"Albo koncesja dla Trwam, albo wyrok śmierci". KRRiT zawiadomi prokuraturę

22.02.2013 06:10
Jan Dworak, przewodniczący KRRiT

Jan Dworak, przewodniczący KRRiT (Fot. Krzysztof Miller / Agencja Gazeta)

KRRiT złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie gróźb, jakie listownie otrzymał przewodniczący rady Jan Dworak i jeden z jej członków Krzysztof Luft. Autorzy listu grożą im śmiercią w przypadku nieprzyznania TV Trwam miejsca na multipleksie.
List został nadany w poniedziałek w jednym z warszawskich urzędów pocztowych. Dołączony do niego był sznurek i dwa czarne paski z napisem "śmierć wrogom ojczyzny" (napis tej treści pojawił się też we wtorek na gdyńskim biurze europosłanki Joanny Senyszyn).

"Masońsko-żydowska mafia Tusk-Komorowski"

Autorzy listu napisali: "Jeśli wykonacie polecenie rządzącej antypolskiej i antykatolickiej masońsko-żydowskiej mafii Tusk-Komorowski i nie przyznacie licencji na multipleksie 1 częstotliwości dla Telewizji Trwam sąd WiN wyda wyrok śmierci na odpowiedzialnych za taką decyzję. Termin - marzec 2013 rok. Po tym terminie nasz pluton egzekucyjny dostanie polecenie wyeliminować zdrajców Boga i Ojczyzny. Samochody pancerne, hełmy ani kamizelki kuloodporne nie wystarczą, mamy środki do wyeliminowania zdrajców".

Pod listem znalazł się podpis: "Wolność i Niezawisłość" oraz zdjęcie krzyża tej antykomunistycznej organizacji, działającej w pierwszych latach po II wojnie światowej.

Sprawa do prokuratury

Jak powiedziała rzeczniczka KRRiT Katarzyna Twardowska, dzisiaj rada złoży do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 224 par. 1 lub par. 2 Kodeksu karnego. Przepisy te stanowią, że kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Tej samej karze podlega ten, kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego albo osoby do pomocy mu przybranej do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej.

Cztery miejsca

Na oferty w ogłoszonym pod koniec ub.r. konkursie na cztery miejsca na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej KRRiT czeka do poniedziałku. Krajowa Rada zdecydowała, że miejsca na multipleksie otrzymają podmioty nadające programy: społeczno-religijny, filmowy, edukacyjno-poznawczy oraz dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Zgłosić mogą się zarówno nowi nadawcy, jak i ci, którzy już posiadają koncesje na nadawanie programu drogą satelitarną i chcą ubiegać się o jej rozszerzenie.

Nadawca Telewizji Trwam - fundacja Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka - ubiegał się o miejsce na MUX-1 w poprzednim konkursie, ale go nie otrzymał. KRRiT tłumaczyła to niepewną sytuacją finansową fundacji - w dniu złożenia wniosku o miejsce na multipleksie majątek Lux Veritatis wynosił ok. 90 mln zł, ale większość środków pochodziła z pożyczki udzielonej przez polską prowincję zakonu redemptorystów. Fundacja odmówiła KRRiT wyjaśnień na temat warunków spłaty tego zobowiązania.

Skargę na decyzję KRRIT Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił w maju ub.r. Złożona do NSA skarga kasacyjna nie była jeszcze rozpatrywana.

Zobacz także
Komentarze (235)
Zaloguj się
 • oyayebye

  Oceniono 1 raz 1

  I tak KK na cham wpie...ł się Wam do wszystkich sfer życia doczesnego. Teraz już, jak talibowie, gotów jest nawet zabić. I po ch... Wam to było?

 • kararaka

  Oceniono 3 razy -1

  Dworak raczy sobie z nas dworować. Zapewniał z całej mocy że nie czyta tej sterty listów jakie do jego siedziby docierają, nawet poleconych, a tu nagle ni z gruszki ni z pietruszki wyłowił z tej rzeki nieotwartych listów akurat ten napisany i wysłany przez jakiegoś anonima. Zapewne zatrudnił komisarza aleksa?

 • jedyny_twardziel

  Oceniono 3 razy -1

  To stara metoda
  Jest Panie Dworaku.
  Nie nabierzesz, na to,
  Nas już nieboraku.

 • justazar13

  Oceniono 3 razy 1

  Teraz Tadzio ma pzrejebane. Ciekawe czy usłyszymy jego przeprosiny w imieniu tych desperatów.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 3 razy 3

  Podejrzewam, ze list napisaly te same 'patryjotyczne' gnoje, co robily za malpy na wykladzie Srody, bo kazdy ze starszego pokolenia ma wobec WiN stosunek - lagodnie mowiac - ambiwalentny, podobnie jak do ich bohaterow z kapitan Malessa na czele. To tylko gnoje z pewnych srodowisk (na ktore WiN nawet by nie naplul, bo znana jest jego pogarda dla chama z chamow i robola z roboli) uczynily sobie romantyczny mit z tych "Zolnierzy Przekletych".
  Niemniej sam ow list to bardzo powazne przestepstwo: to nawet wiecej, nizli 'grozba karalna', bo to ewidentna proba 'rozbojniczego wymuszenia" , choc chodzi tu o zmuszenie do okreslonej decyzji, nie zas wylozenie cashu.
  I prawnika KRRiT prosze, by upieral sie przy tym drugim, powazniejszym artykule kk.
  A kuku!

 • przytomny2

  Oceniono 1 raz -1

  I tak banda pseudo-"narodowych" idiotów dowartościowuje przeciwną skrajność w postaci pań Senyszyn czy Środy. Takie wyskoki są tylko wodą na młyn Środy i jej równie obskuranckich, choć inteligentniej podanych, teorii o "zgubnym wpływie Kościoła" na zachodnią cywilizację (która zresztą jest wynikiem wielowiekowej obecności Kościoła właśnie). W ten sposób skrajności po obu stronach barykady żywią się sobą nawzajem ale czy naprawdę ludzie wyważeni i normalni, przytomnie ważący slowa i racje, muszą być w to wmieszani? Czy narodowcy z feministkami nie mogliby się kopać po kostkach w jakimś rezerwacie albo na jakiejś arenie w ogólnie przyjętej konwencji restlingu?

 • disloyall

  Oceniono 7 razy -5

  Towarzyszu Dworak - ten "list" to od pana kamratow z UB, scenariusz rozpisany, realizowany, nie udawajcie Dworak, ze nie rozumiecie tej starej zgranej plyty.

  A co do morderstw politycznych : UBecja zamorodowala wielu ksiezy, dzialaczy antykomuchowskiego podziemia, a ostatnio - byl mord w Lodzi na dzialaczu prawicowym.

  Tradycja jest zatem KONTYNUOWANA

  Prosze sie bac i nie trzasc GACIAMI tow. Dworak - Was UBecja nie ruszy..jestescie tylko niczym wiecjej JAK UZYTECZNYM IDIOTA (LENIN)

 • bodek82

  Oceniono 3 razy 3

  A mnie to przypomina historyczną konspirację:
  Żyrafy wchodzą do szafy
  A pawiany wchodzą na ściany...
  I po tej słynnej wymianie haseł dwie babcie ułożyły LIST i dodały foto zrobione aparatem Druh

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje