Niesiołowski utrzymał immunitet. Uniknie procesu z Zuzanną Kurtyką

Stefan Niesiołowski

Stefan Niesiołowski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Sejm odrzucił wniosek o uchylenie immunitetu Stefanowi Niesiołowskiemu w związku z prywatnym aktem oskarżenia Zuzanny Kurtyki. Wdowa po prezesie IPN Januszu Kurtyce pozwała posła PO za to, że nazwał ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej "niepotrzebnymi" i stwierdził, że płacić za nie powinny rodziny ofiar.
Komisja regulaminowa i spraw poselskich była przeciw uchyleniu immunitetu posłowi Platformy. I tak też zagłosowali posłowie jego partii. "Jako jedyni w PO nie bronili Niesiołowskiego John Godson, Bogdan Zdrojewski i Donald Tusk. Wstrzymali się od głosu" - napisał na Twitterze poseł PiS Andrzej Duda.

Pozew za "niepotrzebne ekshumacje"

Zuzanna Kurtyka pozwała Niesiołowskiego po tym, jak poseł PO stwierdził, że rodziny Przemysława Gosiewskiego, Janusza Kurtyki i Zbigniewa Wassermanna powinny płacić za "niepotrzebne ekshumacje" ich krewnych, ofiar katastrofy smoleńskiej. - Nie może być tak, że tego rodzaju żądania rodzin będą obciążały skarb państwa - mówił wówczas Niesiołowski.

- Rządząca większość zamierza bronić podłości i chamstwa wymierzonego przeciwko osieroconej, znękanej kobiecie i jej dzieciom - skomentował przed głosowaniem z sejmowej mównicy poseł PiS Jacek Świat.

Zobacz także
 • Stefan Niesiołowski, Agnieszka Holland Niesiołowski przeprosił Holland. Szybko jednak dodał: "To nie jest obraźliwe"
 • Stefan Niesiołowski, Agnieszka Holland Niesiołowski ostro o słowach Holland: Obchodzi ją tylko córunia, która jest lesbijką
 • Stefan Niesiołowski Niesiołowski u Olejnik: "Nie przeproszę. Bardziej wierzę Seremetowi niż Walentynowiczowi"
Komentarze (180)
Niesiołowski utrzymał immunitet. Uniknie procesu z Zuzanną Kurtyką
Zaloguj się
 • spokojny102

  Oceniono 163 razy 69

  Milionek sie rozlecial, pani Zuzia w potrzebie ?

 • slmako

  Oceniono 183 razy 67

  tak jest jestem tego samego zdania co Stefan. Te ekshumacje byly niepotrzebe i to marnowanie (znowu) pieniedzy publicznych, I co z tych eksbhumacji wyniklo ??? skoro na miejscu wypadku nie bylo ani jednego calego ciala ???? Chyba glupiejemy co reszty a zwlaszcza pani Kurtyka, Dostala schede wiec ma grosz na pieniactwo.

 • stachkaz47

  Oceniono 128 razy 52

  Wszyscy wiedzą , że powinni bawić się trupami za swoje.
  NIE ZA NASZE.

 • antoszek22

  Oceniono 75 razy 27

  To właśnie było prawdziwą przyczyną katastrofy smoleńskiej
  bug, chonor i ojcyzna ponad wszystko.

 • amberka2

  Oceniono 29 razy 15

  Rządząca większość zamierza bronić podłości i chamstwa wymierzonego przeciwko osieroconej, znękanej kobiecie i jej dzieciom - skomentował przed głosowaniem z sejmowej mównicy poseł PiS Jacek Świat.

  Panie posle Swiat- a slyszeliscie, ze s.p. pan Kurtyka mial romans z niejaka dziennikarka pania Katarzyna Hejke i nawet maz tej pani skarzyl sie w mediach, ze pan Kurtyka ukradl mu zone? . Czyzby pani Zuzanna o tym nie wiedziala? Teraz udaje, ze tak kochala meza, ktory ja zdradzal?

  Ale u was w katolickiej partii to nic nowego: skoro sa dwie zony pana Gosiewskiego to moga byc i dwie zony pana Kurtyki. Wszystkio zgodnie z nauka KK i dekalogiem.

 • dio62

  Oceniono 26 razy 12

  Kurtyka wdowa po znanym katolickim ogierze który w tygodniu bzykał Hejkę a w niedzielę na mszy walił się w piersi aż dudniło w całym kościele

 • pisowski_lud_wszystko_kupi

  Oceniono 21 razy 9

  Szkoda że mu nie wytoczyła do spółki z Hajke procesu o swoje rogi. Tak samo jest za nie odpowiedzialny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje