Niesiołowski utrzymał immunitet. Uniknie procesu z Zuzanną Kurtyką

22.02.2013 10:15
Stefan Niesiołowski

Stefan Niesiołowski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Sejm odrzucił wniosek o uchylenie immunitetu Stefanowi Niesiołowskiemu w związku z prywatnym aktem oskarżenia Zuzanny Kurtyki. Wdowa po prezesie IPN Januszu Kurtyce pozwała posła PO za to, że nazwał ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej "niepotrzebnymi" i stwierdził, że płacić za nie powinny rodziny ofiar.
Komisja regulaminowa i spraw poselskich była przeciw uchyleniu immunitetu posłowi Platformy. I tak też zagłosowali posłowie jego partii. "Jako jedyni w PO nie bronili Niesiołowskiego John Godson, Bogdan Zdrojewski i Donald Tusk. Wstrzymali się od głosu" - napisał na Twitterze poseł PiS Andrzej Duda.

Pozew za "niepotrzebne ekshumacje"

Zuzanna Kurtyka pozwała Niesiołowskiego po tym, jak poseł PO stwierdził, że rodziny Przemysława Gosiewskiego, Janusza Kurtyki i Zbigniewa Wassermanna powinny płacić za "niepotrzebne ekshumacje" ich krewnych, ofiar katastrofy smoleńskiej. - Nie może być tak, że tego rodzaju żądania rodzin będą obciążały skarb państwa - mówił wówczas Niesiołowski.

- Rządząca większość zamierza bronić podłości i chamstwa wymierzonego przeciwko osieroconej, znękanej kobiecie i jej dzieciom - skomentował przed głosowaniem z sejmowej mównicy poseł PiS Jacek Świat.

Zobacz także
Komentarze (180)
Zaloguj się
 • michu-najlepszy

  0

  Po co o takim prostaku pisać na forum, ten człowiek pomimo ukończonych studiów jest niereformowalnym analfabetom intelektualnym, a jedynym argumentem popularności jest jego własny populizm oraz partyjniactwo któremu zawdzięcza swoją egzystencję i to całkiem na przyzwoitym poziomie.
  Z poważaniem

 • poloniaincalifornia

  Oceniono 3 razy 1

  Szokujący jest fakt, że kumple z PRL-u wciąż kryją chama i prostaka jakim jest Niesiołowski! Nie wspominając jakim był kapusiem w SB! Szmata, wydał agenturze nawet swoją narzeczoną.
  Jakoś krótka jest ta pamięć Polaka...
  Polityk powiniem mieć kulturę osobistą i respekt dla każdego! Podatnicy w Polsce płacą jego utrzymanie, więc powinien zachowywac się jak pszystało. Mafia lewicy wciąż "ustawia", ale to się wkrótce zmieni. Naród nie jest taki głupi jak go media opisują. W innym normalnym, demokratycznym kraju taki Niesiołowski dawno wyleciałby na zbity pysk!! Precz z chamstwem Niesiołowskiego!!!

 • smiki48

  Oceniono 2 razy 0

  Jak Niesiołowski jest taki oszczędny, to niech zlikwiduje pogrzeby na koszt państwa żołnierzy. Zabije się taki jeden jadąc po pijanemu, a później ma pogrzeb z honorami za który my wszyscy płacimy. I to jest chore.

 • 44092203459epm

  Oceniono 3 razy -1

  Kurtyka jest tak samo walnięta jak był jej mąż.Brawo Panie Profesorze. Hołotę trzeba gonić tam gdzie ich miejsce.

 • wojciechrachwalski

  Oceniono 3 razy 1

  Nie jestem tego zdania co inni Pan Niesiołowski niech nie chowa sie za immunitetem jak jest taki czysty jak kryształ .W czym problem .Ma ochotę niech jako wszystko wiedzący odpowie Wam czy samolot [położony] na lewe skrzydło po ścięciu bierozki tym skrzydłem nie zarył się w ziemie ?Dlatego i wielu innych powodów kiepskiego śledztwa rodziny domagają się tego co prawnie im się należy .

 • eldemon

  Oceniono 4 razy 2

  Ciekawe ilu z was opluwających Panią Kurtykę wie, że ona wcale nie składała wniosku o ekshumację? Zarządziła ją Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadząca śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej.l! Pani Kurtyka i rodzina byli przeciwni ekshumacji! Czyli Niesiołowski kłamał!
  spoleczenstwo.newsweek.pl/zakonczyla-sie-ekshumacja-kurtyki--choc-wdowa-byla-przeciwna,89733,1,1.html

 • zygosz

  Oceniono 4 razy 2

  Szpicel !

  Raczka raczke myje i dalej
  go wladza kryje .
  I wciaz szpicel kremlowski
  siedzi w lawach poselskich
  Dzis zadnego programu na
  kryzys kraju nie znaja,lecz geja
  przywileje zatwierdzaja .
  To paranoja wielka ,mozgi
  poronione , ograbily ojczyzne
  tluki nieskonczone .
  Fundusze unijne ,rozdielili w rzadzie,
  a w kraju pustki wszedzie ,cheba
  i pracy szukaja na zachodzie rodacy.

 • kibic_rudego

  Oceniono 4 razy -2

  "poseł PO stwierdził, że rodziny Przemysława Gosiewskiego, Janusza Kurtyki i Zbigniewa Wassermanna powinny płacić za "niepotrzebne ekshumacje" ich krewnych, ofiar katastrofy smoleńskiej. - Nie może być tak, że tego rodzaju żądania rodzin będą obciążały skarb państwa - mówił wówczas Niesiołowski."
  akurat z tym stwierdzeniem Niesiola to się w 100% zgadzam.

  Jak PiSdizelce chcą kopać to na swój rachunek

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 10 razy 2

  O take polskie walczyłem

  L.Wałęsa ps "Bolek"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje