"Staruch": To media wsadziły mnie do więzienia i media mnie z niego wyciągnęły

Piotr 'Staruch' Staruchowicz (z prawej), lider kibiców Legii Warszawa zatrzymany przez policję w maju ubiegłego roku był dziś gościem telewizyjnego programu Jana Pospieszalskiego

Piotr 'Staruch' Staruchowicz (z prawej), lider kibiców Legii Warszawa zatrzymany przez policję w maju ubiegłego roku był dziś gościem telewizyjnego programu Jana Pospieszalskiego (Fot. TVP Info)

Piotr "Staruch" Staruchowicz, lider kibiców Legii Warszawa, zatrzymany przez policję w maju ubiegłego roku, był gościem telewizyjnego programu Jana Pospieszalskiego. Mówił o przyczynach swojego aresztowania, patriotyzmie i wojnie, jaką rząd i "media głównego nurtu" toczą z kibicami.
- Policja mnie biła. Najpierw naczelnik, potem antyterroryści w pełnym rynsztunku - powiedział Piotr Staruchowicz o swoim zatrzymaniu przez policję. - Zgłosiłem popełnienie przestępstwa, ale nawet nie dostałem świstka, że sprawa jest w toku - dodał. Sprawę przez dwa miesiące prowadziła prokuratura. Potem została umorzona, nadal nie możemy się dowiedzieć dlaczego - dodała Violetta Krasnowska, dziennikarka "Newsweeka". - O, dobrze wiedzieć - zareagował "Staruch" ze śmiechem.

Dlaczego tak trudno jest poznać szczegóły tej sprawy? Zdaniem gości Pospieszalskiego dzieje się tak, ponieważ władze oraz "media głównego nurtu" wypowiedziały wojnę kibicom. - Kibice nie zajmowali się polityką, ale polityka zajęła się nimi, gdy zaczęli pielęgnować patriotyczne tradycje - stwierdził Piotr Lisiewicz z "Gazety Polskiej". - Dla mediów głównego nurtu kibice stali się wylęgarnią postaw niepoprawnych politycznie - dodał. W jego ocenie policja nie zatrzymuje kibiców za popełnianie przestępstw, a jedynie za sam fakt, że są oni kibicami.

Staruch: Jeśli my nie nauczymy tych młodych chłopaków patriotyzmu, to on zginie

Jednak co skłania kibiców do manifestowania swoich poglądów politycznych? - Jeśli my na trybunach nie wpoimy tym młodym chłopakom pewnych wartości, patriotyzmu, pamięci o bohaterach przeszłości, to wszystko to zginie - stwierdził "Staruch". Jak kibic zmienia się w patriotę chcącego edukować kolejne pokolenia "młodych chłopaków"? - Jak ktoś interesuje się losami swojej drużyny, staje się patriotą lokalnym. Z czasem przyjmuje to formy dojrzałe, zainteresowanie historią, tego typu sprawy - tłumaczył Lisiewicz.

Staruch cały czas podkreślał, że jego zatrzymanie, choć bardzo medialne i pokazowe, jest jedynie kroplą w morzu takich przypadków. - Ja siedziałem tylko osiem miesięcy - powiedział. - Czekam na kilkudziesięciu moich kolegów, którzy cały czas są aresztowani - dodał. Dlaczego ich póki co nie uwolniono? Zdaniem Staruchowicza na razie do tego nie doszło, bo ich przypadki są mniej nagłośnione - Media wsadziły mnie do więzienia i media mnie z niego wyciągnęły. O moich kolegów nikt się nie upomina, bo nie są tak medialni - zakończył.

Zobacz także
 • Piotr S. ps. "Staruch" podczas meczu Legia Warszawa - Lechia Gdańsk, 6 kwietnia 2011 r. "Pierwszy więzień polityczny III RP". Dlaczego "Staruch" nadal siedzi?
 • "Mój syn spędzi święta samotnie w więzieniu". Ojciec "Starucha" na Twitterze odpowiada premierowi
 • Piotr S. ps. "Staruch" podczas meczu Legia Warszawa - Lechia Gdańsk, 6 kwietnia 2011 r. Staruch skazany: sam wymierzył sobie karę
Komentarze (391)
"Staruch": To media wsadziły mnie do więzienia i media mnie z niego wyciągnęły
Zaloguj się
 • zawszeprawdomowny

  Oceniono 1043 razy 705

  Staruchowicz blaznie, jak ty lales po mordzie Rzezniczaka on nie plakal, jak teraz ty. Jak skonczona ci....

 • bikoriko

  Oceniono 778 razy 514

  ładnych patriłotrów red. Pospieszalski kreuje w swoim programie... no ale za dużo nie można spodziewać się po tym człowieku...

 • anty77

  Oceniono 409 razy 311

  i dodam jeszcze jedno,klub tak się dogadał z kibicami że dał panu:-) struchowi zarządzanie biletami na mecze wyjazdowe(na każdym wyjeżdzie sklw -stowarzyszenie kibiców LEGII jest do przodu kupe kasy)normalny kibic nie moze pojechać na mecz wyjazdowy,kto pojedzie decyduje staruch i koledzy faszyści.tak właśnie doszło do zgody między klubem a pseudo kibicami,ludzie mafia to pikuś przy tym co sie dzieje na Łazienkowskiej.

 • zagro11

  Oceniono 352 razy 248

  Pospieszalski zaprasza do programu zwyklego bandyte i rozmawiaja o patriotyzmie..? Nie ogladam takiego syfu. Kto to wogole oglada? Rzygac mi sie chce, gdy slysze o pseudopolitykach odwiedzajacych go w wiezieniu

 • awaleib

  Oceniono 311 razy 245

  Ogoleni na lyso, skoksowani sterydami lichwiarze, handlarze podrobkami i dragami, pospolici zlodziejaszkowie i obijmordy nazywają siebie "patriotami"... Patologia podnosi lyse łby i macha prawymi lapami w rytm Konkwisty i innych Srubokretow. W imię Boga, rasy, Narodu, Prezesa, klubu, bojowki, zimnej wódki i obitych ryjow przygodnych rywali. Oni przywroca praworządnośc i poprowadzą ten okręt ku spokojnym brzegom nucac pod malinowymi nosami: "Gott mit uns...". Śmiać się to czy już płakać?...

 • sympathy64

  Oceniono 114 razy 88

  "Jeśli my na trybunach nie wpoimy tym młodym chłopakom pewnych wartości, patriotyzmu, pamięci o bohaterach przeszłości, to wszystko to zginie - stwierdził Staruch."

  A wpaja "pewne wartości" się w ten o to sposób :

  www.youtube.com/watch?v=Qf3eX-9icgU

 • dornjuan

  Oceniono 58 razy 34

  No teraz wiemy co rozumieją idioci z GP "pielęgnowania tradycji patriotycznych". A więc skopanie dziennikarki na stadionie Zawiszy plucie i bicie innych kibiców oraz dewastacja mienia. Jak się do tego doda list o wyrokach śmierci na członkach KRRiT to czas już chyba zacz ich zamykać.

 • dawno.urodzony

  Oceniono 35 razy 25

  bił go własnoręcznie naczelnik i antyterroryści w pełnym oporządzeniu... no to i tak łaskawie z jego strony że nie wspomniał iż kopał go minister MSW i Premier RP, a Prezydent dał mu kuksańca i groził dubeltówką. No cóż...kabotyn zaprosił kabotyna... ale dlaczego ja mam płacić za to abonament?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje