;

SLD ostro odpowiada Kwaśniewskiemu: Lewica w Polsce jest tam, gdzie nie ma Palikota

Dariusz Joński, Stanisław Wziątek i Krzysztof Gawkowski

Dariusz Joński, Stanisław Wziątek i Krzysztof Gawkowski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Czuję się oszukany przez Aleksandra Kwaśniewskiego. SLD patrzy w inną stronę niż Palikot. Zapraszamy Kwaśniewskiego i ludzi, którzy odeszli z SLD. Nie ma zgody na Janusza Palikota - powiedział sekretarz SLD Krzyszof Gawkowski.
- To, co mieliśmy okazję dzisiaj oglądać, jest dowodem, że Aleksander Kwaśniewski nie zrozumiał intencji SLD, tego wszystkiego, co zostało napisane w uchwale zarządu krajowego - powiedział Gawkowski podczas konferencji prasowej. - Kwaśniewski stosuje szantaż emocjonalny - dodał.

- Lewica w Polsce jest tam, gdzie nie ma Janusza Palikota - kontynuował Gawkowski. Sekretarz SLD przekonywał, że jego partia jest gotowa na współpracę z Aleksandrem Kwaśniewski i Markiem Siwcem, ale nie z liderem RP. - Zamykamy się na Palikota, ale nie na ludzi Palikota - zaznaczył.

Sojusz zareagował także na deklarację Ryszarda Kalisza, który zaangażuje się we współpracę z nowym projektem Kwaśniewskiego. - Jeżeli Kalisz chce się zaangażować w budowanie nowej siły politycznej, to miejsca w SLD dla niego nie będzie - powiedział Gawkowski.

Zobacz także
Komentarze (95)
SLD ostro odpowiada Kwaśniewskiemu: Lewica w Polsce jest tam, gdzie nie ma Palikota
Zaloguj się
 • karamurek

  Oceniono 171 razy 135

  Pan Miler zapomniał jak roztrwonił 40% poparcia i właził bez mydłą krk...

 • wasilewski79

  Oceniono 150 razy 122

  Może Palikot, to nie jest lewica. Problem w tym, że każdy kto pamięta rządy SLD ich podejście do gospodarki, uległość wobec KK też nie nazwie Millerowców lewicą.

 • bartlomiej4

  Oceniono 126 razy 100

  Palikot to nie lewica ale jest duuużo bardziej na lewo od SLD. I w tym cały jest ambaras, że SLD w rywalizacji z Palikotem musiało by udawac lewicę a to nie na rekę jest baronom od których Miller spodziewa sie kapuchy na kampanię.

 • szats69

  Oceniono 119 razy 91

  Słodki ból dupki, jak oglądałem sekretarza SLD to myślałem, że zaraz wybuchnie. Kwaśniewski wybrał Palikota, o jak mi przykro. Teraz się obrażą jak dzieci.

 • life.form

  Oceniono 92 razy 70

  "SLD ostro odpowiada Kwaśniewskiemu: Lewica w Polsce jest tam, gdzie nie ma Palikota". Innymi słowy, SLD poinformowało Kwaśniewskiego, że lewica jest np. w PiS oraz w Młodzieży Wszechpolskiej....

 • atr8

  Oceniono 83 razy 63

  Gdyby te kilka lat temu jakiś cudem na miejscu Millera, był Kaczyński z poglądami SLD to mielibyśmy wypowiedziany konkordat, religię poza szkołą, pogonionych kapelanów z instytucji państwowych, rozwiązane dawno sprawy finansowania Kościołów, KRUS i wiele innych, a SLD u władzy na dziesięciolecia. Skuteczność, tow.Miller, i nieoglądanie się na protesty, jak ma się władzę, tego już nie zdążycie się nauczyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje