Palikot przed spotkaniem z Kwaśniewskim. "Napięcie jest"

Janusz Palikot i Aleksander Kwaśniewski

Janusz Palikot i Aleksander Kwaśniewski (Fot. Filip Klimaszewski / Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta)

- Z dużym napięciem i wielką nadzieją na spotkanie z Aleksandrem Kwaśniewskim czeka Janusz Palikot. - Napięcie jest - przyznał w rozmowie z dziennikarzami. Dodał, że dziś musi zostać podjęta decyzja, czy były prezydent wraca do polityki.
Czym polityk chce przekonać Kwaśniewskiego do współpracy? - Całą masą różnych środowisk, z którymi Ruch Palikota już zawarł porozumienie albo jest w trakcie negocjowania. Gdyby jeszcze to wszystko udało się połączyć pod patronatem Aleksandra Kwaśniewskiego, to będzie wielka szansa na prawdziwą centrolewicową alternatywę dla PO-PiS-u.

Zdaniem Palikota jego ruch ma silną pozycję wśród ludzi młodych, a były prezydent wśród średniego przedziału wiekowego. - To może być fantastyczna oferta dla przyszłości Polski.

Palikot liczy też, że do nowej koalicji dołączy Leszek Miller. - Wezwaliśmy go już, abyśmy razem poszli. Pomału, pomału Leszek Miller zgodzi się - wyraził nadzieję Palikot. Polityk ma również nadzieję, że b. prezydent ogłosi tworzenie list centrolewicy do Parlamentu Europejskiego. Według ekspertów nie będzie jeszcze decyzji Kwaśniewskiego o powrocie do polityki.

Palikot otwarcie deklarował w ostatnim czasie, że będzie chciał namówić byłego prezydenta do zaangażowania się w tworzenie centrolewicy, list do europarlamentu oraz zaangażowanie się w stworzony przez nich Ruch Europa Plus, zrzeszający sympatyków większej federalizacji UE.

Zobacz także
 • Leszek Miller, Aleksander Kwaśniewski Chwedoruk: Kwaśniewski jednoczy lewicę? Skończy się dramatyczną klęską
 • Janusz Palikot i Leszek Miller po podpisaniu porozumienia "Za Europą, przeciw faszyzmowi" 17 listopada 2012 r. Palikot: Miller torpeduje porozumienie z Kwaśniewskim. To absurdalne
 • Leszek Miller Miller wzywa Kwaśniewskiego do stworzenia wspólnej listy Sojuszu do PE. Bez Palikota
Komentarze (40)
Palikot przed spotkaniem z Kwaśniewskim. "Napięcie jest"
Zaloguj się
 • moryc.iljicz.goethe

  Oceniono 54 razy 20

  Oby Olek wykończył w końcu Millera i wzmocnił liberalną lewicę. Poprzednio Napieralski, a teraz Miller są strażnikami marginalizacji lewicy. Trzeba z żywymi naprzód iść, a nie z geriatrycznym i sparciałym SLD.

 • pinup

  Oceniono 16 razy 12

  w moich oczach Palikot traci parzac sie z SLDowcami ktorym daleko do lewicowych idealow i tak zapyzieli na politycznej scenie ze nie sa zadna alternatywa dla centro-prawicy. nic z tej wspolpracy nie bedzie bo morale polskiej lewicy nie ustepuje prawicy i centrum. znowu bedzie gadka o 'porazce Palikota'.

  daj spokoj Janusz. sam jestes wart wiecej niz z ta zbieranina przybled z lewicy, ditto Nowicka.

 • bloodyrevolutioniscoming

  Oceniono 11 razy 7

  Oleksy: Ja cię przyszedłem ostrzec, żebyś cyzelował precyzyjnie przekaz publiczny, bo być może przypadkowo, ale skręca to w twoją stronę, jako tego, który wywołał temat. Leszkowi [Millerowi] to bardzo pasuje, bo on natychmiast w telewizji powiedział, że najpierw ktoś posłał Rywina, potem Gudzowatego

  Gudzowaty: Ale chyba naprawdę go chcieli skompromitować. Wiesz jak ja lubię Millera (nieczytelne)

  O: To wobec tego, tylko odbierz to dobrze, ty błądzisz popierając go i publicznie mówiąc o próbie zamachu na niego. A po drugie on jest dupek.

  Oleksy: Przekręty szły w prywatyzacji

  G: A wyście robili k.... te...

  O: Co myśmy robili?

  G: Przekręty głównie.

  O: Przekręty szły.

  G: W prywatyzacji.

  O: Dlatego ci powiem, że jak patrzę na tę (bankową) komisję śledczą. To tak frontalny atak na nią nie jest przypadkowy.

  Oleksy: Kwaśniewski zawsze był małym krętaczem

  Gudzowaty: A Kwaśniewski brał?

  Oleksy: Nie odpowiem ci na to pytanie, bo nie byłem przy tym. I jeżeli brał, to nie osobiście.

  G: Miał psy spuszczone?

  O: Tych zegarków miał od cholery i nosił je kur..., nie wiadomo po co. (...) Wszyscy się dziwią, że chodzą tam wycieczki i oglądają to jego mieszkanie. To jest 400 metrów kwadratowych.

  G: Ale z zewnątrz oglądają?

  O: Z zewnątrz. Apartament na rogu, przy samej szosie, bez kawałeczka ogródka, to jest były prezydent.

  G: Widocznie Krauze nie miał komu sprzedać

  O: I jaka chodzi wersja? Że dostał w prezencie od Krauzego. Nie miał wyboru i lada moment to sprzeda po prostu. Jego sprawa, ale głupio wybrał, bo musi budzić zdziwienie, że były prezydent bierze ci apartament tak ch... jak ten. Co z tego, że duży, jak niemieszkalny?

  Bisztyga: A oni gdzieś budują dom?

  O: Podobno w Jazgarzewie. Kupili przecież w Kazimierzu całe wzgórze od Jaśka Wołka. To jest ten artysta. Byłem tam. Piękne. Też nie wiem na kogo, bo nie na siebie, ale sam Jasio wybierał, przyjaciel mojej żony. Ale ich sprawa, ja nikomu nie zazdroszczę. Tylko że gdyby ktoś się zawziął, to apartament u Krauzego to jest minimum 4,5 mln zł. Przecież to jest 400 m, tam chodzi po 11 tys. metr, to policz sobie, ile to kosztuje, ten 400-metrowy apartament. Dom w Kazimierzu - nie umiem tego wycenić, ale na pewno jest to droga sprawa. Jazgarzew 6 ha działki z asfaltową drogą zrobioną do samego domu przez pola. I to nie jest wszystko. Ma tego majątku trochę. Jak zderzysz jego wynagrodzenia prezydenckie, a nawet Joli dochody, no to co z tego, że ona ma 100 tys. za ten program w telewizji (TVN Style), by się wstydziła tam występować.

  G: Miesięcznie?

  O: Nie, do grudnia. Za całość kontraktu. I robi takie pierdoły. Raz oglądaliśmy to z Majką i więcej nie oglądam. Siedzi wyfiokowana Jola i przez 15 minut czy więcej uczy obywateli, jak jeść bezę. Teraz on (Kwaśniewski) ma dołączyć jeszcze na kolejne 10 tys., ale nie uzbiera, żeby nie wiem jak się naharował, to nie uzbiera tyle, ile potrzebuje na wylegitymizowanie tego. (...)

  O: Oluś zawsze był krętaczem, i to małym krętaczem. Za co się brał, zawsze spier.... I to zjednoczenie lewicy też spier...

  G: Ale żonę miał ładną.

  O: No, ale niestety za dużo tych liftingów.

  G: Czego?

  O: Liftingów.

 • wuchta-wiary

  Oceniono 11 razy 5

  Dobre zdjęcie.
  Olek daje znaki Januszowi.....
  - A ,,małpkę'', masz?!
  - O rzesz....zapomniałem!

 • bloodyrevolutioniscoming

  Oceniono 5 razy 5

  Janusz - TYLKO NIE BETON Z PZPR-u!!!

 • bloodyrevolutioniscoming

  Oceniono 8 razy 4

  Janusz k.rwa!!! Zostaw tego pijaka - postaw na młodych. Kwaśniewski już BYŁ! teraz jest pieskiem Kulczyka.

 • crotalus1

  Oceniono 10 razy 4

  Cmokają nad Olusiem, a Oluś jest już mocno wyświechtany. Minęła już epoka, zmieniło się pokolenie, a Oluś nie jest jakimś charyzmatycznym politykiem, żeby na niego tak liczyć. W pokoju pełnym ludzi nikt by go nie zauważył. Poza tym mu się nie chce. Zresztą coś próbował zrobić już, debaty z Tuskiem itd., ale dostał choroby filipińskiej i wyszło to wszystko marnie.

 • wodakrolewska

  Oceniono 4 razy 2

  POlikota Tusk załatwi na finiszu jak Olszewskiego

 • jami100

  Oceniono 4 razy 2

  Kwaśniewski jest za bardzo szczwanym lisem, aby się angażować. Co miał osiągnąć to już osiągnął i na pewno nie będzie ryzykował popsucia swojej opinii. Moze kogoś tam pobłogosławi i na tym koniec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje