniono 87 razy 51

  SLD próbowało zawłaszczyć scenę polityczną -to cytat z pana Borowskiego. A ja zapytam o jakiej scenie mówi bo to co przez ostatnie lata dzieje się w SLD to nie zawodowa scena a teatrzyk amatorski wystawiający kiepskie farsy. Niestety SLD nie ma lidera a ma albo podstarzałe gwiazdy co nie wiedzą kiedy skończyć albo celebrytów w tym złym tego słowa znaczeniu.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 74 razy 38

  No to Leszuś pszeszarżował i daj Boże zakotwiczy na dnie.
  Od lat brakowało mi prawdziwej Lewicy, a nie zlepka bufonów, kierowanych przez tych, którzy lewicę już raz utopili.
  Dajmy sobie spokój z symbolami. Bez "Kolebki" dajemy radę, tym bardziej bez SLD damy...

 • gr_ub_y

  Oceniono 69 razy 27

  Kupą mości panowie do eurokoryta!

 • sisi2gogo

  Oceniono 51 razy 15

  Koryto, życie ty moje, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto cię stracił,
  Ja głosować tylko mogę, więc z każdym mi po drodze, bo tęsknię po tobie.

 • 1utek

  Oceniono 20 razy 14

  Owszem w jedności siła. Ale szanowany przeze mnie pan Borowski, człowiek przecież mądry i na pewno "autentyczniej" lewicowy niż A. Kwaśniewski przyczynił się jednak do rozbicia lewicy. Może chciał dobrze, ale jego rozeznanie sytuacji okazało się kiedyś błędne.

 • niktwazny126

  Oceniono 42 razy 14

  Tylko połączone siły, tak, jak proponuje prezydent Kwaśniewski. W przecinym wypadku nic z tego nie będzie. Sam Palikot nawet z prezydentem Kwaśniewskim niewiele wskorają.

 • errata_net2

  Oceniono 50 razy 8

  I oto w ten sposób dowiadujemy się, że "Brukselka" ma być lepiszczem dla tzw. lewicy. Z każdym im po drodze, byle mogli utrzymać się przy korycie.

 • forgotten_realms

  Oceniono 76 razy 8

  Borowski powinien dodać - jestem gotów wziąć udział w inicjatywie lewicowej, centrowej lub prawicowej byle tylko zapewniła mi dobre miejsce na liście.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 47 razy 7

  SLD próbowało zawłaszczyć scenę polityczną...

  Ciekawe bo ja radosną buzie pana Mareczka zawsze widzę w okolicach koryta niezależnie od układu sił w parlamencie. Teraz na odezwę starych zaprawionych towarzyszy partyjnych tworzacych kolejna listę/ruch/partię która gwarantuje wygodne ladowanie przy korycie pan Mareczek aż zaklaskał pośladkami z radości przebierając nóżkami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX