Palikot przed spotkaniem z Kwaśniewskim. "Napięcie jest"

22.02.2013 15:29
Janusz Palikot i Aleksander Kwaśniewski

Janusz Palikot i Aleksander Kwaśniewski (Fot. Filip Klimaszewski / Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta)

- Z dużym napięciem i wielką nadzieją na spotkanie z Aleksandrem Kwaśniewskim czeka Janusz Palikot. - Napięcie jest - przyznał w rozmowie z dziennikarzami. Dodał, że dziś musi zostać podjęta decyzja, czy były prezydent wraca do polityki.
Czym polityk chce przekonać Kwaśniewskiego do współpracy? - Całą masą różnych środowisk, z którymi Ruch Palikota już zawarł porozumienie albo jest w trakcie negocjowania. Gdyby jeszcze to wszystko udało się połączyć pod patronatem Aleksandra Kwaśniewskiego, to będzie wielka szansa na prawdziwą centrolewicową alternatywę dla PO-PiS-u.

Zdaniem Palikota jego ruch ma silną pozycję wśród ludzi młodych, a były prezydent wśród średniego przedziału wiekowego. - To może być fantastyczna oferta dla przyszłości Polski.

Palikot liczy też, że do nowej koalicji dołączy Leszek Miller. - Wezwaliśmy go już, abyśmy razem poszli. Pomału, pomału Leszek Miller zgodzi się - wyraził nadzieję Palikot. Polityk ma również nadzieję, że b. prezydent ogłosi tworzenie list centrolewicy do Parlamentu Europejskiego. Według ekspertów nie będzie jeszcze decyzji Kwaśniewskiego o powrocie do polityki.

Palikot otwarcie deklarował w ostatnim czasie, że będzie chciał namówić byłego prezydenta do zaangażowania się w tworzenie centrolewicy, list do europarlamentu oraz zaangażowanie się w stworzony przez nich Ruch Europa Plus, zrzeszający sympatyków większej federalizacji UE.

Zobacz także
Komentarze (40)
Zaloguj się
 • pl2512

  0

  Kogo interesują sprawki tej malej, zafajdanej zgrai lewicowych dewiantów z partii tego biłgorajskiego buraka? Przecież to coś jest w stanie rozkładu i nie ma żadnego wpływu na polską politykę! Michnik nie rób z ,,Rejsu" ,,Titanica"!

 • topiramax

  0

  Czyli jak Millerowi odcięli dopływ prądu...;)

 • klan_fan

  Oceniono 2 razy 0

  "Myślał indyk o niedzieli..."

 • wodakrolewska

  Oceniono 4 razy 2

  POlikota Tusk załatwi na finiszu jak Olszewskiego

 • douglasmclloyd

  Oceniono 5 razy 1

  Kwaśniewski przestanie nosić teczkę za Kulczykiem?

 • wuchta-wiary

  Oceniono 11 razy 5

  Dobre zdjęcie.
  Olek daje znaki Januszowi.....
  - A ,,małpkę'', masz?!
  - O rzesz....zapomniałem!

 • melix

  Oceniono 3 razy 1

  Czy to jest zdjęcie ślublne?

 • ocalalyzwatahy

  Oceniono 5 razy 1

  A co z prawami zoofilów, nekrofilów i żyjących w stadzie gangbang|? To też ludzie którzy chcieliby buc marszałkami sejmu i brac premie!

 • bloodyrevolutioniscoming

  Oceniono 5 razy 5

  Janusz - TYLKO NIE BETON Z PZPR-u!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje