Rozenek: Sytuacja zmieni się po 16. Mam nadzieję, że Miller wyciągnie wnioski

Andrzej Rozenek

Andrzej Rozenek (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

O 15 Janusz Palikot spotka się z Aleksandrem Kwaśniewskim. Na lewicy trwa walka między Palikotem i SLD. Obaj chcą sprzymierzyć się z byłym prezydentem. - Sytuacja zmieni się dziś po 16. Mam nadzieję, że Miller wyciągnie wnioski z tego, co się wydarzy - mówił w Radiu ZET Andrzej Rozenek z RP.
- Trwa gra o rękę Kwaśniewskiego - stwierdziła Monika Olejnik w programie "Gość Radia ZET". - Powabna to ręka, więc konkurentów wielu - odparł Andrzej Rozenek. - Ale nie sądzę, by Miller miał większe szanse. Od miesięcy mówił, że nie zależy mu na Aleksandrze Kwaśniewskim. Zmiana zdania jest, delikatnie mówiąc, niegrzeczna - "zapraszanie Kwaśniewskiego" na listy SLD wydaje mi się niepoważne - powiedział Rozenek. Dodał, że "prezydent od dawna mówi, że chce tworzyć szeroki projekt centrolewicowy, więc widzi tam SLD, ale to nie tędy droga, że to SLD będzie tworzyć te listy i doprosi ewentualnie prezydenta".

- My zaprosiliśmy wszystkich do tworzenia nowej siły, która odsunie PO-PiS od władzy. Janusz Palikot zaprosił SLD na wspólną listę z Ruchem Palikota, SDPL, Unią Pracy, Racją Polskiej Lewicy - na co Leszek Miller odpowiada, że trzeba zrobić nową listę w postaci nowej listy SLD. To niepoważne. Ale wszystko okaże się dziś o 15, panowie się spotkają, ja jestem dobrze nastawiony do tego spotkania - dodał.

Lista lewicy z Kwaśniewskim? Miller zostanie sam?

Pytany, czy może to być wspólna lista z Aleksandrem Kwaśniewskim, a bez Leszka Millera, Rozenek odparł z przekonaniem, że będzie to lista "z wieloma bardzo wartościowymi ludźmi z SLD, którzy nie powinni pozostawać z boku, gdy tworzy się nowa siła na lewicy".

- Eurodeputowani, posłowie i inni, którzy wiedzą, że w jedności siła. Ale Leszek Miller też nie powiedział ostatniego słowa. Sytuacja zmieni się dziś o 16-16.30, gdy zakończy się spotkanie Kwaśniewski - Palikot - Siwiec, i mam nadzieję, że Miller wyciągnie wnioski z tego, co się wydarzy. Mam taką nadzieję. - Ludziom będzie w Polsce żyło się lepiej, jak powstanie centrolewica w Polsce - dodał.

Zobacz także
 • Janusz Palikot i Leszek Miller po podpisaniu porozumienia "Za Europą, przeciw faszyzmowi" 17 listopada 2012 r. Palikot: Miller torpeduje porozumienie z Kwaśniewskim. To absurdalne
 • Leszek Miller Miller wzywa Kwaśniewskiego do stworzenia wspólnej listy Sojuszu do PE. Bez Palikota
 • 13 września 2011 roku. Leszek Miller i Aleksander Kwaśniewski w Gdyni Miller: Kwaśniewski nie wróci do polityki. Musiałby wycofać się z biznesu
Komentarze (45)
Rozenek: Sytuacja zmieni się po 16. Mam nadzieję, że Miller wyciągnie wnioski
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 70 razy 46

  Dziś po 16 zmieni się oblicze ziemi. Tej ziemi. Trochę.

 • yarrrr

  Oceniono 98 razy 44

  Wolę Palikota który trzyma się swoich światopoglądowo liberalnych idei, niż starego komucha - cynika, obarczonego więzieniami CIA i konkordatem.

 • syngefco

  Oceniono 40 razy 34

  Zamiast kłócić się miedzy sobą dogadajcie się gamonie, bo przez kolejną dekadę będziecie tylko pierdzieć na obradach w stołki sejmowe.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 41 razy 19

  palikot - zrozum że duża część twoich wyborców nie trawi SLD , więc radze ci trzymac sie od SLD z daleka bo zostaniesz spłukany spłuczką klozetową razem z nimi...

 • dzaga41

  Oceniono 22 razy 18

  Mamy jeszcze jakąś lewicę?Nie widzę nie słyszę.

 • 3xm

  Oceniono 32 razy 16

  Lewica? Jaka lewica?

 • winnie11

  Oceniono 43 razy 15

  Kwasniewski ich oleje

 • pogromca_gamonia

  Oceniono 29 razy 7

  To mi podejrzanie pachnie sztucznym helem.

  Sprawę powinien przebadac Antek Furiat, czyli Rycerz Rewolucji.

 • ned_pap

  Oceniono 8 razy 6

  Zdychająca wesz jeszcze próbuje podskakiwać na grzebieniu. Po 16 na pewno wiele się zmieni - na przykład godzina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje