"Albo koncesja dla Trwam, albo wyrok śmierci". KRRiT zawiadomi prokuraturę

22.02.2013 06:10
Jan Dworak, przewodniczący KRRiT

Jan Dworak, przewodniczący KRRiT (Fot. Krzysztof Miller / Agencja Gazeta)

KRRiT złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie gróźb, jakie listownie otrzymał przewodniczący rady Jan Dworak i jeden z jej członków Krzysztof Luft. Autorzy listu grożą im śmiercią w przypadku nieprzyznania TV Trwam miejsca na multipleksie.
List został nadany w poniedziałek w jednym z warszawskich urzędów pocztowych. Dołączony do niego był sznurek i dwa czarne paski z napisem "śmierć wrogom ojczyzny" (napis tej treści pojawił się też we wtorek na gdyńskim biurze europosłanki Joanny Senyszyn).

"Masońsko-żydowska mafia Tusk-Komorowski"

Autorzy listu napisali: "Jeśli wykonacie polecenie rządzącej antypolskiej i antykatolickiej masońsko-żydowskiej mafii Tusk-Komorowski i nie przyznacie licencji na multipleksie 1 częstotliwości dla Telewizji Trwam sąd WiN wyda wyrok śmierci na odpowiedzialnych za taką decyzję. Termin - marzec 2013 rok. Po tym terminie nasz pluton egzekucyjny dostanie polecenie wyeliminować zdrajców Boga i Ojczyzny. Samochody pancerne, hełmy ani kamizelki kuloodporne nie wystarczą, mamy środki do wyeliminowania zdrajców".

Pod listem znalazł się podpis: "Wolność i Niezawisłość" oraz zdjęcie krzyża tej antykomunistycznej organizacji, działającej w pierwszych latach po II wojnie światowej.

Sprawa do prokuratury

Jak powiedziała rzeczniczka KRRiT Katarzyna Twardowska, dzisiaj rada złoży do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 224 par. 1 lub par. 2 Kodeksu karnego. Przepisy te stanowią, że kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Tej samej karze podlega ten, kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego albo osoby do pomocy mu przybranej do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej.

Cztery miejsca

Na oferty w ogłoszonym pod koniec ub.r. konkursie na cztery miejsca na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej KRRiT czeka do poniedziałku. Krajowa Rada zdecydowała, że miejsca na multipleksie otrzymają podmioty nadające programy: społeczno-religijny, filmowy, edukacyjno-poznawczy oraz dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Zgłosić mogą się zarówno nowi nadawcy, jak i ci, którzy już posiadają koncesje na nadawanie programu drogą satelitarną i chcą ubiegać się o jej rozszerzenie.

Nadawca Telewizji Trwam - fundacja Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka - ubiegał się o miejsce na MUX-1 w poprzednim konkursie, ale go nie otrzymał. KRRiT tłumaczyła to niepewną sytuacją finansową fundacji - w dniu złożenia wniosku o miejsce na multipleksie majątek Lux Veritatis wynosił ok. 90 mln zł, ale większość środków pochodziła z pożyczki udzielonej przez polską prowincję zakonu redemptorystów. Fundacja odmówiła KRRiT wyjaśnień na temat warunków spłaty tego zobowiązania.

Skargę na decyzję KRRIT Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił w maju ub.r. Złożona do NSA skarga kasacyjna nie była jeszcze rozpatrywana.

Zobacz także
Komentarze (235)
"Albo koncesja dla Trwam, albo wyrok śmierci". KRRiT zawiadomi prokuraturę
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 478 razy 424

  Moherowe bojówki podjudzane przez ojczulka z Torunia gotowe są swoje obietnice spełnić najwyższa pora żeby prokurator na poważnie zajął się tymi panami o których mówią paragrafy czyli Rydzyk ,Kaczyński, Duda i jeszcze paru innych

 • chi_neng1

  Oceniono 391 razy 353

  "Jeśli wykonacie polecenie rządzącej antypolskiej i antykatolickiej masońsko-żydowskiej mafii Tusk-Komorowski i nie przyznacie licencji na multipleksie 1 częstotliwości dla Telewizji Trwam sąd WiN wyda wyrok śmierci na odpowiedzialnych za taką decyzję. Termin - marzec 2013 rok. Po tym terminie nasz pluton egzekucyjny dostanie polecenie wyeliminować zdrajców Boga i Ojczyzny. Samochody pancerne, hełmy ani kamizelki kuloodporne nie wystarczą, mamy środki do wyeliminowania zdrajców".

  Oto prawdziwe oblicze zwolennikow belzebuba torunskiego i warcholsko-wolskiej.

 • watyklan

  Oceniono 316 razy 282

  Oto efekt patrzenia przez palce na faszystowskie przejawy nienawiści. Odszukać i przykładnie, surowo ukarać faszystowskie ścierwo.

 • tygrysiewicz

  Oceniono 273 razy 249

  Rydzyk non stop sączy antypaństwowy i antyspołeczny jad, no i nic dziwnego, że świry zaczynają to łapać.
  A tak z drugiej strony: jakim chamstwem jest używanie nazwy historycznej organizacji.
  Tak samo, jak używanie znaku Polski Walczącej, co było widoczne na tych rydzykowych parteitagach.
  No i doczekaliśmy się.
  Bydlę podniosło łeb.

 • dziadekjam

  Oceniono 234 razy 208

  WiN - Wariaci i Nawiedzeni.

 • jerjar

  Oceniono 149 razy 131

  Czyż nie lepiej byłoby zupełnie inaczej? W liście trzy talony na zbawienie wieczne i obrazek poświęcony pulchną ręką znanego kapłana.

 • jestemzalegalem

  Oceniono 139 razy 121

  Zapewne to czytelnicy niezaleznej czy wpolityce. Gdyby prokuratura zajrzala na tamte fora to roboty do konca zycia mieli... Pozostaje zadac pytanie, czy kogos to jeszcze w ogole dziwi?

  prawdziwikatolicy.blogspot.com/2012/03/kultura-na-niezaleznej.html

 • levine

  Oceniono 132 razy 120

  Zuchwałość tej nawiedzonej nacjonalistyczno-katolickiej-niby-patriotycznej hołoty jest coraz bardziej widoczna. Jeszcze mają czelność powoływać się na Boga i mówić o prześladowaniu kościoła. No cóż, w demokracji od ludzi zależy czy psychiczni dojdą do władzy czy nie. Ja jeszcze mam nadzieję, że zdrowy rozsądek zwycięży i że nie powtórzy się historia XX w.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje