SLD ostro odpowiada Kwaśniewskiemu: Lewica w Polsce jest tam, gdzie nie ma Palikota

22.02.2013 16:57
Dariusz Joński, Stanisław Wziątek i Krzysztof Gawkowski

Dariusz Joński, Stanisław Wziątek i Krzysztof Gawkowski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Czuję się oszukany przez Aleksandra Kwaśniewskiego. SLD patrzy w inną stronę niż Palikot. Zapraszamy Kwaśniewskiego i ludzi, którzy odeszli z SLD. Nie ma zgody na Janusza Palikota - powiedział sekretarz SLD Krzyszof Gawkowski.
- To, co mieliśmy okazję dzisiaj oglądać, jest dowodem, że Aleksander Kwaśniewski nie zrozumiał intencji SLD, tego wszystkiego, co zostało napisane w uchwale zarządu krajowego - powiedział Gawkowski podczas konferencji prasowej. - Kwaśniewski stosuje szantaż emocjonalny - dodał.

- Lewica w Polsce jest tam, gdzie nie ma Janusza Palikota - kontynuował Gawkowski. Sekretarz SLD przekonywał, że jego partia jest gotowa na współpracę z Aleksandrem Kwaśniewski i Markiem Siwcem, ale nie z liderem RP. - Zamykamy się na Palikota, ale nie na ludzi Palikota - zaznaczył.

Sojusz zareagował także na deklarację Ryszarda Kalisza, który zaangażuje się we współpracę z nowym projektem Kwaśniewskiego. - Jeżeli Kalisz chce się zaangażować w budowanie nowej siły politycznej, to miejsca w SLD dla niego nie będzie - powiedział Gawkowski.

Zobacz także
Komentarze (95)
Zaloguj się
 • justazar13

  0

  Nooo, teraz Kwas odszczeka konkordat.

 • art_102

  Oceniono 1 raz 1

  SLD jest gotowa na współpracę z ewentualną nowa siłą polityczną, bo ta może mieć szansę w wyborach i trzeba trzymać rękę na pulsie, deklaruje współpracę, ale warunkowo - tego biorę, tego nie - no i partia współpracować chce, ale Kalisz nie może, bo mądrzejszych od siebie trzyma sie pod pantroflem, a nie wypuszcza na swobodę. To grozi ujawnieniem tych różnic, a przecież Miller, chcący uchodzić za inteligentnego i wybiitnego poliyka, w czym ma mu pomóc tajemniczy uśmiech mający mówić - "wiem, ale nie powiem" - , a mówiący - "co oni do mnie mówią, nic nie rozumiem" - nie może na to pozwolić.

 • 2-julita

  0

  macie racje , gońcie tego z garączką tropikalną i jego sforę

 • spokojny102

  Oceniono 2 razy 2

  Tam gdzie nie ma Plikota, jest to co powiedzial Palikot, burdel i ku...two i mial racje.

 • cillian1

  0

  "Nie ma zgody na Janusza Palikota"

  to chyba zrozumiałe - koryto najważniejsze!

  chyba zrobię mema!

  Bosze - jakby to doszło do ludzi, że Palikot jako jedyny postawił się premiom za nic!!!!!!
  Palikot, ty trzymaj się tego tematu - wyciągaj kwity z sejmu - ile posłowie wydają kasy sami sobie, bez pytania czy się należy, czy nie!

 • apacz66

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Miller - Polskę zżerają i ograbiają różnego typu kastowe przywileje. Kościelni na czele, nauczyciele z swoją Kartą (patrz przedostatni numer Polityki), rolnicy - zwłaszcza ci bogatsi, górnicy od przodka i od święta, figuranci w radach nadzorczych, agenci z Agencji (skarbu państwa), wcześnie emarytowani policjanci i wojskowi, organa samorządowe silnie zamocowane w rządzie i w partiach politycznych, darmozjady ze związków zawodowych osadzone na etatowych stołach, byznesmeni w rodzaju ojca Rydzyka i syna Pieczarki etc etc. Pan te kasty hołubił i pielęgnował. Moje zdanie - tam jest lewica , gdzie nie ma Millerów, Kaczyńskich, Pawlaków, Tusków, Kurskich, Gowinów. Także nihilistów, nazistów z ojczyzną w gąbie a pałką w dłoniach - wszystkich tych którzy czują się lepszymi samcami od innych samców, nie chcą albo nie mogą zrobić z tym bałaganem porządku albo robią jescze większy bałagan. Prawdziwa lewica, to Ci którym może się nie udać ale spróbują rozwalić tę skorupę niemożności , bo tak naprawdę równość szans i kazdemu według jego użytecznej pracy to są podstawowe wartości lewicy. Jezeli takiej brakuje to p...lę tę całą demokrację z pseudolewicą włącznie i jadę z Winnetou uprawiac działkę do lasu. jak Cimoszewicz. A jak tą mi zabiorą, to muszą przyjść po mnie z haubicą.

 • vandalia

  0

  Pan Gawkowski bardzo dobitnie pouczył Prezydenta Kwaśniewskiego co powinien, a czego nie powinien robić, i co rozumie, a czego nie.
  Zamierzona obelga ze strony Leszka Millera, czy nie docenił braku wyczucia p. Gawkowskiego?
  Kwaśniewski, czy go ktoś lubi i ceni czy nie, to w polskiej polityce jedna z nielicznych postaci dużego formatu w skali międzynarodowej.

 • abw12300

  Oceniono 1 raz 1

  Zauważyliście że piękne i patriotyczne nazwiska kończą się na ...,"er" ? Miler, Hitler .. itd. Ma tzw lewica sekretarza o iście polskim nazwisku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje