Rozenek: Sytuacja zmieni się po 16. Mam nadzieję, że Miller wyciągnie wnioski

22.02.2013 09:33
Andrzej Rozenek

Andrzej Rozenek (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

O 15 Janusz Palikot spotka się z Aleksandrem Kwaśniewskim. Na lewicy trwa walka między Palikotem i SLD. Obaj chcą sprzymierzyć się z byłym prezydentem. - Sytuacja zmieni się dziś po 16. Mam nadzieję, że Miller wyciągnie wnioski z tego, co się wydarzy - mówił w Radiu ZET Andrzej Rozenek z RP.
- Trwa gra o rękę Kwaśniewskiego - stwierdziła Monika Olejnik w programie "Gość Radia ZET". - Powabna to ręka, więc konkurentów wielu - odparł Andrzej Rozenek. - Ale nie sądzę, by Miller miał większe szanse. Od miesięcy mówił, że nie zależy mu na Aleksandrze Kwaśniewskim. Zmiana zdania jest, delikatnie mówiąc, niegrzeczna - "zapraszanie Kwaśniewskiego" na listy SLD wydaje mi się niepoważne - powiedział Rozenek. Dodał, że "prezydent od dawna mówi, że chce tworzyć szeroki projekt centrolewicowy, więc widzi tam SLD, ale to nie tędy droga, że to SLD będzie tworzyć te listy i doprosi ewentualnie prezydenta".

- My zaprosiliśmy wszystkich do tworzenia nowej siły, która odsunie PO-PiS od władzy. Janusz Palikot zaprosił SLD na wspólną listę z Ruchem Palikota, SDPL, Unią Pracy, Racją Polskiej Lewicy - na co Leszek Miller odpowiada, że trzeba zrobić nową listę w postaci nowej listy SLD. To niepoważne. Ale wszystko okaże się dziś o 15, panowie się spotkają, ja jestem dobrze nastawiony do tego spotkania - dodał.

Lista lewicy z Kwaśniewskim? Miller zostanie sam?

Pytany, czy może to być wspólna lista z Aleksandrem Kwaśniewskim, a bez Leszka Millera, Rozenek odparł z przekonaniem, że będzie to lista "z wieloma bardzo wartościowymi ludźmi z SLD, którzy nie powinni pozostawać z boku, gdy tworzy się nowa siła na lewicy".

- Eurodeputowani, posłowie i inni, którzy wiedzą, że w jedności siła. Ale Leszek Miller też nie powiedział ostatniego słowa. Sytuacja zmieni się dziś o 16-16.30, gdy zakończy się spotkanie Kwaśniewski - Palikot - Siwiec, i mam nadzieję, że Miller wyciągnie wnioski z tego, co się wydarzy. Mam taką nadzieję. - Ludziom będzie w Polsce żyło się lepiej, jak powstanie centrolewica w Polsce - dodał.

Zobacz także
Komentarze (45)
Zaloguj się
 • 33qq

  0

  Cieszę się,że Miller i to jego prześmierdłe SLD zaczyna tonąć. Fajnie też , że ten tłusty rumiany posiołek odszedł z PR, niech tonie z innymi głupcami :)

 • szarak1111

  Oceniono 2 razy 0

  "Na lewicy trwa walka..."
  "Lista lewicy ..."

  Szanowni redaktorzy. Skończcie w końcu nazywać SLD i Ruch Palikota lewicą.
  Liberalizm światopoglądowy ekipy Palikota jest tylko jednym z elementów lewicowości. Poza tym w tej partii obok 3 osób nie ma nikogo kto by miał wrażliwość społeczną.
  SLD już podczas swoich dwukrotnych rządów pokazało jaka z nich lewica. To takie PO tylko wywodzące się z PZPR i tyle.
  Podobnie jak Kwaśniewski o którego się teraz wszyscy biją.

 • gburiaifuria

  Oceniono 2 razy 0

  To absurd! Mnostwo ludzi ma dosc, i dobrzez pamieta ta zgraje oportunistow i hipokrytow z SLD jak rzadzili. To starzy wyjadacze,teraz wyczuli, ze moga sie powtornie zalapac do koryta. To absurd zebysmy dawali ustawic sie Kwasniewskiemu, Siwcowi,ostremu jak brzyytwa Oleksem i calemu temu odjechanemu towarzystwu z SLD. Oni juz mieli swoje 5 min. i tylko dotowali Kosciol, pomagali amerykanom w Iraku i Afganistanie,zalatwiali im tu lewe wiezienia, spieprzyli sluzbe zdrowia,i robili przewaly na wszystkie strony- afera Rywina to tylko czubek gory lodowej. To zadna lewica. Palikot straci mnostwo wyborcow za to kumanie sie z post-komuchami z SLD.

 • ned_pap

  Oceniono 8 razy 6

  Zdychająca wesz jeszcze próbuje podskakiwać na grzebieniu. Po 16 na pewno wiele się zmieni - na przykład godzina.

 • wojtek2784

  Oceniono 4 razy 4

  Palikot i Kwaśniewski to dwa trupy polityczne wyciągnięte z szafy globalizmu.

 • kato28

  Oceniono 2 razy 2

  Jeżeli Kwaśniewski sprzymierzy się z Palikotem to tak naprawdę będzie swoim nazwiskiem firmował politycznego pajaca. Mało ambitne jak na byłego podwójnego prezydenta. Świecić oczami za kogoś tak mało ciekawego jak Palikot?

 • kot2ka

  Oceniono 8 razy 4

  Śmiechu kupa, obie partie walczą o poparcie drobnego pijaczka cytat: Trwa gra o rękę Kwaśniewskiego - stwierdziła Monika Olejnik w programie "Gość Radia ZET". O którą rękę, może o tą którą dźwiga kielicha ????
  Z tym Kwachem robią sobie jawne kpiny - po tych wszystkich incydentach z jego strony porządne partie nie powinny się nawet do niego przyznawać. No tak ,ale gdzie w Polsce szukać porządnej partii ????

 • krak15

  Oceniono 2 razy 0

  Sytuacja się zmieni tylko wtedy, gdy Palikot i jego kompani przeproszą środowiska kobiece i feministyczne za obrażające wypowiedzi i instrumentalne traktowanie kobiet w stylu konserwatywnej cywilizacji patriarchalnej (znacznie bliższej islamowi niż ruchom lewicy liberalnej).
  Ale należy wątpić czy tak się stanie, gdyż ci panowie nie są w stanie wczuć się w psychikę kobiet i nie rozumieją kobiecego języka. (Zgodnie z tym co jest napisane w książce "Mężczyźni są z Marsa, kobiety są z Wenus").

 • jan.urbaniak1

  Oceniono 4 razy -2

  Januszek Bimbrownik to błazen. I to jedyna pozytywna rzecz jaką można powiedzieć o żałosnym jajcarzu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje